Pogoń w tabeli trwa. Unia Tarnów znów zwycięska

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała w niedzielę KPR Gwardię Opole 31:24. Dzięki temu zespół ten - przynajmniej do wieczora - będzie na szóstym miejscu w tabeli PGNiG Superligi. To także kolejne odrobione punkty do Torus Wybrzeża Gdańsk.

Jakub Fordon
Grupa Azoty Unia Tarnów Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Grupa Azoty Unia Tarnów

Powoli zbliżamy się do końca rywalizacji w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Po zakończeniu 21. kolejki, każdej z drużyny pozostanie do rozegrania pięć spotkań. Na finiszu rozgrywek nie brakuje jednak emocji.

Wciąż trwa walka o awans do europejskich pucharów. KS Azoty Puławy zajmuje obecnie czwarte miejsce, ale w pogoni są Torus Wybrzeże Gdańsk, Grupa Azoty Unia Tarnów oraz Chrobry Głogów.

Dlatego też dla tarnowian ważne było spotkanie z drużyną KPR Gwardia Opole. Zwłaszcza, że wcześniej porażki doznał zespół z Gdańska. Początek tego pojedynku był wyrównany, ale w końcu odskoczyli gospodarze (8:5).

Od tego momentu utrzymywali zdobytą przewagę, która chwilami wynosiła nawet cztery bramki. Ostatecznie Unia zeszła na przerwę prowadząc 14:11.

Po przerwie seria bramkowa sprawiła, że miejscowi mieli sześć "oczek" więcej (20:14). Gwardia przez moment wróciła do straty z pierwszej połowy (18:21), ale nie na długo.

Unia ponownie miała lepszy fragment w ataku i wróciła do sześciobramkowej przewagi. A na sam koniec udało im się powiększyć przewagę do siedmiu "oczek" (31:24). Tym samym tarnowianie pewnie wygrali drugi mecz z rzędu.

W tabeli gonią oni drużynę z Gdańska, mając do niej trzy punkty przewagi. Na obecny moment Unia zajmuje szóste miejsce w PGNiG Superlidze. Jednak w przypadku zwycięstwa Chrobrego Głogów nad KS Azoty Puławy, tarnowianie będą plasować się jedną lokatę niżej.

Grupa Azoty Unia Tarnów - KPR Gwardia Opole 31:24 (14:11)

Czy po zakończeniu 21. kolejki Grupa Azoty Unia Tarnów utrzyma szóste miejsce w tabeli PGNiG Superligi?