Krzysztof Kisiel: Zespół z Głogowa będzie chciał przerwać złą passę

W ostatniej w tym roku 15. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści Orlen Wisły Płock zmierzą się w Głogowie z szukających punktów Chrobrym Głogów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godzinie 17.30.

Michał Markiewicz

Podczas ostatniego meczu z Chrobrym we wrześniu Nafciarze wygrali u siebie 34:22. Ten mecz będzie jednak dużo trudniejszy. Wynika to ze zmęczenia zawodników tą częścią sezonu. Mecze w Superlidzie, Pucharze Polski oraz Lidze Mistrzów odczuwają już wszyscy zawodnicy. Do kontuzjowanego Luki Dobelseka dołączył Nicola Eklemovic.

- Widzimy, że zespół z Głogowa będzie chciał przerwać złą passę 6 spotkań przegranych, ale my im na to nie pozwolimy - mówi II trener Nafciarzy, Krzysztof Kisiel. - W obronie musimy być bardzo skoncentrowani, aby móc stawić im czoła. Analizowaliśmy ich mecze i jesteśmy przygotowani na ten mecz - powiedział dla Wisła TV Joakim Bäckström.

Kolejny mecz ligowy zaplanowany jest dopiero na luty 2012, a więc czeka nas przerwa od szczypiorniaka. Zawodnicy po spotkaniu w Głogowie udadzą się na zasłużone urlopy. Reprezentanci krajów będą mieli skróconą przerwę z uwagi, iż w styczniu zaczynają się mistrzostwa Europy.