Zwycięstwa Zagłębia i SPR-u (wyniki)

W sobotę zespoły rywalizujące na parkietach PGNiG Superligi Kobiet rozegrały spotkania 11. kolejki. Zwycięstwa odniosły KGHM Metraco Zagłębie Lubin i SPR Lublin.

Sławomir Bromboszcz

W Chorzowie rosnącą formę potwierdził szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które pewnie pokonały miejscowy Ruch. Po kwadransie gry Miedziowe prowadziły już 8:4. Podopieczne Bożeny Karkut przez całe spotkanie pewnie kontrolowały wynik. Niebieskie, mimo ambitnej postawy, nie były w stanie zagrozić dobrze dysponowanym lubiniankom. Zagłębie zwyciężyło 26:20.

Problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa nie miały również piłkarki ręczne SPR-u Lublin, które w wyjazdowym pojedynku udzieliły lekcji handballa Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Po pierwszej połowie lider rozgrywek prowadził 20:12. W drugiej odsłonie zawodniczki z Małopolski zdołały nieco zmniejszyć rozmiary porażki. SPR wygrał 35:31 i pierwszą rundę rozgrywek zakończył z kompletem zwycięstw.

Nie zawiodły także zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin. Podopieczne Dariusza Molskiego w wyjazdowym meczu nie dały szans Piotrcovii Piotrków Tryb. Pogoń Baltica od pierwszych minut nadawała ton rywalizacji, do szatni szczecinianki zeszły prowadząc 15:8 i było już praktycznie po meczu. W drugiej połowie przyjezdne kontrolowały wynik, zwyciężając 27:19.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Tczewie, gdzie szczypiornistki Aussie Sambor po niezwykle zaciętym boju uległy KPR-owi Jelenia Góra. W pierwszej połowie gra była niezwykle wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącego prowadzenia 11:11. W drugiej części zawodów miejscowy zespół odskoczył rywalkom na 2-3 bramki. W 50 minucie Aussie Sambor prowadził 22:20, jednak ostatnie słowo należało do KPR-u, który wygrał 27:26.

KPR Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:26 (10:17)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Kinga Grzyb 5, Karolina Jasinowska i Natalia Lanuszny po 4, dlaZagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 7, Agnieszka Jochymek 6.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Lublin 31:35 (12:20)
Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskidu - Joanna Gadzina i Agnieszka Podrygała po 9, dla SPR Lublin - Kristina Repelewska 9, Alina Wojtas 6.

Aussie Sambor Tczew - KPR Jelenia Góra  26:27 (11:11)
Najwięcej bramek: dla Sambora - Urszula Lipska 6, Justyna Belter i Magdalena Stanulewicz po 5, Anna Szott 4, dla KPR - Emilia Galińska 7, Joanna Załoga 6, Anna Mączka 4.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Pogoń Baltica Szczecin 19:27 (8:15)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Joanna Waga 7, Katarzyna Sobińska i Anna Szafnicka po 3, dla Pogoni - Agata Cebula 8, Monika Stachowska 5.