Bramkarki ich ostoją. Spokojne zwycięstwo MKS FunFloor Lublin

Zacięta walka w pierwszym kwadransie, a później zdecydowana przewaga MKS FunFloor Lublin. Aktualne wicemistrzynie kraju nie miały we wtorek problemów z pokonaniem gnieźnianek, w czym duża zasługa lubelskich bramkarek.

Małgorzata Boluk
Kinga Achruk w akcji PAP / Wojtek Jargiło / Kinga Achruk w akcji
- Mamy do wyrównania rachunki. Chcemy udowodnić, że to był wypadek przy pracy i nie będzie łatwo stąd wywieźć żadnej zdobyczy punktowej - zapowiedziała w rozmowie dla klubowych mediów Oktawia Płomińska, która nawiązała do ostatniego bezpośredniego starcia bohaterek wtorkowego widowiska.

W pierwszej rundzie lublinianki pokonały MKS URBIS Gniezno bez większych problemów, ale w rewanżu na swoim parkiecie pozwoliły sobie urwać jeden punkt, ponieważ roztrwoniły w końcówce przewagę i zwyciężyły dopiero po rzutach karnych. Tym razem jednak na podobne emocje się nie zapowiadało.

Gnieźnieńskie Pszczoły potrafiły użądlić biało-zielone jedynie w pierwszym kwadransie. Od samego początku bardzo aktywna była Monika Łęgowska, rzuty rywalek odbijała Aleksandra Hypka, dobrze wprowadziła się do gry także Maja Schlabs (7:7 w 16'), ale później ich gra się posypała.

Drużyna Edyty Majdzińskiej zaliczyła świetny fragment w ataku oraz obronie, który okazał się kluczowy dla dalszych losów tego spotkania. Wicemistrzynie Polski zdobyły siedem bramek, tracąc tylko jedną (14:8 w 24') i zeszły na przerwę w świetnych nastrojach.

Ekipa w z Koziego Grodu w drugiej połowie nie zamierzała zwalniać tempa i szybko podwyższyła przewagę do jedenastu bramek (24:13 w 35'), w czym pomogła między innymi skuteczna Daria Szynkaruk. Warto docenić także postawę obu lubelskich golkiperek. Parady Pauliny Wdowiak (7/16) i dwanaście interwencji Weroniki Gawlik miały niebagatelny wpływ na przebieg meczu.

Przy tak wysokim prowadzeniu rywalek, drużynie z pierwszej stolicy Polski pozostała już jedynie walka o zmniejszenie rozmiarów porażki. Podopieczne Roberta Popka zaliczyły zryw w ostatnich minutach meczu i "przypudrowały" wynik po trafieniach Malwiny Hartman, Żanety Lipok, Magdaleny Widuch oraz Moniki Łęgowskiej, która została wybrana MVP spotkania.