Nie taki diabeł straszny, jak go malują - relacja z meczu PBS Jurand Ciechanów - Orlen Wisła Płock

Długo wyczekiwane derby Mazowsza to już historia. Mistrz Polski okazał się bezdyskusyjnie lepszy od beniaminka i ostatecznie pokonał PBS Juranda Ciechanów różnicą 11 bramek, co gospodarzom ujmy nie przyniosło. Dwa punkty powędrowały więc do Płocka.

Krzysztof Podliński

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. To Jurand dyktował warunki gry. Podopieczni Pawła Nocha grali z polotem i z lekkością forsowali linię defensywną Nafciarzy. W 12 minucie po serii celnych rzutów Michała Prątnickiego, ciechanowianie wyszli na trzybramkowe prowadzenie - 8:5.

Niestety dla miejscowych, owa przewaga została w trybie błyskawicznym zniwelowana przez mistrzów Polski. Zespół Larsa Walthera wyszedł z początkowego marazmu i zaczął punktować bezradną defensywę Juranda. Dwie serie bramkowe Nafciarzy, najpierw pięć, później sześć trafień, nie dały gospodarzom złudzeń. Jurand do przerwy dołożył zaledwie jedną bramkę, a wynik pierwszej części ustalił z siedmiu metrów, Vukasin Rajković.

Po przerwie, kibice musieli czekać na bramkę Juranda kolejne 5 minut. Ta autorstwa Prątnickiego, spotkała się z czterema trafieniami gości. W rolę egzekutora i kata ciechanowian wcielił się Christian Spanne. Mimo dużej przewagi Nafciarzy, miejscowi podjęli walkę. Mając z tyłu głowy myśl, że wynik spotkania jest już rozstrzygnięty, grali niezwykle ambitnie. Nie zrażały ich błyskawiczne akcje gości i starali się dotrzymywać im kroku. Efekt? Mistrz Polski wygrał w Ciechanowie różnicą 11 bramek, co beniaminkowi ujmy przynosić nie może.

PBS Jurand Ciechanów - Orlen Wisła Płock 25:36 (9:17)

PBS Jurand: Wróbel, Krajewski Marcin, Grzybowski - Prątnicki 7, Piórkowski Damian 5, Klinger 4, Krajewski Rafał 2, Semenov 2, Malesa 2, Pakulski 1, Piórkowski Adrian 1, Rurarz 1, Malandy, Jurkiewicz.
Kary: 10 minut (czerwona kartka z gradacji kar - Semenov).
Rzuty karne: 1/3.

Orlen Wisła: Seier - Rajković 7, Spanne 6, Toromanović 4, Wiśniewski 4, Eklemović 3, Backstrom 2, Kubisztal 2, Kavas 2, Twardo 2, Syprzak 2, Zołoteńko 2, Miszka, Chrapkowski, Kwiatkowski.
Kary: 2 minuty.