Grupy A: Rehabilitacja Niemców, Francuzi na fali

Reprezentacja Francji kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Mistrzowie świata we wtorek ograli Brazylię. Niemcy natomiast okazały się lepsze od Argentyny.

Sławomir Bromboszcz

Rewelacyjnie spisująca się na mundialu w Hiszpanii Tunezja nie miała łatwej przeprawy w konfrontacji z Czarnogórą. W pierwszej połowie zespoły toczyły zaciętą walkę. W drugich 30 minutach Tunezja zdołała wypracować czterobramkową zaliczkę 19:15. Czarnogórcy jednak w 50 minucie ponownie doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce skutecznością imponował Amine Bannour, który poprowadził Tunezję do kolejnego sukcesu na mistrzostwach świata. Zespół z Afryki zwyciężył 27:25 i jest już bardzo bliski awansu do kolejnej rundy.

Reprezentacja Niemiec po porażce z Turcja aby nie stracić szansy na wysokie miejsce w grupie musiała we wtorek pokonać Argentynę. Ta sztuka udała się podopiecznym Martina Heubergera. W pierwszej połowie warunki na parkiecie dyktowali nasi zachodni sąsiedzi, którzy po 30 minutach gry prowadzili 17:13. Ostają niemieckiej reprezentacji był Carsten Lichtlein, który bronił ze skutecznością 42 procent. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Argentyńczycy mino ambitnej postawy i walki do końca ulegli Niemcom 27:31.

Francja pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w grupie A. Trójkolorowi we wtorek nie mieli problemów z ograniem Brazylii. Zespół znad Sekwany do 45 minuty niepodzielni rządził na parkiecie, prowadząc 22:13. Świetnie spisywał się Thierry Omeyer, który bronił ze skutecznością 55 procent. W ostatnim kwadransie Brazylijczycy wykorzystali rozluźnienie w szeregach rywali i odrobili nieco straty, przegrywając 22:27.

Tunezja  - Czarnogóra  27:25 (11:11)
Najwięcej bramek: dla Tunezji - Bannour Amine 5, Toumi Aymen 5, Tej Issam 4, Bannour Amine 4; dla Czarnogóry - Melic Fahrudin 6, Melic Fahrudin 5.

Niemcy - Argentyna  30:20 (12:10)
Najwięcej bramek: dla Niemiec - Wiencek Patrick 5, Groetzki Patrick 4, Schmidt Kevin 4, Pfahl Adrian 4, Klein Dominik 4; dla Argentyny - Simonet Diego 9, Simonet Sebastian 7.

Francja - Brazylia  27:22 (12:5)
Najwięcej bramek: dla Francji - Guigou Michael 6, Narcisse Daniel 4, Fernandez Jerome 3, Honrubia Samuel 3, Abalo Luc 3,; dla Brazylii - Pozzer Alexandro 4, Candido Lucas 3, Patrianova Arthur 3, Guimaraes Oswaldo 3.