Wynik lepszy od gry - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra

Dzień po obchodach Święta Niepodległości przyszedł czas na rywalizację w PGNiG Superlidze Kobiet. Do pojedynku w hali Gwardii przystąpiły AZS Politechnika Koszalińska i KPR Jelenia Góra.

Michał Halski

Mecz nie najlepiej zaczął się dla KPR Jeleniej Góry, która popełniała masę błędów w ataku jak i obronie. Drużyna z Koszalina nie była lepsza, również popełniała dużo błędów. Jednak doświadczenie koszalinianek wzięło górę i to one konsekwentnie wychodziły na prowadzenie. W 7. minucie Joanna Dworaczyk wyprowadziła Politechnikę na prowadzenie 6:1. W tym momencie w szeregi AZS-u wkradła się duża niedokładność. Podopieczne Waldemara Szafulskiego popełniały masę błędów(faule w ataku, niecelne rzuty, błędy podań). KPR nie dał za wygraną i podjął walkę, która się opłaciła.

Około 17. minuty (wynik remisowy 8:8) mogło się wydawać, że mecz będzie bardzo wyrównany. Od tej minuty Politechnika zaczęła grać lepiej w obronie. Duża w tym zasługa Solomiy Shyverskiej, która rozgrywała wspaniałe zawody, dzięki czemu AZS mógł wykonywać zabójcze kontrataki. Większość bramek z kontry zdobywała Joanna Chmiel.

Na 12. sekund przed syreną kończącą pierwszą część spotkania kibice byli świadkami brutalnego faulu. Zawodniczka z Jeleniej Góry Anna Frusewicz chcąc zabrać piłkę sfaulowała będącą w locie Joannę Chmiel. Za to zgranie sędziowie pokazali czerwoną kartkę zawodniczce z Jeleniej Góry i podyktowali rzut karny dla Politechniki. Na bramkę zmieniła go Sylwia Lisewska(100 proc. skuteczności z rzutów karnych) i ustaliła wynik pierwszej połowy.

Druga połowa to bardzo dobra gra AZS-u Politechniki Koszalin w obronie i skuteczna gra w ataku. Doskonale w obronie spisywała Solomiya Shyverska, która broniła praktycznie każdy rzut podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak, a w ataku Kamila Całużyńska, Dorota Błaszczyk.

Zawodniczki z Jeleniej Góry nie potrafiły dorównać Politechnice, która skutecznie powiększała przewagę. Ostatnią bramkę w meczu zdobyła rzutem z kontrataku Aleksandra Kobyłecka.

AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 35:25 (17:10)

KU AZS Politechnika Koszalin: Shyverska, Morawiec - Kobyłecka 3, Olek 3, Bilenia 1, Dworaczyk 3, Muchocka 2, Całużyńska 5, Chmiel 3, Szafulska, Błaszczyk 8, Lisewska 6(3k), Koprowska, Matuszczyk 1

KPR Jelenia Góra: Kozłowska - Fursewicz, Dąbrowska 7(1k), Galińska, Uzar 1, Buklarewicz 6, Załoga 4(1k), Odrowska 6, Popielarz 1, Marceluk, Muras

Upomnienia: AZS (Olek, Bilenia, Chmiel) KPR (Dąbrowska, Buklarewicz)

Kary: AZS - 8 minut (Bilenia, Całużyńska, Lisewska 2x) KPR - 6 minut (Dąbrowska, Marceluk 2x)

Czerwona kartka: KPR (Fursewicz)

Karne: AZS (3/3) KPR (2/2)

Sędziowali: Paweł Kaszubski (Gdańsk) - Piotr Wojdyr (Gdańsk)