AMŚ: Polacy przegrali z Portugalią!

Szczypiorniści reprezentacji Polski przegrali półfinałowy pojedynek z Portugalią i zagrają o brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata. O 3. miejsce powalczy też żeńska reprezentacja.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polacy, którzy byli faworytami do końcowego tryumfu w turnieju, w półfinałowym starciu mierzyli się z reprezentacją Portugalii. Biało-czerwoni fatalnie rozpoczęli pojedynek, już na wstępie popełniając kilka błędów technicznych, efektem czego była nieznaczna przewaga rywali. Tuż przed przerwą prowadzenie Portugalczyków wzrosło do dystansu pięciu bramek (17:12), głównie dzięki dobrej grze golkipera.

Podopieczni Damiana Wleklaka oraz Marcina Pilcha ruszyli w drugiej połowie do zmasowanych ataków. Polacy systematycznie odrabiali straty, jednak by wyrównać stan rywalizacji, zabrakło im czasu. Polacy przegrali 26:27 i w sobotnie popołudnie zmierzą się w meczu o 3. miejsce z Brazylią.

Wyniki - 29.06.2012:
Mecz o 9. miejsce: Chile - Meksyk 29:29 (16:14) - I mecz
Mecz o 5. miejsce: Tajwan - Korea Południowa 32:30 (15:19; 29:29)
Mecz o 5. miejsce: Turcja - Kuwejt 48:29 (24:10)
Półfinał: Polska - Portugalia 26:27 (12:17)
Półfinał: Brazylia - Czechy 30:36 (15:18)

Terminarz - 30.06.2012:
Mecz o 9. miejsce: Chile - Meksyk - II mecz
Mecz o 7. miejsce: Korea Południowa - Kuwejt
Mecz o 5. miejsce: Tajwan - Turcja
Mecz o 3. miejsce: Polska - Brazylia
Mecz o 1. miejsce: Portugalia - Czechy

Porażką swój udział w fazie grupowej mistrzostw zakończyły polskie szczypiornistki. Biało-czerwone przegrały z niepokonanymi dotąd piłkarkami reprezentacji Czech (27:30) i zakończyły swoje występy na 3. miejscu. W meczu o brązowy medal zmierzą się z Brazylijkami.

Urugwaj - Chile 20:25 (13:11)
Czechy - Polska 30:27 (16:14)
Brazylia - Rumunia 27:28 (16:14)

Terminarz - 30.06.2012: Mecz o 5. miejsce: Urugwaj - Chile Mecz o 3. miejsce: Polska - Brazylia Mecz o 1. miejsce: Czechy - Rumunia