Pewna wygrana mielczan - relacja z meczu Tauron Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica

W meczu 14. kolejki męskiej PGNIG Superligi Tauron Stal Mielec podejmowała Siódemkę Miedź Legnica. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy wygrali z zdziesiątkowanym kadrowo zespołem z Legnicy 37:21.

Marcin Rzeszutek

Tauron Stal Mielec przystąpiła do tego spotkania bardzo mocno zmobilizowana. Zawodnicy za wszelką cenę chcieli zmazać plamę, za ostatnie niepowodzenia w lidze, w Pucharze Polski oraz w europejskich pucharach. Drużyna Miedzi Legnica przyjechała do Mielca w 10-osobowym składzie, w tym tylko z jednym bramkarze i kołowym.

Trener Ryszard Skutnik od początku meczu na rozegraniu dał szanse gry Rafałowi Glińskiemu, i w bramce Pawłowi Kiepulskiemu. Początek meczu był spokojny z obydwu stron. Gospodarze po bramce Rafała Glińskiego obieli prowadzenie. W 3 minucie przyjezdni po skutecznej akcji Andrzeja Brygiema doprowadzili do wyrównania. W dalszej fazie meczu gospodarze odskakiwali rywalom. Drugi kwadrans gry przebiegał podobnie. Miedzianka wraz z upływem czasu grała coraz wolniej i statyczniej, w ataku jak i w obronie. Gospodarze powiększali swoją przewagę. Do szatni schodzili z zapasem siedmiu bramek.

Przed drugą odsłoną meczu w bramce gospodarzy nastąpiła zmiana bramkarzy. Adam Wolański udanymi interwencjami wszedł znakomicie w ten mecz. Stal Mielec udanie rozpoczęła tę cześć meczu. Po bramkach Łukasza Janysta i Grzegorza Sobuta prowadzenie wynosiło 25:11. Ten fragment meczu wygrali Stalowcy 7:0. Pierwszą bramkę dla legniczan w tej połowie zdobył Bartłomiej Koprowski. Była wówczas 39 minuta meczu. W drugim kwadransie drugiej połowy mielczanie utrzymywali wysoką przewagę. Goście coraz częściej opadali z sił. Grali tylko dziewięcioma zawodnikami w polu. W tym fragmencie gry przewaga była coraz bardziej widoczniejsza. Trener Ryszard Skutnik dał szansę gry wszystkim zawodnikom w swojej drużynie.

Tauron Stal Mielec w pełni się zrehabilitowała za ostatnie niepowodzenia. Mielczanie wyraźnie zwyciężyli z drużyną z Legnicy. Przewyższali ją w każdym elemencie gry, jednak w tym meczu przyjezdnym nie można było odmówić ambicji. Walczyli na ile im pozwoliły siły i umiejętności.

Tauron Stal Mielec - Siódemka Miedż Legnica 37:21 (18:11).

Tauron Stal: Kiepulski, Wolański - Wilk 1, Albin 4, Janyst 7, Szatko 2, Sobut 6, Jedzejewski 4, Szpera 3, Babicz 3, Kubisztal 1, Basiak 4, Gliński2.
Kary: 4 minuty.

Siódemka Miedz: Kryński - Gregor 2, Szuszkiewicz, Koprowski 3, Skrabania 6, Czuwara 1, Jarowicz 2, Piwko 2, Brygier 4, Wita 1.
Kary: 2 minuty.

Widzów: 1700.