Pierwsza porażka mistrza Polski - relacja z meczu MBK Veszprem - Vive Targi Kielce

W meczu trzeciej kolejki grupy B Ligi Mistrzów piłkarze ręczni mistrza Polski Vive Targów Kielce przegrali w Veszprem z miejscowym MKB 26:33. To pierwsza porażka polskiej drużyny w tych elitarnych rozgrywkach

Mateusz Kołodziej

Zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku byli Węgrzy, którzy wymieniani są jako jeden z czołowych zespołów Europy. Kielczanie, którzy po pierwszych dwóch kolejkach mieli na koncie sensacyjne trzy punkty spodziewali się ciężkiej przeprawy.

O swojej sile Węgrzy przekonali przede wszystkim w pierwszych minutach spotkania. Veszprem bezlitośnie wykorzystywał błędy ospale grających w ataku pozycyjnym kielczan, a w bramce cudów wręcz dokonywał Perić. W efekcie po 6 minutach gospodarzy wygrywali już 6:1. Wtedy też o pierwszy czas na żądanie poprosił Bogdan Wenta. Reprymenda kieleckiego trenera pomogła na tyle, że polski zespół po kolejnych sześciu minutach zniwelowali przewagę gospodarzy do trzech bramek (5:8). To było jednak wszystko, na co stać było mistrza Polski. Przez kolejne 30 0sekund Vive Targi nie potrafiło znaleźć drogi do bramki Veszprem. Skutecznie grający Węgrzy prowadzili w efekcie w 17. minucie już 13:5. Końcowa faza pierwszej połowy to nieco lepsza gra polskiej drużyny, jednak na świetlnej tablicy wciąż utrzymywała się bezpieczna przewaga gospodarzy.

Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza gra Vive Targów. Kielczanie byli skuteczniejsi, a w bramce lepiej radził sobie także Marcus Cleverly. W 45. minucie po golu aktywnego Rastko Stojkovicia było już tylko 20:24. Na więcej bardziej doświadczona ekipa z Veszprem jednak nie pozwoliła i w pełnie zasłużenie pokonała polską drużynę 33:26.

MBK Veszprem KC - Vive Targi Kielce 33:26 (16:11)