Chile zagra o Puchar Prezydenta. Pierwsze zwycięstwo Arabii Saudyjskiej

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w Grupie I Pucharu Prezydenta podczas mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W Orlen Arenie swoje mecze wygrały Chile oraz Arabia Saudyjska.

Michał Gałęzewski
reprezentanci Chile Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentanci Chile
Po dwóch kolejkach dwie drużyny miały komplet zwycięstw na swoim koncie, a dwie kolejne komplet porażek. W meczu o pierwsze miejsce reprezentacja Chile pewnie pokonała Koreę Południową 33:26, chociaż pierwsza połowa zakończyła się wymęczonym przez Chilijczyków remisem 16:16.

Drugą połowę jednak Chile zaczęło z przytupem i gdy w 35. minucie bramkę z drugiej linii rzucił Emil Feuchtmann, było już 16:20. Do końca utrzymywało się pewne prowadzenie zespołu z Ameryki Południowej, które w szczytowym momencie wyniosło 8 bramek różnicy. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 26:33.

Dużo bardziej wyrównany był mecz o 3. miejsce w grupie, które gwarantowało brak zajęcia ostatniego miejsca na mistrzostwach świata. Spotkanie bardzo dobrze zaczęli Urugwajczycy, którzy w 3. minucie po trafieniu Federico Rubbo prowadzili już 4:1. Arabia Saudyjska jednak wyszła spod topora i już w 11. minucie objęła pierwsze prowadzenie w meczu.

Do przerwy było 15:14 dla Arabów, którzy po zmianie stron potrafili zwiększyć przewagę nawet do sześciu bramek różnicy. W samej końcówce Urugwaj odrabiał straty. Ostatnią bramkę na 7 sekund przed końcem rzucił Rubbo, jednak na wyrównanie było to za mało. Azjaci wygrali 28:27.

Korea Południowa - Chile 26:33 (16:16)

Korea Południowa: Donghuk Kim (4/26 - 15%), Changwoo Lee (2/13 - 15%) - Jeonju Kang 6, Taehyun Ha 4, Seung Park 3, Gimin Kim 3, Taehun Jo 2, Seongmin Kim 2, Jinyoung Kim 2, Minho Ha 1, Donghyun Jang 1, Youngjun Park 1, Jaeseop Shin 1 oraz Changeun Ku, Juan Oh, Joseb Lee.
Karne: 2/4.
Kary: 10 min. (Youngjun Park 2 min. - b.k., Seongmin Lee, Taehun Jo, Gimin Kim - po 2 min.).

Chile: Garcia Fuentes (11/35 - 31%), Oliva (1/2 - 50%) - Er.Feuchtmann 9, Ahumada Collado 7, Em.Feuchtmann 4, R.Salinas 4, Ceballos 3, Frelijj 1, E.Salinas 1, Illesca 1, Salgado 1, Codina 1, Donoso 1 oraz Scaramelli, Paya.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Er.Feuchtmann 4 min., Frelijj, E.Salnas, Ahumada Collado, Donoso - po 2 min.).

Arabia Saudyjska - Urugwaj 28:27 (15:14)

Arabia Saudyjska: Moh.Al-Salem (18/43 - 42%), Mohammed (0/1 - 0%) - Ma.Al-Salem 8, Moj.Al-Salem 4, Al-Abdulali 4, Al-Abbas 3, Al-Tarouti 3, Almohsin 3, Al-Abas 1, Almaa 1, Al-Hammad 1 oraz Al-Hulaili, Al-Taweel.