Media o meczu Polska - Białoruś: Świetny Szmal, skuteczny Lijewski

Podopieczni Michaela Bieglera na inaugurację MŚ w Hiszpanii zgodnie z planem pokonali Białoruś 24:22 (14:9). Co na temat występu biało-czerwonych piszą polskie media?

Paweł Nowakowski

Przegląd Sportowy: Polacy zmogli Białoruś, ale było nerwowo
Polska pokonała w Saragossie Białoruś 24:22 (14:9) w swoim inauguracyjnym występie w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych. Najlepszym graczem biało-czerwonych był zdobywca siedmiu goli Krzysztof Lijewski.

Dziennik: Świetny Szmal, skuteczny Lijewski
W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Hiszpanii polscy szczypiorniści zmierzyli się z Białorusią. Biało-czerwoni byli faworytem spotkania i nie zawiedli. Choć trzeba przyznać, że nie zachwycili. Wygrali 24:22. W naszej drużynie najlepiej zagrali Sławomir Szmal i Krzysztof Lijewski. Pierwszy bronił rzuty rywali nawet w sytuacjach, w których wydawało się, że piłka musi wpaść do naszej siatki. Natomiast Lijewski bardzo dobrze podawał. Zanotował sporo asyst, a co najważniejsze celnie rzucał i większość jego prób kończyła się bramkami dla biało-czerwonych.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas --->>>

Dziennik Wschodni: Polska pokonała Białoruś w pierwszym meczu MŚ
Od początku lepiej prezentowali się "biało-czerwoni". Po 20 minutach było 11:6 i wydawało się, że podopieczni trenera Michaela Bieglera stopniowo będą powiększali swoją przewagę. Niestety w kolejnych fragmentach kompletnie zacięliśmy się w ataku i wykorzystali to rywale. W pewnym momencie zrobiło się niebezpiecznie, ale "biało-czerwoni" ostatecznie dowieźli skromne zwycięstwo.

Super Express: Udana inauguracja biało-czerwonych. Świetny mecz Krzysztofa Lijewskiego
Polska udanie zainaugurowała występ na mistrzostwach świata. Po dobrej pierwszej połowie i nieco gorszej drugiej, podopieczni Michaela Bieglera wygrali z Białorusią 24:22. Bohaterem spotkania został autor siedmiu bramek i najskuteczniejszy z Polaków - Krzysztof Lijewski.

Gazeta Wyborcza: Polska wygrała z Białorusią na inaugurację turnieju
Podopieczni Michaela Bieglera po pierwszej połowie prowadzili 14:9. Druga połowa zaczęła się spokojnie - Polacy powiększyli przewagę do 7 bramek, by pod koniec nabrać nerwowego charakteru. Białorusini na 7 minut przed końcem meczu zmniejszyli przewagę do 3 goli. Polacy wygrali 24:22.

MŚ: Polacy pokonali Białoruś (wideo)