Pewne zwycięstwo akademiczek - relacja z meczu AZS UMCS Lublin - KPR II Jelenia Góra

W pojedynku 14, a zarazem ostatniej kolejki rundy zasadniczej I ligi kobiet, AZS UMCS Lublin zdeklasował przeciwniczki z Jeleniej Góry 34:16, pozostając tym samym w pierwszej czwórce przed drugą fazą.

Kamila Ziobro

Wynik spotkania dopiero w 4. minucie otworzyła lubelska zawodniczka, Katarzyna Sowa, następnie przez kolejnych 9. minut to wyłącznie akademiczki zdobywały punkty, natomiast piłkarki z Jeleniej Góry nie mogła znaleźć recepty na twardą obronę UMCS-u. Dopiero w 13. minucie bramkę lublinianek odczarowała Karolina Konsur, lecz na tablicy świetlnej wynik brzmiał 5:1 dla AZS-u. Jak się okazało, w tym spotkaniu każda zdobyta bramka przez jeleniogórski zespół była na wagę złota. Piłkarki z Lublina nie dały się niczym zaskoczyć i to one cały czas kontrolowały wynik spotkania, stopniowo powiększając przewagę bramkową. W 23. minucie kiedy było już 12:3 dla AZS-u Lublin, trenerka, Dila Samadowa poprosiła o czas, by dać kilka wskazówek swoim podopiecznym. Niestety nie przyniosło to zamierzonego skutku, wręcz przeciwnie, w 27. minucie po faulu na Weronice Zarzyckiej, czerwoną kartką ukarana została Marta Romanów. Na przerwę obydwa zespoły zeszły z wynikiem 15:6 dla lubelskiego AZS-u.

W drugiej odsłonie trenerka przyjezdnych postanowiła zmienić bramkarkę. Edytę Kuc zastąpiła Daria Krajewska i jak się okazało było to trafne posunięcie. Krajewska wybroniła kilka trudnych piłek, co dało nadzieję jej koleżankom z drużyny. W 40. minucie było jednak 20:8 dla akademiczek, a piłkarki z Jeleniej Góry grając coraz gorzej, nie trafiały nawet do bramki. W całym meczu widać było znakomitą formę lubelskich szczypiornistek, które grając wysokim blokiem, całkowicie wybijały z rytmu przeciwniczki. Efektywna postawa w obronie skutkowała szybkimi kontrami, których autorką najczęściej była Iwona Kot, najskuteczniejsza zawodniczka w swojej ekipie. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną akademiczek - 34:16.

AZS UMCS Lublin - KPR II Jelenia Góra 34:16 (15:6)

AZS UMCS Lublin:Łyk, Frodyma, Tatara, Kot 11, Zarzycka 5, Sowa 3, Ciesielka 1, Studzińska 2, Tess 6, Blaszka 3, Kocubek 1, Dorecka 2.
Kary: 1x2 min.
Karne: 3/4.

KPR II Jelenia Góra: Kuc, Krajewska, Bułak 3, Romanów 1, E. Wasiucionek 3, Rajfur 1, Konsur 8.
Kary: 4x2 min.