PKO Ekstraklasa: 23. kolejka
23 lut 2020 12:30
90+5'

Rozpaczliwie bronią się przy rzutach rożnych lubinianie. Teraz chcą uratować punkt, który im pozostał.

2
4
2
1
3
90+4'

Rajd Michalskiego przerwany, ale nie potrafią wybić piłki na aut lubinianie. Ta leci... do góry.

3
1
3
4
6
90+3'

Centra Zivca, ale źle zaadresowana. W sensie za mocno.

6
4
1
3
2
90+2'

A trwa druga z pięciu doliczonych minut. Napiera Wisła.

10
4
2
4
4
90+1'

2
90+1'

Zaczęły się przezpychanki po faulu Marcjanika. Interwencja sędziego okazała się potrzebna.

3
1
1
90'

Obiecująco urwał się Angel Garcia, lecz centrostrzał mu nie wyszedł.

2
3
2
3
6
89'

Za mocna górna piłka zagrana na dobiegnięcie przez Czerwińskiego.

2
4
2
3
88'

Jeszcze jedno zagrożenie pod bramką Wisły. Tym razem Starzyński po ziemi, ale piłka w rękawicach Daehne.

6
3
2
1
2
86'

Kolejne dośrodkowanie Furmana, mało brakowało Sheridanowi, by to zamknąć.

2
2
1
2
1
85'

Kolejna przerwa w grze. Opatrywany Jakub Tosik.

2
1
1
1
84'

Próba centry w pole karne Wisły kończy się w rękawicach Daehne.

3
2
1
1
83'

Wisła Płock. Schodzi: Torgil Gjertsen, który z powodu kontuzji nie jest w stanie kontynuować gry. Wchodzi: Hubert Adamczyk.

2
2
1
1
81'

Za bardzo przepychali się goście w polu karnym rywali. Rozpocznie Daehne.

4
1
2
2
79'

Kolejna piłka w poszukiwaniu ofensywnych piłkarzy Zagłębia. Tym razem źle strzelił Starzyński.

2
3
1
1
1
78'

Ależ bliski szczęścia teraz był Szysz! Piłka po jego strzale miminalnie obok słupka!

5
6
1
1
1
77'

Budzi się Wisła, płocczanie mają jeszcze rzut rożny.

11
3
1
75'
GOOOOOOL!!!

Gol wyrównujący! Strzelił Torgil Gjertsen. 1:1! Asysta: Giorgi Merebaszwili.

Norweg świetnie wykorzystał głową zagranie z lewej strony Merebaszwilego! Mamy remis w Płocku i kwadrans do końca!

26
9
8
5
9
74'

Starcie Slisza i Gjertsena. Ile taktyki tam było, a ile złośliwości? Nie wiemy.

2
1
73'

Coraz więcej fauli, coraz mniej kreatywności po stronie Wisły.

3
2
1
2
4
72'

Zagłębie miało jeszcze rzut wolny blisko pola karnego, ale obrońcy Wisły wyjaśnili sytuację.

3
3
3
1
70'
GOOOOOOL!!!

Gol dla gości! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Alan Czerwiński.

Odważny drybling Zivca w polu karnym, zablokowany strzał, ale piłka trafiła do Czerwińskiego, który świetnie znalazł podaniem wbiegającego Słoweńca! Ten gol wisiał w powietrzu!

21
14
3
6
15
67'

Za mocne i zbyt niedokładne zagranie Furmana z rzutu wolnego. Adresatem chyba Merebaszwili.

1
4
1
2
3
66'

Spalił Sheridan. Wisła nie ucieszy się jednym punktem w tym meczu.

2
2
1
3
1
65'

Zdaje się, że napór Zagłębia ustał. Teraz to Wisła jest z piłką na 30. metrze. Ale raczej nie bliżej.

1
1
1
1
1
63'

Próba rozegrania rzutu rożnego po ziemi przez lubinian. Wyglądało nawet ładnie, ale zakończyło się to strzałem Slisza w piąte piętro.

5
3
1
3
5
62'

Płaskie dośrodkowanie Czerwińskiego pozostało bez zamknięcia.

5
3
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Merebaszwili.

3
2
2
2
5
59'

Centra do Slisza z prawej strony, zablokowany strzał uczestnika MŚ U20.

1
1
1
3
3
57'

Gdy Starzyński zobaczył, że nie dogoni piłki, sfaulował Angela Garcię.

2
2
1
1
55'

Przez moment obrońca Zagłębia się nie podnosił, ale już wszystko jest w porządku.

4
2
54'

Zawahał się Daehne i wyszedł z bramki, chciał to wykorzystać Kopacz, który zamykał akcję strzałem głową, lecz jak plaster przylepiony był do niego Furman.

2
2
2
1
52'

Kolejny korner mieli lubinianie, tym razem pilnowany Starzyński. Nie było strzału.

2
2
1
2
50'

Spalił akcję Sheridan. Kibice mają też pretensje o brak faulu na Furmanie.

1
1
1
1
1
48'

Wrzucał Starzyński, ale czujny Daehne.

2
2
2
2
47'

Szybka kontra Zagłębia. Uciekł Bohar, ale w ostatniej chwili wyprzedził go Garcia i zastawił piłkę.

2
1
2
2
46'

I już Wisła miała rzut rożny, ale blokowany strzał Rasaka.

1
45+3'

Lubinianie mieli jeszcze rzut rożny, ale zakończył się on strzałem, który poleciał na... aut.

3
5
1
2
45+2'

Wisła Płock. Zmiana wymuszona kontuzją. Schodzi: Maciej Ambrosiewicz. Wchodzi: Dawid Kocyła.

45+2'

Kolejne dośrodkowanie Balicia do Szysza, ten chciał zmieścić piłkę tuż pod poprzeczką. Świetnie Daehne.

6
1
1
1
45+1'

Trochę zbyt mocna piłka na dobiegnięcie do Szysza. Łapie Daehne.

3
2
3
2
2
45'

Co najmniej dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

3
2
1
43'

Blokowany strzał Merebaszwilego z 16 metrów. A poza tym jeszcze spalony.

1
2
2
2
3
41'

Znów Furman z rzutu wolnego szukał górną piłką Sheridana, ale po raz kolejny się nie udało.

2
2
1
1
1
40'

Rzut rożny dla gości. Wywalczył sobie pozycję Balić, wyszedł w górę, ale piłka poleciała za linię końcową. Trudna sytuacja dla lewego obrońcy Zagłębia.

5
3
2
4
5
39'

Mamy przerwę w grze. Ucierpiał Ambrosiewicz.

3
3
3
3
4
38'

A przy próbie kontrataku odważne wejście jednego z Miedziowych w Sheridana. Nie było nawet faulu. Zdaniem arbitra oczywiście.

2
4
3
1
1
37'

Czy była ręka po strzale Bohara? Gwizdek arbitra milczy.

2
1
3
3
2
36'

Od dłuższego czasu to lubinianie częściej goszczą w okolicach pola karnego Wisły niż odwrotnie.

4
2
3
1
2
35'

Urwał się Gjertsen, ale przegrał szybkościowy pojedynek z rywalem na 25. metrze.

4
1
2
3
34'

Jeszcze rzut rożny mieli lubinianie, ładnie wyłożył piłkę na drugi metr Czerwiński, ale adresat tego podania był nieznany.

2
2
2
1
33'

Aut na wysokości pola karnego mieli lubinianie. Bohar przegrał pojedynek główkowy.

4
1
2
1
32'

Obok bramki Patryk Szysz! Znów kilka podań wystarczyło, by pogubili się defensorzy Wisły

4
1
3
1
30'

Udało się zacentrować piłkę Cabezalemu, która później trafiła pod nogi Rasaka, ten świetnie dostrzegł Sheridana i znów Miedziowych uratował Hładun.

4
1
2
2
2
27'

Gdyby Starzyński próbował uderzyć lewą nogą z dystansu, miałby na to czas i miejsce. A że przerzucił sobie na prawą nogę, obrońcy zdążyli doskoczyć.

6
1
1
1
26'

Wisła chciała odpowiedzieć kontratakiem. Do momentu przyjęcia piłki przez Merebaszwilego wszystko było ok.

2
2
3
1
2
25'

Rozpędziłsię Slisz, ale zamiast do Starzyńskiego, podał w nogi obrońcy.

1
3
1
3
24'

Raz jeszcze Balić szukał wysoką piłką któregoś z partnerów. Znalazł Czerwińskiego, później Slisz odegrał piętką do Szysza, ale ten miał tak nieprzygotowaną pozycję, że trudno było coś z tego ulepić.

1
1
2
1
22'

Jeszcze jedna próba zagrania Balicia, skońćzyło się na zablokowanym strzale jednego z jego kolegów.

4
2
1
1
21'

Napędziłakcję Bohar, który przebiegł z piłką ze dwa kółka wokół pola karnego rywali, potem Balić dostał piłkę na lewej flance, dośrodkował i... minął się z piłką Szysz. Mało brakowało.

4
2
1
1
20'

Przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Gjertsen. To byłoby zbyt piękne i zbyt łatwe. Ofsajd.

3
3
3
3
3
19'

Podhaczany Merebaszwili, ale sędzia puszcza grę. To była okazja dla Zagłębia, ale po kilkunastu sekundach gospodarze odzyskali piłkę na własnej połowie.

2
2
1
1
1
18'

Napór Wisły ustał. Teraz mamy ten fragment, o którym można napisać, że miał miejsce. I już.

1
2
2
4
16'

Szybko wznowiona gra, piłka do Rasak i znów broni Hładun. Przycisnęli Nafciarze

7
3
1
15'

Starcie Balicia z Gjertsenem. Obrońca Zagłębia przekonany, że nie faulował.

4
1
14'

A po chwili Michalski świetnie przecina podanie do Szysza. Lubinianie mieli rzut rożny, ale nic z niego nie wykreowali.

3
2
1
13'

Rzut rożny, centra Furmana na głowę Michalskiego, ale tym razem do bramki brakowało już nieco więcej niż przed chwilą.

1
1
2
4
12'

Wykonawcą oczywiście Dominik Furman, który ładnie przymierzył i tylko interwencja Hładuna uchroniła gości od straty bramki.

6
1
1
4
11'

Rasak i Sheridan we dwóch postanowili wyprowadzić akcję z 25. metra. Ostatecznie faulowany ten drugi, będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla płocczan.

2
3
2
10'

W odpowiedzi próba dośrodkowania Czerwińskiego. Bo "dośrodkowaniem" trudno nazwać piłkę, która wyszła za linię końcową zanim wzbiła się w powietrze na dobre.

1
2
1
9 '

Dobry przechwyt w środku pola Furmana, ładne podanie do Merebaszwilego, który założył siatkę jednemu z rywali i... na tym akcja się zakończyła. Ale nieśmiałe "ooo" przeleciało przez trybuny.

2
1
1
8'

Tymczasem szybka odpowiedź gości, urwał się z piłką Szysz, ale za bardzo ją sobie wypuścił i Daehne razem z obrońcami zażegnali niebezpieczeństwo.

2
2
2
1
2
7'

Dośrodkowanie Furmana wybite, jeszcze po chwili piłka trafiła do pomocnika Wisły, ale strzał był taki... średni.

1
2
1
6'

Faulowany Furman przez Slisza. Do bramki daleko, ale szybko wznowiona gra i tylko interwencja Kopacza sprawiła, że piłka nie poleciała w światło bramki.

1
1
2
5'

Uruchomiony Merebaszwili, piłka niewygodna, bo kozłująca i... strzał wysoko nad bramką. Ale jest.

2
1
4'

Pierwszy raz piłkę w rękawicach ma Thomas Daehne. "Zagrożenie" powstrzymali obrońcy.

3'

Dobrze zapowiadająca się akcja Wisły przerwana przez sędziego asystenta. Gjertsen za szybko podawał do Merebaszwilego. Spalony.