PKO Ekstraklasa: 29. kolejka
09 cze 2020 20:30
90+2'

Zagłębie Lubin było na połowie przeciwnika, ale odbiło się od jego defensywy. Zaatakowała w doliczonym czasie również Korona Kielce, wywalczyła korner, ale także ten stały fragment nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ostatnie szanse i piłka nie ląduje po raz drugi w żadnej z bramek.

6
6
5
6
6
90'

Doliczone cztery minuty.

10
6
9
7
6
88'

Wyrównana końcówka podstawowego czasu. Tak gospodarze, jak i goście starają się ostatkami sił stworzyć akcję, która rozstrzygnie to spotkanie. Możliwości zdobycia zwycięskiego gola jest coraz mniej.

4
2
5
2
2
84'

Interwencja przyjezdnych po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska. Piłka została jednak wybita w nieodpowiednie miejsce, a to umożliwiło Damjanowi Boharowi oddanie strzału. Spokojnie obronił to Marek Kozioł.

3
1
1
1
2
83'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Milan Radin za przewinienie.

Korona Kielce
5
2
2
2
2
80'

Damjan Bohar może pochwalić się świetnymi statystykami w tym sezonie.

9
5
1
1
1
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damjan Bohar.

Kilkanaście minut przed końcem podstawowego czasu piłka znalazła się w bramce Korony Kielce. Tym razem Marek Kozioł nie uratował swojego zespołu. Damian Bohar znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości z rzutu karnego.

KGHM Zagłębie Lubin
45
31
4
7
28
77'

Ogromna szansa na wyrownanie dla gospodarzy. Sędzia przyznał KGHM Zagłębiu Lubin rzut karny za przewinienie Adnana Kovacevicia.

14
9
2
3
4
76'

Trener Maciej Bartoszek wykorzystał limit zmian. Jego podopieczni muszą przetrwać kilkanaście minut bez straty gola. Przynajmniej, ponieważ nie jest przecież wykluczone, że podwoją przewagę.

1
1
1
1
1
73'

Korona Kielce. Schodzi: Michal Papadopulos. Wchodzi: Uros Djuranović.

2
70'

Lubinianie rzucają wszystkie możliwe siły do ataku. Gospodarze absolutnie nie biorą pod uwagę scenariusza, w którym schodzą z boiska pokonani. W ostatnich minutach zaczynają gubić się złocisto-krwiści.

5
3
2
3
2
68'

Coraz mniej czasu ma ekipa z Lubina. Gra już bez Filipa Starzyńskiego.

1
1
1
2
2
64'

Miedziowi w ofensywie, ale trzeba już na tym etapie spotkania stwierdzić, że gospodarzom przychodzi wszystko z większym trudem niż w dwóch poprzednich meczach. Walczą jednak ambitnie o wyrównanie.

2
1
1
2
1
61'

Sasa Zivec dostał podanie w tempo z drugiej linii. Wystarczyło tylko i aż pokonać Marka Kozioła, ale bramkarz kielczan spisuje się przez ponad godzinę konfrontacji bez zarzutu.

2
58'

Korner po kolejnym, tym razem zablokowanym, strzale Petteriego Forsella. Korona Kielce nie oszukała skoncentrowanych we własnym polu karnym przeciwników.

2
1
1
1
1
55'

Po przewinieniu na Andresie Lioiu za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Petteri Forsell. Fin mierzył prostym podbiciem i zabrakło mu centymetrów, żeby wpakować piłkę do bramki Dominika Hładuna. Futbolówka zatrzymała się na słupku!

10
1
1
1
2
53'

Korona Kielce niezmiennie bliżej zwycięstwa w Lubinie.

1
1
1
1
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Papadopulos za przesadne protestowanie.

4
3
1
1
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Lubomir Guldan za ostre przewinienie na Andresie Lioiu. Sytuacja kontrowersyjna, do której zapewne będzie się wracać po ostatnim gwizdku. Stoper Zagłębia zatrzymał nieprzepisowo zawodnika wychodzącego na czystą pozycję, mimo to Zbigniew Dobrynin nie usunął go z boiska.

5
2
1
3
4
50'

Alan Czerwiński zorganizował się w swoim stylu do ataku na skrzydle, jednak jego wrzutka okazała się zbyt płaska. Piłka spadła po niej na głowie broniącego podopiecznego Macieja Bartoszka.

1
1
1
1
3
49'

Korona Kielce musi sobie radzić bez autora dotychczas jedynego gola. Marcin Cebula zwolnił miejsce na boisku z powodu urazu. To może być dotkliwa strata dla przyjezdnych.

6
1
1
2
1
47'

Zagłębie zabiera się do odrabiania strat.

3
2
1
1
1
46'

Przyglądamy się już drugiej połowie.

5
1
1
1
1
46'

1
Czy KGHM Zagłębie Lubin wyrówna po przerwie?

2
43'

Lubomir Guldan musiał dwoić się i troić, żeby wypełnić lukę po zaginionych tymczasowo obrońcach KGHM Zagłębia Lubin. Rutyniarz zdołał powstrzymać akcję przyjezdnych przeprowadzoną z wykorzystaniem prawego skrzydła.

4
1
1
1
1
40'

Marcin Cebula jest dotychczas najskuteczniejszy na murawie. Korona Kielce ma czego bronić.

6
2
1
1
1
38'

Filip Starzyński widzi na boisku dużo, ale tym razem nie spostrzegł przeciwnika. Themistoklis Tzimopoulos zdołał wyekspediować futbolówkę na korner i nie dopuścił do szybkiego wyrównania.

1
1
1
1
2
36'

Marcin Cebula dał prowadzenie zespołowi prowadzonemu przez Macieja Bartoszka.

4
2
1
2
6
34'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcin Cebula. Asystował mu Jacek Kiełb.

Krótko po stuprocentowej sytuacji podbramkowej Zagłębia jego przeciwnik zorganizował się do perfekcyjnego ataku. Piłka w bramce Dominika Hładuna po strzale Marcina Cebuli. Pomocnik nie pozwolił sobie na drugi w tym spotkaniu błąd w polu karnym Miedziowych i przymierzył z kilkunastu metrów po podaniu Jacka Kiełba.

29
16
3
7
12
33'

Celne uderzenie Miedziowych, ale na posterunku zachował się wyśmienicie Marek Kozioł. Bramkarz Korony Kielce nie dał się pokonać przez Sasę Ziveca, który starał się wykorzystać dośrodkowanie z rzutu rożnego. Korner wywalczył Dejan Drazić.

1
1
1
3
1
30'

Za piłkarzami dwa kwadranse rywalizacji i nadal jest bezbramkowo. Tak gracze Zagłębia Lubin, jak i ich przeciwnicy z Kielc mieli szansę na poprawienie wyniku, ale na razie szwankuje skuteczność.

1
1
1
1
2
29'

Marcin Cebula nabrał wysokiej prędkości na swojej stronie boiska. Na moment zostawił za sobą obrońców, ale poczuł się aż za pewnie. Sasa Balić zdążył z rozpaczliwym powrotem i zablokował pomocnika Korony Kielce w momencie oddawania strzału.

4
1
1
1
1
27'

Bartosz Białek zmarnował dotychczas najlepszą sytuację podbramkową Zagłębia.

2
1
1
1
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Michael Gardawski za faul.

1
1
2
3
1
23'

Świetna szansa Miedziowych na objęcie prowadzenia! Nie tylko Bartosz Białek nie może jeszcze uwierzyć, że piłka po jego strzale nie zatrzepotała w sieci. Młody napastnik nabiegł na piłkę po dośrodkowaniu, ale nie strzelił tak czysto jak sobie wymarzył.

4
2
2
2
2
21'

Sporo tych uderzeń w ostatnich minutach, ale po każdym można tylko głęboko westchnąć i powiedzieć, że strzelec mógł się bardziej postarać. Przynajmniej próbowali po przeciwnych stronach boiska Petteri Forsell, a następnie Bartosz Białek.

1
1
1
1
1
20'

Na razie sposobność do zaprezentowania swoich możliwości miał Dominik Hładun, a nie Marek Kozioł.

1
1
1
1
1
19'

Jewgienij Baszkirow również jeszcze nie przymierzył do celu. Środkowy pomocnik z Lubina podjął decyzję o dość brawurowym strzale z dystansu. Marek Kozioł musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1
1
1
1
1
16'

Filip Starzyński miał szansę na zatrudnienie, a może nawet pokonanie Marka Kozioła stojącego w bramce złocisto-krwistych. Na razie celownik lidera Zagłębia wymaga wyregulowania. Jego uderzenie z rzutu wolnego było niedokładne.

3
1
1
1
1
14'

Korona Kielce dostała piłkę praktycznie za darmo i starała się skonstruować pieczołowicie swoją akcję. To wszystko jednak za wolno i ustawili się zawodnicy z Dolnego Śląska.

1
1
1
1
1
11'

Nerwowo. Szczególnie Miedziowi spoglądają na siebie z wyrzutem po nieudanych zagraniach. Trener mobilizuje ich z ławki rezerwowych, żeby spotęgowali koncentrację na każdym kopnięciu piłki.

2
1
1
1
1
9'

Michael Gardawski poderwał się do ataku na skrzydle i zostawił w blokach obrońców z Lubina. Łupem ofensywnie grającego defensora Korony był korner. Wysocy kielczanie wybrali się w pole karne przeciwnika, a najgroźniejszy z nich okazał się Adnan Kovacević. Jego uderzenie było minimalnie niecelne.

3
1
1
1
1
6'

Odrobinę zaskoczeni byli Miedziowi frontalnym atakiem niżej notowanego w tabeli PKO Ekstraklasy przeciwnika. KGHM Zagłębie Lubin nie potrzebowało jednak dużo czasu na opanowanie sytuacji na boisku i przejęcie inicjatywy.

2
2
1
1
1
4'

Sędzia asystent Zbigniewa Dobrynina wytężył wzrok i podniósł chorągiewkę. Powodem spalony. Za linią obrońców z Kielc znalazł się zbyt wcześnie dynamiczny Damjan Bohar.

1
1
1
1
2
3'

Pierwsza sytuacja podbramkowa Korony Kielce i Petteri Forsell już miał szansę na pokonanie swoim uderzeniem Dominika Hładuna. Nie było to jednak takie banalne zadanie. Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin zdał wstępny egzamin.

4
1
1
2
2
2'

Gospodarze w pomarańczowych koszulkach oraz spodenkach. Korona Kielce w białych strojach z żółtymi i czerwonymi akcentami. Początek ze wskazaniem na Koronę Kielce, która próbowała zaskoczyć przeciwnika.