Feta po zwycięstwie WKS-u - relacja z meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie II Lubin

W meczu przedostatniej kolejki rozgrywek, II ligi Grupy I piłkarzy ręcznych, zawodnicy Śląska Wrocław pewnie pokonali na własnym parkiecie drużynę Zagłębia II Lubin 37:24 (16:8). Było to już 22 zwycięstwo w obecnym sezonie podopiecznych Tomasz Folgi, którzy tuż po końcowym gwizdku mogli rozpocząć, wraz z własnymi kibicami, fetę z okazji wywalczonego tydzień wcześniej w Poznaniu awansu do I ligi.

Łukasz Majda

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia drużyny Zagłębia II Lubin, kiedy to do bramki drużyny z Wrocławia trafił Jacek Kulesza. Po chwili i kolejnej bramce tego zawodnika na tablicy widniał wynik 2:1 dla gości. Jak się miało później okazać był to ostatni korzystny wynik dla drużyny Zagłębia w tym meczu. Następnie w ciągu prawie 20 minut gry, drużyna z Wrocławia, rzuciła 10 bramek z rzędu co spowodowało, że wyszli oni na prowadzenie 11:2. Kiedy wydawało się, że Śląsk będzie powiększał swoją przewagę to trzy, szybko rzucone bramki przez zawodników z Lubina spowodowały, że mecz od tamtej chwili mecz bardziej się wyrównał, a trener drużyny Śląska Wrocław był zmuszony do wzięcia czasu. Przerwa ta szybko i pozytywnie podziałała na szczypiornistów Śląska, którzy ostatecznie po 30 minutach gry prowadzili z drużyną Zagłębia II Lubin - 16:8.

Druga połowa to jeszcze bardziej zdecydowana przewaga drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Skuteczna i twarda gra w obronie oraz precyzyjnie wyprowadzane kontrataki powodowały, że wrocławianie sukcesywnie powiększali swoją przewagę. W tym okresie gry można było wyróżnić m.in. Artura Szabata i Kamila Herudzińskiego, którzy byli zdecydowanymi liderami drużyny WKS-u w tym meczu. Ostatecznie cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław 37:24, którzy tuż po zakończeniu meczu otworzyli szapmany i wraz ze swoimi kibicami cieszyli się z wywalczonego tydzień wcześniej awansu do I ligi.

WKS Śląsk Wrocław - Zagłębie II Lubin 37:24 (16:8)

WKS Śląsk Wrocław - Marcin Schodowski, Rafał Sapała - Grzegorz Celek 3, Bartosz Żubrowski, Marcin Gałat 1, Daniel Grobelny 6, Kamil Herudziński 6, Bartosz Czyżewski 3, Piotr Sendra 1, Bartłomiej Krawczyk 4, Marcin Kruk 2, Maciej Torchała, Przemysław Niciński 1, Artur Szabat 9, Daniel Piłat 1, Łukasz Kłos.

Zagłębie II Lubin - Patryk Małecki, Tomasz Kawa - Michał Kosmala 3, Filip Bobrek 1, Patryk Dziwiński, Jacek Kulesza 4, Oskar Trzebowski 6, Tomasz Pokora 2, Mariusz Klin, Patryk Zieliński 5, Dominik Janisio 3.