Derby dla Bochni - relacja z meczu Stalprodukt BKS Bochnia - MTS Chrzanów

Szczypiorniści Stalprodukt BKS Bochnia pokonali w derbowym spotkaniu MTS Chrzanów 34:27 (17:13). Kibice zgromadzeni w bocheńskiej hali zobaczyli brutalne widowisko, w którym sędziowie pokazali trzy czerwone kartki i szesnaście dwuminutowych wykluczeń.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Bocheńska publiczność nie mogła narzekać na poziom pojedynku. Jak przystało na spotkania derbowe, na parkiecie nie zabrakło walki, ambicji i brutalności. Wynik meczu otworzył powracający do Chrzanowa Marcin Skoczylas, który w pierwszych minutach był wiodącą postacią swojej drużyny. W 11. minucie po jego trafieniu goście zmniejszyli straty do jednej bramki (5:4), a skuteczna interwencja golkipera MTS-u i wykorzystana kontra przez Daniela Pytlika dały remis 5:5 w 13. minucie. Chwilę później Skoczylas po raz kolejny wyprowadził chrzanowian na prowadzenie, jednak szybko do wyrównania doprowadził Łukasz Rybak. Stalowcy niesieni dopingiem ponad 600-osobowej publiczności odskoczyli w 18. minucie na cztery trafienia przewagi (10:6), głównie za sprawą duetu Mateusz Zimakowski - Szymon Woynowski. Ten pierwszy broni w sytuacjach czasami wręcz niewiarygodnych, a jego kolega z zespołu był nie do zatrzymania w ataku. W 22. minucie Cabanie zmniejszyli straty do jednej bramki (11:10), jednak skuteczna końcówka pierwszej połowy w wykonaniu gospodarzy sprawiła, że to BKS schodził na przerwę prowadząc 17:13.

Druga część meczu rozpoczęła się od kilku brutalnych zagrań ze strony obu zespołów. Za jedno z nich czerwoną kartkę zobaczył rozgrywający Stalproduktu Dawid Chrapusta, przez co będzie musiał pauzować w następnym spotkaniu swojej drużyny. Bochnianie, dzięki dwóm trafieniom Woynowskiego i kontrze Grzegorza Balickiego odskoczyli rywalom na sześć bramek różnicy w 36. minucie (20:14). Chwilę później goście wykorzystując fakt gry w dwuosobowej przewadze odrobili część start (21:18), jednak dzięki kolejnym bramkom Woynowskiego Stalowcy odzyskali bezpieczną przewagę. W 45. minucie trzecią dwuminutową karą ukarany został Paweł Owczarek. Skrzydłowy MTS-u nie zgadzał się z decyzją pary sędziowskiej, za co zobaczył kolejne, czwarte wykluczenie. Grający w osłabieniu goście powoli tracili kontakt z rywalem, a dwuminutowa kara dla ich trenera Adama Piekarczyka za komentowanie decyzji sędziowskich już całkowicie podcięła im skrzydła. W 52. minucie po bramkach Krzysztofa Chraboty oraz Siarheia Kirylau gospodarze objęli ośmiobramkowe prowadzenie (30:22), które w końcowych minutach zostało nieznacznie zmniejszone. Ostatecznie BKS pokonał MTS 34:27 przedłużając serię zwycięstw do trzech spotkań.

Stalprodukt BKS Bochnia - MTS Chrzanów 34:27 (17:13)