Zwycięstwo MTS-u Chrzanów w sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym tego lata chrzanowscy szczypiorniści zmierzyli się z drugoligową drużyną Kusego Kraków. Sparing podzielono na trzy tercje, każda po 20 minut.

Sławomir Bromboszcz

Wynik spotkania celnym rzutem otworzył Adam Kruczek. Rywale szybko zrewanżowali się gospodarzom doprowadzając do remisu. W podstawowej siódemce na parkiet wybiegło dwóch nowych zawodników MTS-u, Krzysztof Kurełek i Tomasz Przybyła. Obaj szczypiorniści bardzo aktywnie grali w obronie. Gorzej w pierwszych fragmentach meczu prezentował się atak chrzanowian, widoczny był brak zgrania. Pomimo wielu niedoskonałości w grze cabanie w 13 minucie za sprawą trafienia Rafała Bugajskiego prowadzili już 6:2. Dobrze w bramce miejscowych prezentował się Tomasz Baliś, którzy oprócz obrony rzutu karnego dalekimi wyjściami z bramki rozbijał kontrataki rywali. Ostatecznie pierwsza tercja zakończył się wynikiem 9:5.

W drugiej tercji spotkania w bramce MTS-u pojawił się Piotr Rokita, Rafała Bugajskiego zastąpił Adam Bobowski. Nowy skrzydłowy chrzanowian zaliczył bardzo udany debiut. Jego bramki z kontrataków oraz skrzydeł mogły się podobać. Chrzanowianie pomimo tego, iż był to ich pierwszy sparing tego lata grali z dużą determinacją i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Na pewno momentami mogła się podobać obrona MTS-u, która była bardzo agresywna. Wynik drugiej kwarty z rzutu karnego ustalił Wiesław Zduń - 20:13.

W trzeciej kwarcie spotkania trener Adam Piekarczyk desygnował do gry młodych zawodników. Oprócz wcześniej wspomnianego Adama Bobowskiego bardzo dobrze zagrał Łukasz Piekarczyk, który kierował grą mniej doświadczonych szczypiornistów. Pomimo pojawienia się na parkiecie absolutnych debiutantów w seniorskim zespole: Kamila Kirsza i Pawła Strońskiego chrzanowianie w dalszym ciągu kontrolowali sytuację na boisku. Na kole aktywny był Mateusz Uraz, który oprócz zdobywania bramek wywalczył dwa rzuty karne. Ostatecznie chrzanowianie wygrali 33:21.

MTS Chrzanów - Kusy Kraków 33:31 (20:13, 9:5)

MTS: Baliś, Pi. Rokita, Walas - Bobowski 8, Piekarczyk 4, Zduń 4/1, Bugajski 3, Kruczek 3/1, Pa. Rokita 3, Uraz 2, Garliński 1, Kirsz 1, Kurełek 1, Przybyła 1, Pytlik 1, Stroński 1, Biłko, Studziński.
Kary: 4 min.
Karne: 2/3.

Kusy:
Kary: 2 min.
Karne: 3/4.

Kary: MTS - min. (Kirsz i Kurełek po 2 min.).

Przebieg meczu:
I tercja: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5, 9:5.
II tercja: 10:5, 11:5, 12:5, 12:6, 12:7, 13:7, 13:8, 14:8, 15:8, 15:9, 16:9, 16:10, 16:10, 16:11, 17:11, 17:12, 18:12, 18:13, 19:13, 20:13.
III tercja: 20:14, 21:14, 21:15, 22:15, 23:15, 24:15, 25:15, 26:15, 27:15, 28:15, 28:16, 28:17, 29:17, 29:18, 30:18, 30:19, 31:19, 31:20, 32:20, 32:21, 33:21.