Superpuchar Asobal Ligi: Zwycięstwo Atletico Madryt (wideo)

W niedziele 4 września w stolicy Hiszpanii - Madrycie odbyło się spotkanie o Superpuchar Asobal Ligi, w którym zmierzyli się dwaj odwieczni rywale w walce o prym na Półwyspie Iberyjskim - Atletico Madryt i FC Barcelona Intersport. Pierwsze trofeum w sezonie 2011/12 padło łupem drużyny Mariusza Jurkiewicza, która pokonała Dumę Katalonii 33:26 (13:10).

Paweł Nowakowski
Potyczki Atletico Madryt (dawniej Renovalii Ciudad Real) z FC Barceloną od zawsze elektryzują sympatyków szczypiorniaka nie tylko na Półwyspie Iberyjskim. Nie inaczej było tym razem. Mistrzowie Hiszpanii - FC Barcelona Intersport rywalizowała ze zdobywcą Pucharu Króla - Atletico Madryt o pierwsze trofeum w sezonie 2011/12 jakim był Superpuchar Asobal Ligi. Mecz odbył się w madryckiej hali Palacio Vistalegre. Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Choć Atletico z początku uzyskało dwubramkowe prowadzenie, Barcelona szybko je zniwelowała i od tego czasu trwała zażarta rywalizacja "bramka za bramkę". Ostatni remis w pierwszej części gry odnotowano w 24 minucie - 8:8. W końcówce do głosu doszli podopieczni Talanta Dujshebaeva. Na bramki Kirila Lazarova (2), Joana Cañellasa (2) i Julena Aguinagalde Katalończycy odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami Jespera Noddesbo, dlatego do przerwy Atletico schodziło z trzybramkowym prowadzeniem - 13:10 (30'). Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęło Atletico, szybko powiększając przewagę do 9 bramek - 22:13 (41'). Blaugrana była kompletnie rozbita, na domiar złego z minuty na minute rozkręcał się Arpad Sterbik - goalkeeper Atletico Madryt. Wicemistrzowie Hiszpanii niesienie dopingiem 12 tysięcy kibiców kontrolowali przebieg meczu, utrzymując wypracowaną wcześniej przewagę. Ostatecznie Atletico Madryt pewnie pokonało FC Barcelonę Intersport 33:26 i wywalczyło Superpuchar Asobal Ligi. W szeregach zwycięskiej drużyny na słowa uznania zasłużył tercet Kiril Lazarov-Nikolaj Markussen-Julen Aguinagalde, który zdobył łącznie 18 bramek, oraz Arpad Sterbik, broniący na 45 procentowej skuteczności (15/33). Mariusz Jurkiewicz nie zdobył bramki (0/1), jednak wykonał świetną pracę w defensywie. Z drużyny Dumy Katalonii na pochwałę zasłużyli Siarhei Rutenka, Konstantin Igropulo i Jesper Noddesbo. Atletico Madryt - FC Barcelona Intersport 33:26 (13:10) Atletico Madryt: Sterbik, Hombrados - Lazarov 6, Aguinagalde 6, Markussen 6, Cañellas 4, Chema Rodriguez 3, Källman 2, Eduard Fernandez 2, Abalo 2, Parrondo 1, A. Entrerrios 1, Jurkiewicz, Dinart, Guardiola, Davis. FC Barcelona: Sarić, Sjöstrand - Rutenka 5, Noddesbo 4, Igropulo 4, Sarmiento 3, Rocas 3, Aquirrezabalga 2, Ugalde 2, Sorhaindo 1, Juanin 1, Morros 1, Tomas, R. Entrerrios, Nagy, Jernemyr.
Atletico Madryt wygrywając mecz z Barceloną sięgnęło po pierwsze trofeum w sezonie 2011/12 - Superpuchar Asobal Ligi / fot. asobal.es