Memoriał Henryka Kruglińskiego: Zagłębie najlepsze!

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia zajęły pierwsze miejsce na Międzynarodowym Turnieju Mistrzów - 13. Memoriale im. Henryka Kruglińskiego! W drugim dniu turnieju zespoły podzieliły się punktami. SPR Lublin zremisował z Ładą Togliatti, a Zagłębie z Hypo.

Łukasz Lemanik

SPR Lublin - HC Łada Togliatti 23:23 (15:14)

Początek spotkania rozgrywany był pod dyktando rosyjskiej drużyny, która po niespełna dziesięciu minutach prowadziła 6:3. W tym momencie trener SPR-u poprosił o czas, co szybko przyniosło efekt. W 17. minucie bramkę zdobyła Alina Wojtas i mistrzynie Polski wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu - 8:7. Jednobramkowa przewaga SPR-u utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron trwała walka bramka za bramkę, a żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźniejszej przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem po 23.

- Szkoda, że nie udało nam się wygrać, chociaż niewiele zabrakło. Turniej w Lubinie należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż nie często zdarza się okazja do sprawdzenia się z jednymi z najlepszych drużyn w Europie. To dla nas bardzo dobre przetarcie przed turniejem eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń, który odbędzie się w naszej hali - powiedziała Dorota Małek, najskuteczniejsza zawodniczka MVP turnieju.

Lada: Konstantinova, Sidorova - Kolokoltseva 2, Klimova 2, Bulankina, Nikitina 2, Goshenina, Zhilinskayte V 4, Zhilinskayte Y 4, Gorshkova, Smirnova 2, Dronina 4, Davydenko 2, Chernovoivanenko 1, Ponomarenko, Baranik, Pankovichenko.

SPR: Jurkowska, Baranowska - Danielczuk 1, Małek 7, Wilczek 1, Majerek 4, Marzec, Wojdat 1, Tyda 1, Figiel, Mielczewska, Wojtas 8.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Hypo Niederösterreich 25:25 (13:13)

Mecz Zagłębia z 8-krotnym triumfatorem rozgrywek Ligi Mistrzyń miał zadecydować o pierwszym miejscu. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund, a podział punktów sprawił, że lubinianki zakończyły turniej na pierwszym miejscu. W 8. minucie po bramce Karoliny Semeniuk-Olchawy Zagłębie prowadziło 6:3. Później mecz się wyrównał i do przerwy był remis po 13. Dziesięć minut po wznowieniu gry Hypo wyszło na 3-bramkowe prowadzenie - 18:15, ale lubinianki nie zamierzały składać broni. Po raz kolejny podopieczne Bożeny Karkut pokazały charakter i zdołały zremisować z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Europie.

- Cieszę się, że kolejny raz dziewczyny pokazały charakter. Zremisowaliśmy z Hypo, choć graliśmy dziś w mocno okrojonym składzie. Memoriał udało nam się wygrać już kilka razy, ale z pewnością zwycięstwo w tym trzynastym cieszy najbardziej, gdyż grałyśmy z naprawdę silnymi drużynami. Mam nadzieję, że tak silna obsada turnieju stanie się już tradycją - powiedziała trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.

KGHM Metraco Zagłębie: Czarna, Tsvirko - Załęczna 8, Lisowka 3, Semeniuk-Olchawa 6, Paluch 1, Jelić, Bader 4, Jochymek 1.

Hypo: Pedersen, Sanko - Do Nascimento 6, De Oliveira 4, Dedić, Lerant 4, Goricanec, Ivancok, Thurner, Plach 2, Doppler, Kaiser, De Moraes, Riesenhuber, Rotis 8, Hakler 1.