Premier League: 6. kolejka
21 wrz 2019 16:00
90+3'

Koniec meczu. 8:0 to najwyższa wygrana w historii "The Citizens" w Premier League

9
5
1
1
1
90'

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie. Czy City zdoła wyrównać rekord Manchesteru Untied?

6
3
1
3
1
89'

Cóż, dzisiejszy mecz nie sprawia wrażenia wiele większego wyzwania dla piłkarzy City niż choćby poniższy trening...

2
3
1
88'

De Bruyne mógł mieć drugą bramkę. Belg świetnie minął dwóch rywali, którzy totalnie nie byli w stanie nadążyć za dryblingiem pomocnika City, jednak gdy na drodze został tylko Foster, zawodnik oddał strzał obok słupka

2
1
2
85'

Sprawa rekordu wciąż otwarta! Kevin de Bruyne dostał piłkę w narożniku pola karnego, tam tylko przełożył ją sobie na lepszą nogę i po prostu huknął na bramkę Watfordu pokonując Fostera. Komu jak komu, ale Belgowi za te wszystkie dogrania ta bramka się należała

3
1
1
1
2
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Riyad Mahrez.

23
14
5
1
1
82'

A skoro już przy rekordach jesteśmy. Aguero jest pierwszym w historii piłkarzem w Premier League, który zdobył gola w każdej z 6 pierwszych kolejek sezonu. Jeżeli jednak jesteś napastnikiem drużyny, która strzela w tym czasie 23 bramki, to zadanie masz mocno ułatwione

3
3
1
1
1
82'

2
81'

Rodri ponownie zza pola karnego, tym razem jednak strzał broni Foster

1
1
1
1
80'

Piłkarz Watfordu pada w polu karnym City, jednak o jedenastce nie ma mowy. Manchester rusza z kolejnym atakiem

1
1
1
1
78'

. Schodzi: Gerard Deulofeu. Wchodzi: Andre Gray.

1
1
1
1
1
77'

Bardziej ofensywnym kolegom pozazdrościł Rodri, który spróbował szczęścia zza pola karnego, jego strzał mija jednak słupek bramki gości

2
75'

Tym razem korner po drugiej stronie boiska, jednak bardzo źle wykonany i z kontrą rusza Watford. Finalnie jednak City bardzo szybko odzyskuje futbolówkę

3
1
1
1
1
73'

Pierwsze dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę obrońcy City, który ponownie wybija piłkę poza linię końcową boiska. Drugie natomiast mija nie tylko defensorów City, ale całe pole karne. Od bramki zacznie Ederson

1
1
1
1
1
72'

Mimo braku jakichkolwiek nadziei na odwrócenie losów spotkania, piłkarze Watfordu wciąz próbują zaliczyć honorowe trafienie. Tym razem jednak strzał Deulofeu na rzut rożny paruje Ederson

3
4
1
1
1
70'

Wreszcie ponownie do ataku ruszył Manchester City, tym razem jednak wszystko kończy się faulem w ofensywie Bernardo Silvy na blokującym piłkę obrońcy Watfordu

1
1
1
1
1
68'

Chwila oddechu, piłkę w obronie klepie Watford

1
1
1
1
1
65'

City natomiast już wyrównało swój rekord z 2013 roku, kiedy to 7:0 rozblili Norwich. Wówczas także na liście strzelców widnieli między innymi David Silva i Sergio Aguero

6
1
3
1
2
65'

Gdyby kogoś zastanawiało, jak daleko jest do rekordu Premier League, to najwyższą wygraną w historii odniósł Manchester United. 4 marca 1995 roku pokonał 9:0 Ipswich Town. Cóż, dużo nie brakuje

11
4
3
2
1
63'

Jednak nie ujrzymy dziś na boisku Sterlinga. Maszyna zniszczenia w postaci piątki David Silva, Bernardo Silva, Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez i Sergio Aguero dogra mecz do końca

4
1
1
2
1
63'
61'

Żółtą kartkę otrzymał Kiko Femenia.

1
1
1
1
3
61'

Co można dodać? City urządziło sobie trening strzelecki. Kolejny raz genialnie piłkę dograł De Bruyne, Silvie natomiast pozostało jedynie ją opanować i z najbliższej odległości pokonać Fostera

2
1
1
1
1
60'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Kevin De Bruyne.

12
5
1
1
1
60'

. Schodzi: Will Hughes. Wchodzi: Ismaila Sarr.

2
1
1
2
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Pereyra.

2
1
1
1
1
58'

Ponownie z kilku metrów Aguero. Ponownie po dobrym dośrodkowaniu, tym razem jednak z trudniejszej pozycji nie trafia czysto w piłkę i ta przechodzi nad poprzeczką

1
1
1
1
1
57'

Prawie i mielibyśmy siódemkę. Strzał Aguero z kilku metrów jednak przechodzi obok słupka. Gdyby był celniejszy, Foster raczej niemiałby wiele do powiedzenia

2
1
1
1
1
55'

Pep Guardiola wyraźnie nie chce rozbijać perfekcyjnie działającego ataku swojego zespołu, więc póki co rotuje w defensywie

3
1
1
1
1
54'

Man City. Schodzi: Kyle Walker. Wchodzi: Joao Cancelo.

3
1
1
1
1
53'

Patrząc na poczynania City pod polem karnym Watfordu można odnieść wrażenie, że jedynymi możliwościami straty przez nich piłki jest niedokładne podanie bądź wdanie się w drybling z więcej niż dwoma obrońcami

3
1
2
1
52'

Niedokładne podanie Walkera w poprzek boiska powoduje, że Watford ruszył z atakiem. Problem pojawił się jednak, gdy przed graczem "Szerszeni" pojawili się obrońcy. Łatwa strata i wracamy pod bramkę Fostera

1
1
1
1
2
49'

Nie można powiedzieć, by była to najbardziej koronkowa akcja. Najpierw piłkę przed wyjściem poza boisko ratował Aguero, jego zgranie głową do Davida Silvy przedłużył obrońca Watfordu. Hiszpan natomiast wdał się w drybling z kilkoma rywalami, po czym podał po nodze rywala do Bernardo Silvy, a ten minął jednego rywala i pewnie pokonał Fostera

3
2
1
1
1
49'

1
48'

Manchester City wciąż w natarciu, wydaje się, że po przerwie wrócili do nastawienia bliższego początkowi spotkania niż końcówce pierwszej części