PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
14 cze 2020 18:00
90+1'

Płacheta zapędził się w pole karne ŁKS-u, ale został zatrzymany. Jeszcze rzut rożny ma Śląsk.

6
1
1
90'

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

2
1
1
88'

1
86'

Mocny strzał Wróbla zablokowany przez Puerto.

1
1
1
84'

Wróbel głową do Ratajczyka, ale za mocno i nic z tego nie będzie.

2
1
1
83'

Pierwszy kwadrans II połowy w wykonaniu ŁKS-u lepszy, ale po jego upływie zespół już wraca do położenia z początku meczu.

1
1
81'

Łatwo wybita piłka po dośodkowaniu Trąbki.

1
1
80'

Kolejna próba Pirulo, świetnie interweniuje Putnocky. Trudno będzie łodzianom coś ustrzelić dzisiaj...

4
2
2
1
1
74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Erik Exposito. Asystował mu Dino Stiglec.

Znów bramka wypracowana przez duet Exposito-Stiglec! Wrzucał piłkę Chorwat z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Exposito, który najpierw trafił w poprzeczkę, ale piłka skozłowała i odbiła się już za linią bramkową.

Śląsk Wrocław
58
29
8
4
3
72'

Faul Wolskiego na Chrapku wszystko blisko pola karnego. Będzie rzut wolny dla Śląska.

2
2
2
70'
6
3
2
2
3
69'

Skakał Sobociński do główki, ale uprzedzili go rywale.

1
68'

Rozpędził się Trąbka na prawej stronie i wywalczył rzut rożny.

1
1
67'

Mączyński dośrodkowywał, mało brakowało, a Pich by zamknął tę piłkę strzałem.

1
66'

Marković popędził skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

64'

Śląsk przetrwał napór ŁKS-u. Piłka od Musondy do Exposito. Zdążył zatrzymać napastnika wrocławian Sobociński.

1
63'

Dośrodkowywał Trąbka, faulował Sobociński Putnocky'ego.

3
1
2
62'

Wróbel zbiegł na skrzydło, zagrał po ziemi w pole karne do Klimczaka, ale i on strzela nad poprzeczką.

1
1
1
60'

Przejęli piłkę goście w środkowej strefie. Biegł z nią długo Pirulo, odegrał do Wróbla, ale ten fatalnie spudłował.

1
2
1
1
3
57'

Kolejny strzał rozpaczy łodzian, tym razem Pirulo.

1
1
57'

Wielkiego zagrożenia po dośrodkowaniu Ratajczyka nie było.

1
56'

Przechwycił piłkę Klimczak przy kole środkowym, pobiegł z nią kilkanaście metrów i uderzył z dystansu. Wywalczył rzut rożny.

1
54'

Zrobiło się nieco spokojniej na boisku, więc podamy dalej gifa z oficjalnego konta Śląska Wrocław:

1
1
52'

Ustawienie ŁKS-u to teraz zdecydowanie bardziej 4-4-2. Corral i Wróbel jako dwaj równorzędni napastnicy. Zespół gra nieco bardziej agresywnie po przerwie.

1
2
1
50'

Corral w roli podającego. Dwie minuty temu do Pirulo, teraz do Ratajczyka. Ale młodzieżowiec ŁKS-u nie miał dobrej pozycji do strzału i uderzył bardzo lekko.

3
1
49'

Mieli rzut wolny ełkaesiacy, ale umiejętnie wypychają ich rywale.

1
1
48'

Najlepsza szansa ŁKS-u!  Strzał Pirulo wybija z 3. metra jeden z obrońców.

3
2
2
47'

Piątek zablokował podanie Stigleca w pole karne ŁKS-u.

1
2
46'
46'
czas Druga połowa
45+1'

Centrostrzał Jana Grzesika z prawej strony jest znakomitym podsumowaniem gry łodzian w pierwszej połowie.

2
1
1
45'

60 sekund dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u wybija Pirulo z pomocą Piątka.

1
1
4
1
2
42'

Tym razem atakiem pozycyjnym konstruują akcją zielono-biało-czerwoni. Ale robią to bardzo spokojnie, jakby i oni czekali już na przerwę.

3
1
1
40'

W odpowiedzi groźne uderzenie z kilkunastu metrów Exposito. Odbija Malarz.

12
3
4
5
3
38'

Przez moment to ełkaesiacy znajdowali się z piłką na połowie przeciwników. Ale - tradycyjnie - nic z tego nie wynikało.

5
6
4
3
3
36'

Gdyby nie to, że zaplątała się piłka Płachecie w polu karnym między nogami, mogło być już 4:0. Obrona ŁKS-u znów spóźniona.

5
4
7
1
3
35'

Spokojniejszy fragment gry z obu stron. Także ekipa trenera Lavicki nie naciska już tak, jak w pierwszych dwóch kwadransach.

2
5
1
34'

Starcie Grzesika z Markoviciem przy linii bocznej. Ucierpiały reklamy przy ławkach rezerwowych.

3
3
3
1
33'

Jest najpoważniejsze zagrożenie pod bramką wrocławian. Z dystansu uderzał Łukasz Sekulski, ale piłka minęła bramkę Putnocky'ego.

1
1
32'

Gra wznowiona. W strzałach 6:2 dla Śląska. W celnych - 3:0 dla gospodarzy.

12
10
1
1
30'

Mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

2
1
29'

Kolejne poszukiwanie Exposito podaniem zakończone niepowodzeniem.

1
27'

Znów przyspieszył Śląsk, płaskie podanie do Picha z prawej strony. Minimalnie chybił pomocnik gospodarzy.

5
2
2
2
25'

Trudno uwierzyć, ale ŁKS ma blisko 60 procent posiadania piłki...

3
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Przemysław Płacheta. Asystował mu Dino Stiglec.

Jakże niewiele dziś trzeba, by rozbić defensywę ŁKSu. Podanie Stigleca z połowy boiska do Płachety, który był zdecydowanie szybszy od obrońców i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Malarza. Zanosi się na solidne lanie we Wrocławiu.

60
28
5
3
8
17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dino Stiglec. Asystował mu Erik Exposito.

Kapitalna akcja Śląska! Rozpoczęło się od straty przy linii bocznej, a potem kapitalnie rozegrali piłkę Płacheta, Mączyński, i Stiglec, który wymienił sobie piłkę z Exposito, a potem spokojnym strzałem pokonał Malarza. Napisać, że obrona ŁKS-u "rozklepana" to mało.

66
36
4
5
5
16'

Rajd Pirulo przerwany na 30. metrze. Domagają się faulu łodzianie, ale gwizdek arbitra milczy. Po chwili czysty wśliz Sobocińskiego w Płachetę.

4
4
15'

Centra na głowę Exposito, minimalnie pomylił się napastnik Śląska.

8
1
2
3
3
14'

Musonda blisko linii końcowej przy polu karnym wywalczył kolejny rzut rożny.

7
2
13'

ŁKS zbierał się do wyprowadzenia akcji, ale Sekulski faulował w ataku.

6
3
1
1
12'

Cały czas lata piłka nad polem karnym ŁKS-u. Mączyński ciągle szuka w szesnastce partnerów.

7
2
2
1
11'

Niebezpieczny pusty przebieg Malarza, ale pomogli mu obrońcy. Gracze Śląska domagają się odgwizdania wejścia nakładką.

6
1
1
1
10'

Dośrodkowanie Mączyńskiego, główkował Puerto, wybili w ostatniej chwili obrońcy. Kolejny raz z narożnika wznowią grę gospodarze.

3
1
1
1
1
10'

Dopiero po chwili z dystansu przymierzył Mączyński, trącił piłkę Malarz. Będzie rzut rożny.

2
1
2
1
1
9'

Mączyński wrzucał piłkę z rzutu wolnego, ta szybuje kilka razy nad polem karnym ŁKS-u, ale nie ma strzału...

2
1
1
1
2
8'

Łapie piłkę Arkadiusz Malarz po główce Exposito. Zagrywał Płacheta.

9
1
1
7'

Przycisnęli wrocławianie i zepchnęli rywali do defensywy. Rzut rożny dla Śląska.

6
1
1
4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Filip Marković. Asystował mu Erik Exposito.

Piorunujący początek Śląska! Prostopadłe podanie Exposito z linii środkowej na dobiegnięcie do Markovicia, ten uprzedził obrońców i strzałem po słupku trafia do siatki! 1:0 dla gospodarzy!

49
29
6
4
6
3'

Tamas zabiera piłkę Ratajczykowi na skrzydle i tyle z niebezpieczeństwa pod wrocławską bramką.

7
2
1
1
4
1'

Łodzianie od początku meczu z piłką i pod polem karnym rywali. Doświadczenie z poprzednich spotkań uczy jednak, że to jeszcze nic nie znaczy.