Przed Challenge Cup: Nie ma mocnych w Grecji na Diomidis

Już na początku grudnia piłkarze ręczni Tauron Stali Mielec podejmą w dwumeczu 3. rundy Challenge Cup zespół AO Diomidis Argous. Grecki klub jest rewelacją aktualnego sezonu rodzimej ekstraklasy.

Wojciech Święch

Podopieczni trenera Dimitriosa Dimitrouliasa w bieżącym sezonie ligowym rozegrali do tej pory siedem spotkań, w których wywalczyli komplet punktów. W mijający weekend ekipa Wilków zmierzyła się na wyjeździe z Kydonią Chania.

Goście od samego początku dyktowali warunki na parkiecie. Po kwadransie gry przyjezdni prowadzili już różnicą siedmiu bramek (8:1). Pierwsza połowa pojedynku zakończyła się rezultatem 16:11 na korzyść AO Diomidis Argous.

Po zmianie stron przewaga rywali Tauron Stali Mielec zwiększała się. W 40. minucie meczu było 24:15 dla gości. Dziesięć minut później drużyna Wilków prowadziła już 31:18. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem AO Diomidis Argous w stosunku 36:22.

W barwach zespołu z miasta Argous w weekend najskuteczniejszym strzelcem był Sotirios Maragkos, który osiem razy umieścił piłkę w siatce. Diomidis z kompletem punktów przewodzi tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Helladzie.

Kydonia Chania - AO Diomidis Argous 22:36 (11:16)

Najwięcej bramek dla Kydonii: Xanthoudakis 8, Faltsetas 5.

Diomidis: Tsoulos, Nungovitch - Zaravinas 3, Megaloikonomu 5, Kremastiotis 3, Passias 2, Priobolos 2, Mallios 5, Maragkos 8, Samaras 2, Spentzos 3, Eleftherios, Urosević 1, Tašković 2.