Heide Cup: Trzecie miejsce dla Vive, triumf Grosswallstadt po karnych

Vive Targi Kielce pokonały 31:22 Bjerringbro-Silkeborg w meczu o trzecie miejsce na turnieju Heide Cup. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole mistrza Polski był Rastko Stojković.

Paweł Nowakowski

Od pierwszego gwizdka sędziów spotkanie o trzecie miejsce było wyrównane. Przewaga podopiecznych Bogdana Wenty  zaczęła uwidaczniać się około dwudziestej minuty. Ostatecznie do przerwy było 13:12 na korzyść mistrzów Polski.

Po zmianie stron kielczanie zaczęli powiększać przewagę, głównie za sprawą świetnie dysponowanego w bramce Sławomira Szmala i niezwykle skutecznego Rastko Stojkovicia (9/10). Silkeborg na niespełna dziesięć minut przed końcem zmniejszył straty do czterech bramek. Decydujący fragment zdecydowanie należał do polskiego zespołu (6:1), który wygrał cały mecz 31:22, po raz drugi w turnieju Heide Cup pokonując Silkeborg, z którym podobnie jak przed rokiem będą rywalizować w fazie grupowej LM.