Vistal Łączpol Gdynia w finale! (wyniki)

Vistal Łączpol Gdynia będzie rywalem KGHM Metraco Zagłębia Lubin w finale play-off PGNiG Superligi Kobiet. W niedzielę gdynianki po raz trzeci pokonały SPR Lublin.

Sławomir Bromboszcz

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia awansowały do finału play-off. W czwartym półfinałowym spotkaniu zespół prowadzony przez Thomasa Orneborga po raz trzeci okazał się lepszy od SPR-u Lublin. Szczypiornistki z Gdyni fantastycznie rozpoczęły niedzielne zawody. Vistal Łączpol po 20 minutach prowadził już 12:5. Podopieczne Edwarda Jankowskiego, pomimo bardzo niekorzystnego wyniku, nie zamierzały dawać za wygraną. W 45 minucie przyjezdne prowadziły 22:16, jednak SPR dzięki szaleńczemu pościgowi zdołał w 55 doprowadzić do stanu 23:24. Gdynianki nie pozwoliły jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i awansu do finału, zwyciężając 27:24.

Szczypiornistki Ruchu Chorzów pokonały przed własną publicznością Piotrcovią Piotrków Tryb. 22:19 i zmierzą się z KSS Kielce w dwumeczu, którego stawką będzie 5. miejsce. Pierwsze spotkanie wygrała Piotrcovia 29:26. O piąte miejsce zagra Ruch, dzięki większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe, a Piotrcovia rywalizować będzie o siódme. Niedzielne spotkanie chorzowianki mogły zwyciężyć zdecydowanie wyżej, bowiem po pierwszej połowie prowadziły już 13:7. Piotrcovia nie dała jednak za wygraną i do ostatnich sekund walczyła o krotny rezultat.

KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:19 (13:7)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Kinga Polenz 5, Agnieszka Pieniowska, Karolina Jasinowska i Kamila Rzeszutek po 4; dla Piotrcovii - Agata Wypych 5, Jewgienia Knoroz 4, Joanna Waga 3.

SPR Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 24:27 (10:16)
Najwięcej bramek: dla SPR - Alina Wojtas 5, Małgorzata Majerek i Dorota Małek po 4, Małgorzata Stasiak 3; dla Vistalu - Patrycja Kulwińska 7, Karolina Siódmiak 6, Sabina Kobzar i Katarzyna Koniuszaniec po 3.