Faworytki w półfinale (wyniki)

W sobotę zespoły z PGNiG Superligi Kobiet rozegrały kolejne ćwierćfinałowe spotkania. Awans do półfinału wywalczyły: KGHM Metraco Zagłębie Lubin, SPR Lublin i Vistal Łączpol Gdynia.

Pewnie przez ćwierćfinał przebrnęły szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut w sobotę ponownie wysoko pokonały Piotrcovię Piotrków Tryb. Zespół prowadzony przez Stanisława Mijasa tylko w pierwszej połowie starał się dotrzymywać kroku rywalkom 11:16. W drugiej części spotkania mistrzynie Polski przejęły pełną kontrolę nad meczem i odniosły efektowne zwycięstwo 31:20.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył drugi ćwierćfinałowy pojedynek KSS-u Kielce z SPR-em Lublin. Pierwsza połowa spotkania okazała się niezwykle wyrównana, kielczanki dzięki dobrej grze końcówce zeszły do szatni ze skromnym jednobramkowym prowadzeniem 15:14. W drugiej połowie wicemistrzynie Polski zdołały jednak szybko wypracować bezpieczne prowadzenie, którego nie oddały już do końca zawodów 28:24.

Wysoko poprzeczkę faworyzowanemu Vistalowi Łączpolowi Gdynia zawiesiły szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra. W pierwszej połowie jeleniogórzanki dzielnie dotrzymywały kroku rywalkom, przegrywając różnicą zaledwie jednego trafienia 16:17. Po zmianie stron Vistal Łączpol z upływem czasu powiększał swoje prowadzenie, kończąc mecz wysokim zwycięstwem 25:29.

W półfinale SPR Lublin zmierzy się z Vistalem Łączpolem Gdynia, rywalem KGHM Metraco Zagłębia Lubin będzie zwycięzca pojedynku Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie zespół ZS AWF Gardinia Wrocław zdeklasował UKS Finepharm Polkowice. Drużyna gości doznała kolejnej sromotnej porażki i wziąć pozostaje bez zwycięstwa na parkietach elity.

KSS Kielce - SPR Lublin 24:28 (15:14) Najwięcej bramek: dla KSS - Stefka Agowa 7, Karolina Młynarczyk 6, Kamila Skrzyniarz 5, dla SPR - Małgorzata Majerek 6, Małgorzata Stasiak 6, Alina Wojtas 4.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:31 (11:16) Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Joanna Waga 6, Agata Wypych 5, dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 7, Aneta Piekarz 5.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 29:36  (16:17) Najwięcej bramek: dla KPR - Marta Dąbrowska i Joanna Załoga po 8, dla Vistalu - Katarzyna Koniuszaniec 7, Karolina Siódmiak i Loredana Maria Matescu po 5.

AZS AWF Gardinia Wrocław - UKS Finepharm Polkowice 40:21 (21:10)