Politechnika po raz czwarty - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - KU AZS Politechnika Koszalińska

Znamy już wszystkie drużyny, które awansowały do najlepszej czwórki Superligi kobiet. Niebieskie mając "nóż na gardle" nie poradziły sobie z presją i uległy przed własną publicznością Politechnice Koszalińskiej. Dzięki drugiemu zwycięstwu do półfinałów awansowały koszalinianki.

Tomasz Boryn

Spotkanie rozpoczęło się od nietrafionego rzutu karnego przez Ruch. Pierwsze bramkę w meczu zdobyła Dorota Błaszyczk. Chwilę później na listę strzelczyń wpisała się Tatiana Bilenia, która w całym spotkaniu mimo indywidualnego krycia zdobyła dziewięć bramek. Politechnika w ósmej minucie prowadziła już 4:1. Niebieskim zdobywanie bramek przychodziło z trudem. Nieskuteczna była Kinga Polenz, która w tygodniu poprzedzającym mecz nie trenowała, a w spotkaniu wystąpiła z bólem ręki. Niezłe zawody rozegrała Anna Pawlik, która zdobyła pięć bramek, a na boisku przebywała przez większość meczu, co zdarzyło się jej w tym sezonie po raz pierwszy. Wśród koszalinianek w pierwszej połowie wyróżniała się Aleksandra Kobyłecka, która zdobyła trzy bramki oraz asystowała przy kilku bramkach Bieleni. W 27 minucie akademiczki prowadziły 8:12. Przed przerwą do bramki gości trafiła jeszcze Natalia Lanuszny.

Po przerwie pierwsza do bramki trafiła Kamila Rzeszutek. Było to jedne z nielicznych udanych zagrań rozgrywającej, która wcześniej notowała kilka fauli w ataku oraz rzutów w przeciwniczki. W Ruchu trzeba wyróżnić postawę bramkarki Moniki Karwat, która broniła, co mogła, łącznie z dwoma rzutami karnymi. W 38 minucie Niebieskie zbliżyły się do gości na dwie bramki i było 12:14. Wobec takiego obrotu sprawy koszalinianki popełniały proste błędy w araku, których jednak nie wykorzystała najpierw Pawlik, a potem Rzeszutek. Koszalinianki złapały wiatr w żagle i zaczęły uciekać, a ich przewaga w 55 minucie wynosiła już siedem bramek. Bardzo sprytnie grająca Joanna Dworaczyk wywalczała dla swojego zespołu kolejne rzuty karne lub też sama trafiała do bramki gospodyń. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:18 dla Politechniki.

Koszalinianki z Ruchem wygrały w tym sezonie już po raz czwarty. W półfinale zmierzą się z Zagłębiem Lubin, które w tym sezonie wyeliminowały już z Pucharu Polski. Ruch zaś będzie walczył o piąte miejsce. Na początek chorzowianki czeka mecz z Piotrcovią.

KPR Ruch Chorzów - KS AZS Politechnika Koszalińska 18:23 (9:12)

Ruch: Wąż, Karwat, Montowska - Jasinowska 3, Lanuszny 3, Lesik 1, Polenz, Krzymińska, Kempa, Rodak 2 , Rzeszutek 2, Samol, Pawlik 5, Brymerska