Kielce walczyły do 40 minuty - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - KSS Kielce

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2011/12 w PGNIG Superlidze odniosły piłkarki KPR Jelenia Góra. Jeleniogórzanki na własnym parkiecie nadspodziewanie wysoko pokonały KSS Kielce 34:27(13:13)

Grzegorz Kędziora

Spotkanie KPR z KSS było wyrównane do 40. minuty, potem na parkiecie rządziły już jeleniogórzanki. Bohaterkami w zwycięskim zespole były bramkarka Martyna Kozłowska, która zaliczyła kilkanaście udanych interwencji oraz Joanna Załoga, która w decydujących momentach meczu wręcz ośmieszała kielecką obronę. Dzielnie sekundowała jej Monika Odrowska i wymieniona dwójka zdobyła w sumie aż 21 goli. W ekipie gości trudno kogokolwiek wyróżnić. Na jedyny mały plus zasługuje bramkarka Iwona Muszioł. W pierwszej połowie kilkoma udanymi akcjami popisała się Bułgarka Stefka Agova, jednak po zmianie stron wyraźnie nie wytrzymała ona obciążenia nerwowego, skutecznie pilnowana przez Małgorzatę Buklarewicz.

Pierwsza połowa meczu KPR z KSS była bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na jeleniogórzanki. W 11. minucie KPR wygrywał już 7:4, jednak po czasie wziętym przez trenera KSS goście poprawili nieco grę w obronie i w 13. minucie doprowadzili do wyrównania po 8. Kolejne minuty pierwszej połowy to nadal walka na styku. Oba zespoły walczyły, jednak nie ustrzegły się też wielu błędów i niecelnych rzutów. Celowały w tym zwłaszcza jeleniogórzanki obijając słupki i poprzeczkę bramki KSS i nie wykorzystując w tym okresie dwóch rzutów karnych (KSS nie rzucił przed przerwą jednego karnego). Po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Po zmianie stron przez 13 minut trwała walka gol za gol i kiedy wydawało się, że losy wygranej będą wyrównane do końcowej syreny nastąpiły cztery minuty, które wstrząsnęły KSS. Okres pomiędzy 43., a 47. minutą jeleniogórzanki wygrały 5:0, odskakując od stanu 11:11 na 24:19. Gospodynie z zimną krwią wykorzystywały błędy piłkarek gości, którzy zupełnie pogubiły się zwłaszcza w defensywie. W 53. minucie po golu J. Załogi KPR wygrywał już 30:21. W końcówce jeleniogórzanki grając swobodnie pozwoliły gościom na odrobienie części strat, ale i tak odniosły przekonywujące zwycięstwo 34:27.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:27 (13:13)

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Szalek, Załoga 11, Odrowska 10, Dąbrowska 6, Galińska 2, Konsur 2, Skalska 2, Buklarewicz 1, Fursewicz, Rykaczewska, Kubicka, Popielarz.