NMC Powen pokonało ZTR Zaporoże

We wtorek szczypiorniści NMC Powen Zabrze rozegrali pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2012/2013. Ich rywalem było ZTR Zaporoże. Pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy.

Alicja Chrabańska

Już początek spotkania kontrolnego pokazał, że Ukraińcy to naprawdę trudny rywal. Multimedaliści ligi ukraińskiej na zabrzańskim parkiecie czuli się wyśmienicie, podobnie jak tydzień wcześniej, kiedy to pokonali dwukrotnie Chrobrego Głogów. Po gospodarzach na początku widać było trudy okresu przygotowawczego. Na boisku lepiej radzili sobie przyjezdni i zwyciężyli w pierwszej połowie 15:13.

Drugie trzydzieści minut gry to zdecydowanie lepsza postawa podopiecznych Bogdana Zajączkowskiego. Kilka ciekawych, skutecznych i efektownych akcji gospodarzy dało im prowadzenie w spotkaniu. Pierwsze przetarcie przed sezonem zabrzanie pod kątem wynikowym mogą zaliczyć do udanych, bowiem zwyciężyli 29:27. Choć jak twierdzą zgodnie wszyscy nie o wynik tu chodzi. A mecz kontrolny z prezentującym dość wysoki poziom rywalem z Zaporoża stanowi cenny materiał szkoleniowy do dalszych przygotowań.

Po raz pierwszy w barwach ekipy z Zabrza mieli okazję zaprezentować się nowi gracze. Skrzydłowy, Patryk Kuchczyński  zakończył sparing z dorobkiem trzech trafień, rozgrywający Piotr Adamczak zapisał na swoim koncie jedno oczko mniej. W drugiej odsłonie meczu między zabrzańskimi słupkami stanął nowy bramkarz, Kazimierz Kotliński, zmieniając Artur Banisza.

Ukraińcy mają jeszcze szansę zrewanżować się zespołowi z Zabrza. Kolejny pojedynek sparingowy zaplanowano na środę na godzinę 10:00.

NMC Powen Zabrze - ZTR Zaporoże 29:27 (13:15)

NMC Powen Zabrze: Banisz, Kotliński - Nat 3, Stodtko 1, Niedośpiał 4, Kandora, Adamczak 2, Kuchczyński 3, Kowalski 2, Lasoń 1, Droździk 5, Garbacz, Marhun 1, Bushkov 1, Rumniak 1, Mokrzki 5, Mogielnicki.