Dania: Mistrz wrócił z dalekiej podróży. Rzut na remis w ostatniej sekundzie

W Danii rozegrano pierwszy mecz finałowy w którym GOG zremisowało z broniącym tytułu Aalborgiem 25:25. Goście wyrównującą bramkę zdobyli w ostatniej sekundzie spotkania!

Paweł Nowakowski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka ręczna
Z początku nic nie zapowiadało problemów finalisty Ligi Mistrzów sprzed roku. Do 22. minuty spotkania w Svendborgu kibice byli świadkami wyrównanej rywalizacji. Dopiero w końcówce pierwszej części gry na trzy trafienia odskoczyło GOG. Wielka w tym zasługa norweskiego bramkarza Torbjorna Bergeruda, mającego po pół godzinie gry ponad 40-procent skutecznych interwencji!

GOG wysoką dyspozycję utrzymało także po zmianie stron. Zaporę nie do przejścia stanowił Bergerud, a jego kapitalną dyspozycję wykorzystali koledzy. W 41. minucie GOG prowadziło po trafieniu Andersa Zachariassena 21:16 i zanosiło się na sporą niespodziankę. Ostatni fragment spotkania należał jednak do Aalborga.

Ciężar gry na swoje barki wziął Felix Claar, który oprócz 4 trafień dorzucił 5 asyst i przyjezdni zaczęli odrabiać straty. Szwedzki skrzydłowy po czasie wziętym przez trenera Aalborga wykończył koronkową akcję zespołu i zdobył najważniejszą bramkę w meczu - zaledwie na sekundę przed końcową syreną, dającą remis.

Gwiazdą meczu był bezapelacyjnie norweski bramkarz GOG - Bergerud, mający w całym meczu aż 19 skutecznych interwencji i 43% skuteczności! Kolejne finałowe spotkanie zaplanowano na 12 czerwca w Aalborgu. GOG zamierza przerwać dominację Aalborga w duńskiej lidze, która trwa od 2019 roku. Mistrzostwo Danii GOG zdobywało siedmiokrotnie, lecz ostatni raz aż 15 lat temu - w 2007 roku.

GOG - Aalborg Handbold 25:25 (14:11)

GOG: Bergerud (19/44 - 43%) - Pytlick 4, Tollbring 6, Madsen 4, Laerke 1, Gidsel 4, Kildelund 1, Zachariassen 1, Olsen 4.

Aalborg: Gade (12/35 - 34%) - Jakobsen 2, Samuelsson 1, Palmarsson 4, Barthold 2, Claar 4, Nielsen 1, Laeso 3, Mollgaard 3, Antonsen 3, Juul 2.