Najsłabsi byli sędziowie - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb.

Orlen Wisłą Płock odniosła kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pokonując przed własną publicznością Piotrkowianina, który przez długi czas był dla płocczan równorzędnym rywalem. Kolejny raz zawiedli sędziowie, którzy wielokrotnie podejmowali kontrowersyjne decyzje, wprowadzając niepotrzebną nerwowość w poczynania obydwu zespołów.

Łukasz Luciński

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, a wynik otworzył Luca Dobelsek. Kolejne minuty to jednak wyrównana gra obydwu ekip, nic więc dziwnego, że wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero około 7 minuty podopieczni Larsa Walthera wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, które utrzymywało się aż do 24 minucie, kiedy to rzutem dającym wyrównanie popisał się Przemysław Matyjasik.

Wtedy też o czas poprosił szkoleniowiec popularnych Nafciarzy, a przerwa w grze pozytywnie wpłynęła na postawę jego podopiecznych. Ostatecznie oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 15:13 dla miejscowych.

Druga odsłona stała pod znakiem dominacji Wisły, która z każdą minutą powiększała swoje prowadzenie nad niżej notowanym rywalem. Równie szybo, a być może nawet jeszcze szybciej rosła liczba pomyłek sędziowskiej pary prowadzącej sobotni pojedynek. Ich decyzje oraz wykluczenia z kapelusza niejednokrotnie powodowały śmiech i konsternację fanów i zawodników obydwu ekip oraz wprowadzała w poczynania szczypiornistów niepotrzebną nerwowość.

Ostatecznie Orlen Wisła Płock po dość słabym meczu pokonała Piotrkowianina Piotrków 33:24, a najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się zdobywca 8 bramek Łukasz Achruk. Dwa oczka mniej na swoim koncie zapisał Michał Zołoteńko, który pojawił się na parkiecie od początku drugiej partii. Z dobrej strony pokazał się także Morten Seier, który kolejny raz udowodnił, że powraca co swojej najwyższej formy.

Orlen Wisła Płock - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 33:24 (15:13)

Orlen Wisła: Seier - Backstrom 2, Paluch 4 (1k), Wiśniewski 2, Kwiatkowski 2, Kuzelev 3 (2k), Chrapkowski 4, Samdahl 1, Kavas 4, Dobelsek 4, Zołoteńko 6, Twardo 1

MKS Piotrkowianin: Ner, Matulski - Trojanowski 1, P. Matyjasik 3, M. Matyjasik 3, Skalski, Wuszter 2, Pilitowski 1, Masłowski 3, Matiuk, Achruk 8 (1k), Laskowski 3