Energa Wybrzeże zaskoczyło kontrami. Obrona na wagę trzech punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: zawodnicy Energi Wybrzeża Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonało w Opolu Corotop Gwardię 33:28, kontynuując swoją bardzo dobrą passę z ostatnich tygodni. Przedstawiciele obu zespołów po spotkaniu zwrócili uwagę na to, jak ważne były skuteczne kontry zawodników z Pomorza.

Zawodnicy Energi Wybrzeża Gdańsk od początku prowadzili z Corotop Gwardią i ani przez chwilę opolanie nie mieli przewagi choćby jednej bramki. - Kluczowa była mocna obrona i gra z kontrataku, gdzie rzuciliśmy połowę bramek. Ważne jest to, by zachować chłodniejszą głowę, bo w ciągu ostatnich 10 minut popełniliśmy trochę błędów i z tego na pewno nie jesteśmy zadowoleni, ale z przebiegu całego meczu już tak - zaznaczył Maciej Papina.

Środkowy rozgrywający zespołu z Gdańska przyznał, że jego drużyna odrobiła lekcję przed tym meczem. - Oglądaliśmy wideo i wiedzieliśmy jakie są mocne i słabe strony Corotop Gwardii. Te słabsze aspekty wykorzystaliśmy - ocenił Papina.

Szczypiorniści Corotop Gwardii tylko momentami potrafili zagrozić gdańszczanom. - Głównie głowa nie wytrzymała. Mieliśmy być szczelni w obronie i sobie pomagać, a było dużo luk i zawodnicy z Gdańska bardzo dobrze to wykorzystali. Nie wiem dlaczego nie wracaliśmy do obrony. Do tego zawodnicy Energi Wybrzeża wykończyli nas kontrami - stwierdził Paweł Stempin.

- Były momenty, w których graliśmy długo piłką i pozycje się znajdowały, ale jak głowa nie wytrzymuje i są oddawane rzuty z niczego, to ciężko jest zdobyć bramkę. Teraz musimy wypocząć, skupić się nad sobą i popracować nad naszymi słabymi stronami. Nie sądziłem, że gdańszczanie aż tak rzucą z kontrami, nie daliśmy z tego rady - podsumował szczypiornista zespołu z Opola.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Który zespół zdobędzie w play-outach więcej punktów?