Pewne zwycięstwa Startu i SPR-u (wyniki)

W niedzielę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi dokończyły 7. kolejkę spotkań. Pewne zwycięstwa odniosły szczypiornistki SPR-u Lublin oraz Startu Elbląg.

Sławomir Bromboszcz

W Lublinie szczypiornistki miejscowego SPR-u odniosły siódme zwycięstwo w sezonie. Tym razem wicemistrzynie Polski okazały się lepsze od KSS-u Kielce. Zespół z Lubelszczyzny od pierwszych minut niedzielnego pojedynku dyktował warunki. Po 15 minutach gry SPR prowadził 11:7. Szczypiornistki z Lublina do szatni zeszły z zaliczką ośmiu bramek (20:12). W drugiej połowie podopieczne Edwarda Jankowskiego kontrolowały wynik spotkania, utrzymując wysokie prowadzenie. W końcówce kielczanki zdołały zniwelować część strat, jednak zwycięstwo SPR-u było niezagrożone (32:29).

Kłopotów z zainkasowaniem dwóch punktów nie miały również piłkarki ręczne Startu Elbląg, które nadspodziewanie łatwo poradziły sobie z Pogonią Balticą Szczecin. Wydawało się, iż szczecinianki przed własną publicznością powalczą o kolejne punkty w PGNiG Superlidze, tymczasem niedzielny pojedynek został zdominowany przez elblążanki. Po pierwszej połowie Start prowadził różnicą jedenastu bramek (20:9). W drugiej połowie elblążanki utrzymywały wysokie prowadzenie, kończąc mecz efektownym zwycięstwem 35:19.

SPR Lublin - KSS Kielce 32:29 (20:12)
Najwięcej bramek: dla SPR - Kristina Repelewska 7, Małgorzata Majerek 6; dla KSS - Stefka Agova 8, Marta Rosińska 6.

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 19:35 (9:20)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Martyna Huczko i Agata Cebula po 4; dla Startu - Katarzyna Cekała 9, Anna Frąckiewicz 8.