Akademiczki bez szans - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Politechnika Koszalińska

W 6. kolejce PGNiG Superligi Kobiet mistrzynie Polski KGHM Metraco Zagłębie Lubin na własnym parkiecie zmierzyły się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu Politechniką Koszalin. Mecz zapowiadał się jako jedno z najciekawszych spotkań tej serii. Tymczasem Miedziowe nie dały najmniejszych szans rywalkom, wygrywając bardzo pewnie 39:18 (19:9).

Łukasz Lemanik

Już na początku meczu uwidoczniła się przewaga lubinianek. Choć pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne za sprawą Aleksandry Kobyłeckiej, później na parkiecie rządziło już tylko Zagłębie. W 12. minucie na tablicy wyników było już 10:3. Na parkiecie brylowały trzy zawodniczki: rozgrywające - Karolina Semeniuk-Olchawa, Joanna Obrusiewicz, a także bramkarka Monika Maliczkiewicz. Do przerwy przewaga miedziowych wynosiła już dziesięć trafień.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut nie zamierzały oddawać inicjatywy rywalkom i jeszcze powiększały swoją przewagę. Lubinianki nie tylko co chwile znajdowały drogę do bramki rywalek, ale jeszcze grały bardzo efektowny handball, a ich akcje co chwile były nagradzane gromkimi brawami. Najwięcej z nich otrzymała chyba Monika Maliczkiewicz. "Łosiu" przez 20. minut drugiej połowy wpuściła tylko jedną (!) bramkę. Joanna Obrusiewicz i Karolina Semeniuk-Olchawa nie zwalniały tempa i w 47. minucie Zagłębie prowadziło już 30:10. W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne podreperowały nieco swój dorobek bramkowy, ale bardzo pewna wygrana lubinianek stała się faktem.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KU AZS Politechnika Koszalińska 39:18 (19:9)