Dagmara Kowalska najlepsza na boisku, Borussia blisko dużej niespodzianki

W tym tygodniu Dagmara Kowalska obchodziła 33. urodziny. Była szczypiornistka Zagłębia Lubin w 11. kolejce 1. Bundesligi pokazała klasę. Polka występuje w Borussii Dortmund, która jest "czerwoną latarnią" rozgrywek. Jednak dzięki dobrej postawie naszej rodaczki drużyna BVB mogła odnieść zwycięstwo nad wyżej notowanymi przeciwniczkami i to na wyjeździe.

Wojciech Święch

Początek spotkania nie wskazywał na to, że przyjezdne będą w stanie nawiązać walkę z Thüringer HC. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 3:0, ale dzięki dwom trafieniom Dagmary Kowalskiej Borussia utrzymywała bezpieczny kontrakt z rywalkami. W pewnym momencie zespół THC prowadził 10:6. Jednak szczypiornistki BVB starały się konsekwentnie odrabiać straty. Tuż przed przerwą przyjezdne wykorzystały rzut karny. Warto wspomnieć, iż w ekipie z Dortmundu etatową wykonawczynią rzutów z linii siedmiu metrów była Kowalska. Pierwsze połowa pojedynku zakończyła się wynikiem 12:10 na korzyść miejscowych.

Po zmianie stron Borussia prezentowała się już zdecydowanie lepiej. W 34. minucie Karina Schäfer doprowadziła do wyrównania (12:12). W tej części gry w barwach BVB na listę strzelców trzema bramkami z rzędu wpisała się Dagmara Kowalska. Potem na parkiecie kibice oglądali twardy mecz walki, który mógł zakończyć się dużą niespodzianką. W 60. minucie po rzucie Stephanie Glathe przyjezdne prowadziły 24:23. Wówczas trener gospodyń poprosił o czas. Po wznowieniu gry, na pięć sekund przed końcem spotkania, w nieprzepisowy sposób została powstrzymana Martina Knytlová z THC. Podyktowany rzut karny wykorzystała Petra Starček, ratując Thüringer przed kompromitacją.

Thüringer HC - Borussia Dortmund 24:24 (12:10)