Puchar Niemiec: Flensburg i Füchse w ćwierćfinale

Szczypiorniści SG Flensburg-Handewitt pokonali na wyjeździe TSV Hannover-Burgdorf 27:21 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. W kolejnej rundzie jest także ekipa Füchse Berlin, która po zaciętym spotkaniu zwyciężyła HSV Hamburg 31:27.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Znajdująca się ostatnio w dość dobrej dyspozycji ekipa SG Flensburg-Handewitt zdominowała grę w spotkaniu z TSV Hannover-Burgdorf już w pierwszych minutach. W 9. minucie po trafieniu Oscara Carlena podopieczni Ljubomira Vranjesa prowadzili 4:2, a w 18. minucie bramka Tobiassa Karlssona powiększyła przewagę gości do czterech goli (8:4). Co prawda tuż przed przerwą gospodarze nieznacznie zmniejszyli straty, jednak dominacja Wikingów była bezdyskusyjna. W 42. minucie dzięki pięciu zdobytym pod rząd bramkom zawodnicy Flensburga prowadzili 19:11, by ostatecznie zwyciężyć 27:21. Drużynę z północy Niemiec do wygranej poprowadził szwedzko-duński duet Oscar Carlen - Adres Eggert, który łącznie zdobył trzynaście bramek. Dla pokonanych cztery trafienia zapisał weteran Piotr Przybecki. Jacek Będzikowski występował głównie w defensywie i dlatego też nie zdobył żadnego gola.

TSV Hannover-Burgdorf - SG Flensburg-Handewitt 21:27 (9:12)
Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Jonsson 4, Przybecki 4, Svavarsson 4; dla Flensburga - Carlen 7, Eggert 6 (5/6), Mogensen 3.

W Berlinie doszło do prawdziwego pojedynku na szczycie tabeli niemieckiej Bundesligi. Liderująca rozgrywkom ekipa HSV Hamburg zmierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z zajmującą drugie miejsce drużyną Füchse Berlin. Popularne Lisy wykorzystały mecz pucharowy, jako okazję do rewanżu za październikową porażkę w spotkaniu 8. kolejki Toyota-Handball Bundesligi. Relację ze spotkania znajdą państwo klikając na link poniżej.

Relacja z meczu Füchse Berlin - HSV Hamburg
Füchse Berlin - HSV Hamburg 31:27 (15:16)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Christophersen 8, Petersson 7, Wilczyński 3 (3/4); dla Hamburga - Lackovic 5, Lijewski M. 5, Hens 4.

W środę rozegrane zostaną pozostałe spotkania 1/8 finału Pucharu Niemiec. Poniżej prezentujemy listę wszystkich pojedynków: