Polak bohaterem. Tylko spójrz, co zrobił

Industria Kielce w meczu Ligi Mistrzów pokonała Paris Saint-Germain HB 30:29. To był mecz pełen emocji. Świetnymi interwencjami popisywał się Miłosz Wałach. Oto jedna z nich.

Łukasz Witczyk
interwencja Miłosza Wałacha Twitter / Na zdjęciu: interwencja Miłosza Wałacha
Niezwykle ważne zwycięstwo zapisali na swoim koncie szczypiorniści Industrii Kielce. Żółto-biało-niebiescy pokonali Paris Saint-Germain HB. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Kielczanie ostatecznie zdołali obronić przewagę i mogli cieszyć się ze zdobycia kolejnych punktów.

Jednym z bohaterów Industrii był Miłosz Wałach. 21-letni bramkarz udowodnił, że ma spore umiejętności i potwierdził to w spotkaniu z czołowym europejskim klubem. Polak popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Tak było choćby w 23. minucie pierwszej połowy, kiedy to Industria prowadziła 15:12. Paryżanie wyszli z kontrą, ale Wałach wygrał pojedynek jeden na jeden z atakującym przeciwników. Nagranie z tej akcji można zobaczyć poniżej.

Po trzech kolejkach Industria ma na swoim koncie 4 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli swojej grupy. To lokata premiowana awansem do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jeśli kielecki zespół fazę grupową zakończy na pierwszym lub drugim miejscu, to zostanie rozstawiony w ćwierćfinale.