Niepokonany SPR! - relacja z meczu SPR Lublin - HC Leipzig

W przedostatnim spotkaniu Memoriału im. Henryka Kruglińskiego spotkały się na parkiecie drużyny HC Leipzig i SPR Lublin. Zawodniczki z Koziego Grodu odwróciły losy spotkania i wygrały 28:27 (11:15).

Małgorzata Boluk

Przedostatnie spotkanie turnieju odbyło się w niedzielę o 12:00 na hali SP14 w Lubinie. Naprzeciw siebie stanęły ekipy SPR Lublin i HC Leipzig zapewniając kibicom emocjonujące widowisko.

Pierwsza odsłona spotkania należała zdecydowanie do zespołu z Niemiec. Dzięki szczelnej i twardej obronie, zawodniczki zza zachodniej granicy mogły odskoczyć rywalkom na parę oczek. Wkrótce do głosu doszły szczypiornistki z Koziego Grodu. W 24. minucie dzięki bramce Małgorzaty Stasiak zacznie zbliżyły się do niemieckiej drużyny. (11:10)

W 28. minucie spotkania Karolina Kudłacz popisała się efektowną, indywidualną akcją. Później zaliczyła również udaną asystę. Po syrenie kończącej pierwszą połowę, zawodniczki zeszły do szatni z wynikiem 15:11. Po wznowieniu gry, zespoły grały bramka za bramkę.

W 37. minucie pięknym rzutem zza obrońcy popisała się Kristina Repelewska. Zawodniczki HC Leipzig grały bardzo nierówno. Z 4-bramkowego prowadzenia drużyny Karoliny Kudłacz nic już w 41. minucie nie pozostało. Zawodniczki z Niemiec często posyłały piłkę na koło do Luisy Schulze. Każde podanie do obrotowej kończyło się fiaskiem.

W decydujących momentach gry, rzut Małgorzaty Majerek odbiła niemiecka bramkarka - Julia Ploger. Chwilę później sędziowie podyktowali rzut karny za obronę w kole, który wywalczyła Marlene Windish. Minutę przed końcem SPR Lublin za sprawą Ewy Wilczek wyszedł na prowadzenie 27:26.

Trzydzieści sekund przed końcem spotkania, Alina Wojtas pokonała atomowym rzutem bramkarkę HC Leipzig zapewniając swojej drużynie wygraną. Nie tylko w tym spotkaniu, ale także w całym turnieju.

SPR Lublin - HC Leipzig 28:27 (11:15)

Lipsk: Ploger, Roth - Kudłacz 4, Hubinger 3, Schulze 4, Augsburg 3, Muller 2, Bont 1, Lang 3, Windisch 1, Reiche 2, Ramer, Visser, Mazzucco 4, Urbicht.

SPR: Gawlik, Baranowska - Kocela 4, Wojtas 4, Małek 4, Konsur, Stasiak 5, Nestsiaruk, Repelewska 6, Mihdaliowa, Wilczek 2, Jarosz, Wojdat, Majerek 3.