Chorwacja podniosła się po falstarcie w mistrzostwach świata

Tym razem nie było mowy o wpadce reprezentacji Chorwacji. Zdmuchnęła ona Chinki z boiska w meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet. Przekonujące zwycięstwo odniosła również Ukraina.

Mecz Chorwacja - Brazylia Materiały prasowe / IHF / RFEBM / Á. Bermejo / Mecz Chorwacja - Brazylia
Chorwacja musiała przystąpić zmobilizowana do drugiego meczu w MŚ 2023, ponieważ już na starcie zaliczyła wpadkę. Tak naprawdę wynik zremisowanego meczu z Senegalem mógł być jeszcze gorszy dla zespołu z Bałkanów, ponieważ to on ratował go rzutem w ostatniej minucie. W niedzielę szczypiornistki z Chorwacji zagrały o pierwsze zwycięstwo w Chinkami i już nie mogły pozwolić sobie na zlekceważenie przeciwniczek.

Chorwacja rozpoczęła mecz nie tylko zmobilizowana, ale również skoncentrowana. Drużyna z Bałkanów była zwarta w obronie, dzięki czemu nie pozwalała Chinkom na częste oddawanie rzutów do bramki. Z kolei kontrataki pozwalały Chorwatkom na stopniowe budowanie przewagi. Już po pierwszej połowie wydawało się jasne, że zwyciężą faworytki, które prowadziły 19:7. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 39:13.

W konfrontacji Ukrainy z Kazachstanem nie było problemu ze wskazaniem faworyta. Kazachstan może i próbuje nawiązać walkę z silniejszymi od siebie zespołami, ale w gorszym dla siebie dniu stanowi dla nich tylko tło. Tak było na otwarcie mundialu w rywalizacji z Brazylijkami.

Piłeczka była po stronie Ukrainek, a one podeszły z pełną powagą do czekającego na nie w niedzielę zadania. Od początku meczu wykorzystywały wszystkie niedostatki w grze Kazachstanu. Konfrontacja żwawo zmierzała do zakończenia, ponieważ ani Ukrainki nie wątpiły w zwycięstwo, ale ich rywalki nie wierzyły w uniknięcie porażki. Mecz zakończył się wynikiem 37:24.