Górnik trzymał wynik. Energa Wybrzeże z kolejną porażką

Górnik Zabrze pokonał Energa Wybrzeże Gdańsk 31:26 i dopisał trzy punkty do ligowej tabeli. Goście w pierwszej połowie starali się trzymać wynik, później jednak Górnik potrafił trzymać dystans do przeciwnika z północy Polski.

Michał Gałęzewski
Na zdjęciu drużyna Górnika Zabrze WP SportoweFakty / Materiał prasowy Ostrovii Ostrów Wlkp. / Na zdjęciu drużyna Górnika Zabrze
Zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania był Górnik Zabrze, który przed meczem zajmował 3. miejsce w tabeli - Energa Wybrzeże Gdańsk, która dotąd zdobyła 4 punkty była trzynasta. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do zabrzan, którzy po bramce Tarasa Minockiego prowadzili w 5. minucie 3:0.

Od tego momentu jednak gdańszczanie zaczęli odrabiać straty. Po tym, jak od 10. do 13. minuty rzucili cztery bramki z rzędu, gdy trafił Maciej Papina na tablicy wyników widniał już 6:7! Energa Wybrzeże sensacyjnie prowadziła. Mecz był wyrównany do 27. minuty, jednak pod koniec pierwszej połowy dużo lepiej grali zabrzanie. Tuż przed przerwą dwukrotnie trafił Jakub Szyszko i Górnik wygrał I połowę 17:14.

W drugiej połowie od początku Energa Wybrzeże trzymało się rywala. Później jednak zawodnicy Górnika "odjechali". Po bramce Patryka Pieczonki w 41 minucie, zabrzanie nie stracili bramki przez 8 minut, rzucając w tym czasie trzy. Gdy trafił Sebastian Kaczor, na 7 minut przed końcem spotkania było już 28:21.

Później co prawda trzy bramki z rzędu co prawda zdobyli zawodnicy z Gdańska, jednak nie poszli za ciosem i do końca wynik kontrolowali szczypiorniści z Zabrza, którzy ostatecznie wygrali 31:26 i dopisali komplet punktów do ligowej tabeli.

Górnik Zabrze - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:26 (17:14)

Górnik: Wyszomirski (12/30 - 40%), Ligarzewski (1/9 - 11%) - Minockij 6, Szyszko 5, Artemienko 4, Krawczyk 4, Ilczenko 3, Mauer 3, Przytuła 2, Bogacz 1, Morkovsky 1, Tokuda 1, Kaczor 1 oraz Wąsowski, Baczko, Dudkowski