Fortuna I liga: 25. kolejka
13 cze 2020 15:10
90+2'

Mateusz Kuchta czekał na możliwość zaprezentowania umiejętności aż do doliczonego czasu. Dobra reakcja bramkarza Odry Opole po strzale celnym Mateusza Szczepaniaka.

2
1
2
90'

Doliczone pięć minut.

1
1
1
2
89'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Szymon Skrzypczak. Niebywałe. Dopiero co Dietmar Brehmer wpuścił tego piłkarza na plac, a on już jest w drodze do szatni.

3
4
3
2
4
86'

Tym razem Bartosz Kieliba strzelił blisko celu. Zadrżała boczna siatka zawieszona na bramce Mateusza Kuchty. Najgroźniejsi spośród poznaniaków w tym meczu chyba właśnie środkowi obrońcy.

1
1
1
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Skrzypczak krótko po pojawieniu się na boisku.

83'

Tomasz Boczek wbiegł w pobliże bramki Odry Opole i nawet dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zaszwankował ostatni element, czyli strzał. Pudło doświadczonego defensora.

2
1
80'

Czy to już ostatni gol tego popołudnia w Opolu?

2
1
1
78'

Trener Piotr Tworek nie ma już czasu na jakiekolwiek kalkulowanie. W ostatnich atakach jego zespołu weźmie udział Serhij Napołow, a obrońca Jakub Kiełb będzie się temu przyglądać z ławki rezerwowych.

1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Czernysz za nadmierną agresję w grze.

Jarosław Czernysz #19
Odra Opole
73'

Zabrakło piłkarza Warty Poznań, który skierowałby piłkę z bliska do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mateusz Kuchta głośno krzyknął w kierunku swoich kompanów, żeby oddalili się z jego okolicy.

1
1
70'

Jarosław Czernysz jest pierwszym piłkarzem delegowanym na boisko z ławki rezerwowych przez Dietmara Brehmera. Ma za zadanie utrzymać futbolówkę na połowie wicelidera, co przed momentem z powodzeniem zrobił.

3
1
1
67'

Odra Opole. Schodzi: Kacper Tabiś. Wchodzi: Jarosław Czernysz.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
4
1
65'

Faulowany przez Mateusza Kupczaka był Sebastian Bonecki i pomocnik Odry Opole poprosił o wezwanie na boisko medyka. Gospodarzom nie spieszy się ze wznawianiem gry.

1
1
1
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kupczak. Sypią się kartki, ale nie gole dla poznaniaków.

Warta Poznań
1
1
63'

Patryk Janasik stał twardo na nogach i nie pozwolił Warciarzom na przeprowadzenie ataku oskrzydlającego. Opolanie nadal skoncentrowani, a w rubryce strzały celne gości okrągłe zero.

3
1
1
62'

1
60'

Korner dla poznaniaków i to już czwarta taka szansa na zaskoczenie Mateusza Kuchty. Inna sprawa, że golkiper Odry Opole dostaje w takich sytuacjach ogromne wsparcie od bloku obronnego. Godzina za nami!

5
1
1
1
58'

Podbramkowa sytuacja Warty Poznań. Nie trzeba dużo pisać czy mówić, a wystarczy spojrzeć na wynik. Jeszcze jednak pozostało trochę czasu Zielonym na reakcję i pokazanie charakteru.

2
5
1
55'

Krzysztof Janus nie pozwolił sobie na zły strzał z rzutu karnego. 2:0 dla Odry Opole!

4
52'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Trałka za przewinienie.

4
2
2
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krzysztof Janus.

Po raz drugi piłka znalazła się w bramce Warty Poznań. Krzysztof Janus pokazał, co znaczy siła doświadczenia i nawet taki specjalista od bronienia rzutów karnych jak Adrian Lis, nie zdołał powstrzymać uderzenia. Odra Opole ma kapitał dwóch goli!

13
10
1
2
2
49'

Rzut karny dla Odry Opole po przewinieniu na Kacprze Tabisiu. Ogromna szansa na podwojenie prowadzenia.

4
2
48'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Grobelny jeszcze przed wykonaniem rzutu karnego.

2
1
48'

Trener Piotr Tworek szuka rozwiązań na ławce rezerwowych. Szansę powalczenia z gospodarzami dostali Michał Jakóbowski oraz Mateusz Szczepaniak. Przed przerwą Zieloni nawet nie oddali celnego uderzenia. To dla nich katastrofa.

1
46'

Gwizdek rozpoczynający drugą część spotkania wybrzmiał na jeszcze pustym stadionie w Opolu.

1
1
komentarz

Bliżej zrealizowania swojego celu Odra Opole, ale to dopiero pierwsza połowa.

komentarz

42'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Piech za ostre przewinienie.

1
1
1
3
5
42'

Mariusz Rybicki dostał podanie w ciekawym dla Warty Poznań miejscu, ale nie dość, że nieporadnie zabierał się do opanowania piłki, to na dodatek sfaulował przeciwnika, który wbiegł przed niego. Piotr Tworek pokiwał głową z dezaprobatą.

5
1
1
40'

Odra Opole już zabrała się za chronienie zaliczki.

3
1
1
2
38'

Arkadiusz Piech jest na razie najskuteczniejszym piłkarzem popołudnia w Opolu.

2
1
1
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arkadiusz Piech. Asystował mu Kacper Tabiś.

Doświadczony Arkadiusz Piech ożywił spotkanie w mało atrakcyjnym fragmencie. Sposób gry Odry Opole okazuje się na razie skuteczny i pozwala jej prowadzić w konfrontacji z kandydatem do awansu. Rutyniarz strzelił na 1:0 z ostrego kąta po wymianie podań z Kacprem Tabisiem. Radość w obozie gospodarzy.

13
5
1
4
10
33'

Skoro już mowa o kontuzjowanych, a przynajmniej o byłych kontuzjowanych, to do składu Warty Poznań powrócił już Jakub Kiełb, który musiał wcześnie zejść z boiska w pierwszym po restarcie meczu w Jastrzębiu-Zdroju.

1
14:52

30'

Krótka seria rzutów rożnych dla podopiecznych Dietmara Brehmera. Najwyżsi piłkarze, z Mateuszem Kamińskim na czele, wybrali się w pole karne przeciwnika, ale nie zmusili Adriana Lisa do kapitulacji. Za piłkarzami dwa bezbramkowe kwadranse.

1
28'

Tomasz Boczek tymczasowo poza boiskiem, ponieważ ucierpiał wskutek kolizji z przeciwnikiem. Warta Poznań musiała wypełnić lukę na środku bloku obronnego.

27'

Przewinienie blisko koła środkowego na Łukaszu Trałce. Odra Opole zyskała czas na powrót i rozstawienie się na swoich pozycjach obronnych zanim Warta Poznań zorganizowała się do wykonania rzutu wolnego. Wciąż bez kartek i to dobrze, że sędzia nie musi napominać zawodników.

2
24'

Drugi korner dla Zielonych, za którego wywalczenie odpowiadał Jakub Kiełb. Podobnie jak w poprzednim przypadku gospodarze wiedzieli, jak ustawić się przy dośrodkowaniu Roberta Janickiego.

2
1
1
22'

Futbolówka w centrum boiska, a bramkarze przyglądają się wydarzeniom z dystansu. Obrońcy zamknęli spotkanie i nie pozwalają na rozwinięcie skrzydeł zawodnikom ofensywnym. Nic nie zmienia się w najważniejszych statystykach.

1
1
18'

Michał Grobelny musiał pospieszyć za przeciwnikiem, który przeprowadzał kolejny kontratak przez centrum boiska. Nie wymyślił innego sposobu na powstrzymanie go niż przewinienie. Sędzia Daniel Kruczyński tylko groźnie spojrzał na faulującego.

1
1
16'

Warta Poznań ma z kolei przewagę pod względem posiadania futbolówki, ale jeszcze nie przekłada się ona na niebezpieczeństwo pod bramką strzeżoną przez Mateusza Kuchtę. Bramkarz Odry Opole jest chwalony w ostatnich tygodniach i także w sobotę spróbuje pomóc drużynie.

2
3
14'

Dotychczas dwa uderzenia piłkarzy z Opola. Oba wspomniane. Sebastian Bonecki trafił z rzutu wolnego prosto w dobrze ustawionego Adriana Lisa, a Krzysztofowi Janusowi zabrakło dokładności i wystrzelił piłkę w powietrze.

1
1
11'

Mateusz Kamiński robi dobrą robotę w powietrzu. Już drugie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry poskromione przez zawodnika, który w przeszłości grał pierwsze skrzypce w GKS-ie Katowice.

3
10'

Adrian Lis musi uważać na szybkie ataki zespołu ze strefy spadkowej.

1
8'

Trochę zakotłowało się w pobliżu Adriana Lisa i Warta Poznań dostaje ostrzeżenia od swojego przeciwnika. Krzysztof Janus dopadł do piłki, która zatańczyła w niebezpiecznym dla wicelidera miejsca, ale za mocno podpalił się i strzelił ponad bramką.

1
6'

Za wykonanie rzutu wolnego na połowie Warty Poznań zabrał się sam poszkodowany zawodnik Sebastian Bonecki. Uderzenie może i mocne, ale w pobliżu Adriana Lisa, który zdecydował się na piąstkowanie. Strzał celny do statystyk.

1
4'

Premierowy korner wywalczyła drużyna z Poznania, która najpewniej zostanie zobligowana przez przeciwnika do prowadzenia ataku pozycyjnego. Odra Opole od początku rundy wiosennej jest zorientowana na przeprowadzanie kontrataków.

3
2
2'

Odra Opole w granatowych strojach, natomiast jej przeciwnik ze stolicy Wielkopolski w białych koszulkach i spodenkach z zielonymi akcentami.

1
Czy Warta Poznań wygra mecz z Odrą Opole?
2
1
14:52

Jedenastka wybrana przez Dietmara Brehmera.

11:21

W rundzie jesiennej Warta Poznań nie miała problemu z pokonaniem przeciwnika z Opola. W pierwszej połowie objęła prowadzenie dzięki strzałowi Roberta Janickiego, a po przerwie do wyniku 3:0 doprowadzili Mariusz Rybicki oraz Jakub Kiełb.

1
1
11:21

Drużyna z Opola przegrała poprzednie spotkanie, a w ostatnich dwóch wywalczyła tylko punkt.

1
11:21

W poprzedniej kolejce Warta Poznań zwyciężyła w Grodzisku Wielkopolskim 2:0 z Olimpią Grudziądz. Odra Opole została pokonana 1:2 na własnym stadionie przez GKS 1962 Jastrzębie, choć jako pierwsza strzeliła w tym spotkaniu gola.

11:21

Odra Opole również mocno potrzebuje punktów, jeżeli nie chce w tym roku pożegnać się z zapleczem PKO Ekstraklasy. Będąca w strefie spadkowej drużyna Dietmara Brehmera traci "oczko" do zamykającego bezpieczną strefę GKS-u Bełchatów.

11:21

Warciarze w drodze do Opola.

11:21

Warta Poznań zmierzy się na wyjeździe z będącą w strefie spadkowej Odrą Opole i jej celem jest odniesienie trzeciego z rzędu zwycięstwa w lidze.

2
11:21

Warta Poznań stoi przed szansą odzyskania prowadzenia na zapleczu PKO Ekstraklasy. W piątek lider Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisował 2:2 z Miedzią Legnica, a podopieczni Piotra Tworka tracą do niego zaledwie punkt.