USA
90+4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Roberto Gagliardini.

Bramka w ostatniej doliczonej minucie. Tak samo jak w rywalizacji z Polakami podopieczni Roberto Manciniego wreszcie przebili się przez mur przeciwników. W pole karne Amerykanów wbiegł Matteo Politano i ominał swoim uderzeniem Ethana Horvatha.

90'

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

2
2
2
2
2
87'
85'

Przedzierał się Moise Kean i zdołał dziobnąć piłkę do Kevina Lasagni. Najbardziej wysunięty zawodnik reprezentacji Włoch strzelił na wiwat z centralnej części pola karnego.

84'

Podanie za linię obrońców reprezentacji USA do Moise Keana. Ten nie zabrał się z piłką tak jak powinien i ułatwił interwencję Ethanowi Horvathowi.

1
1
1
1
1
83'

USA. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Romain Gall.

wchodzi Wchodzi
Romain Gall #2
schodzi Schodzi
1
83'

USA. Schodzi: Kellyn Acosta. Wchodzi: Sebastian Lletget.

Kellyn Acosta #23
1
80'

Suną jeszcze ataki reprezentacji Włoch. Roberto Mancini oczekuje od swoich podopiecznych udokumentowania miażdżącej przewagi przynajmniej jednym golem.

76'
76'

USA. Schodzi: Reggie Cannon. Wchodzi: Jorge Villafana.

Jorge Villafana #19
Reggie Cannon #25
75'

Stefano Sensi zatrzymał brzydkim faulem Christiana Pulisicia. Odrobina złośliwości sędziego i mógłby odesłać pomocnika reprezentacji USA do szatni. Ma już on bowiem na koncie żółtą kartkę.

72'

Nie do wiary, jak wiele sytuacji podbramkowych są w stanie zmarnować Włosi. Tym razem akurat był spalony, ale nawet bez tego Kevin Lasagna huknął w sytuacji sam na sam prosto w Ethana Horvatha.

70'

Vincenzo Grifo oddał nieprzyjemne uderzenie z kilkunastu metrów. Zdążył przesunąć się na linii bramkowej Ethan Horvath i sparować piłkę na korner. Bardzo widowiskowa interwencja bramkarza reprezentacji USA.

1
68'

Powinna być kolejna kartka za zatrzymanie nieeleganckim faulem szarżującego Emersona Palmieriego. Tym razem wyjątkowo pobłażliwy był Cuneyt Cakir.

66'

Coraz mniej czasu mają obie reprezentacje na rozstrzygnięcie spotkania.

1
63'

Pierwsza interwencja Salvatore Sirigu po ponad godzinie meczu. Nie zawiódł swoich kompanów z pola bramkarz Torino FC. Po wrzutce z rzutu wolnego i uderzeniu Walkera Zimmermana odbił piłkę jedną dłonią.

62'

Włochy. Schodzi: Domenico Berardi. Wchodzi: Moise Kean.

62'

USA. Schodzi: Marco Delgado. Wchodzi: Wil Trapp.

Wil Trapp #20
Marco Delgado #9
1
62'

USA. Schodzi: Joshua Sargent. Wchodzi: Bobby Wood.

Joshua Sargent #13
59'

Coraz więcej zmarnowanych sytuacji podbramkowych reprezentacji Włoch. Tym razem Kevinowi Lasagni nie udało się wpakować piłki do bramki reprezentacji USA.

1
58'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Stefano Sensi za przewinienie taktyczne na Joshui Sergencie.

54'

Joshua Sergent wybiegał na czystą pozycję, ale zabrakło mu energii na wypracowanie sobie miejsca do oddania strzału. Zdążyli wrócić na swoje pozycje defensorzy Roberto Manciniego.

52'

Marco Verratti wbiegł odważnie między trzech obrońców z USA i główkował po miękkim dośrodkowaniu. Futbolówka przeleciała nieznacznie ponad bramką Ethana Horvatha.

51'

Domenico Berardi spojrzał w kierunku sędziego po upadku w polu karnym przeciwnika. Cuneyt Cakir nie dopatrzył się faulu reprezentanta USA.

47'

Reprezentanci USA bez strzału w pierwszej połowie. Choćby niecelnego, czy zablokowanego. Starają się zagrać odważniej na początku drugiej części spotkania.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Kellyn Acosta za faul.

USA
1
45'

Doliczone dwie minuty.

43'

Żółtą kartkę otrzymał Reggie Cannon za faul na Emersonie Palmierim.

USA
1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Shaquell Moore za faul w centrum boiska.

Shaquell Moore #18
USA
1
39'

Stefano Sensi strzelił zza pola karnego. Musiał być skoncentrowany Ethan Horvath, który końcami palców sparował zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na korner.

38'

Po dośrodkowaniu Federico Chiesy przepuścił piłkę Kevin Lasagna do Domenico Berardiego. Ten ostatni zupełnie zdezorientowany nie zrozumiał się z zawodnikiem Udinese Calcio. Zmarnowany rajd Federico Chiesy.

36'

Trochę zeszło powietrze z Włochów, a może to Amerykanie uszczelnili defensywę. Pewne jest to, że sytuacji podbramkowych było więcej na początku spotkania.

33'

Rzut wolny dla reprezentacji Włoch na wysokości pola karnego przeciwnika. Uderzenie Domenico Berardiego ze stałego fragmentu pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

30'

Ponad 70 procent posiadania piłki po stronie Europejczyków. W ostatnich minutach nie skutkuje to żadnymi konkretami.

28'

Włosi na połowie przeciwnika i szukają sposobu, który wreszcie pozwoli im wyjść na prowadzenie.

25'

Doskonała reakcja Leonardo Bonucciego i zagranie na wyprzedzenie zawodnika reprezentacji Włoch. Amerykanom nie udało się ponownie przedrzeć w pole karne przeciwnika.

23'

Wyraźna przewaga reprezentacji Włoch pod kątem liczby sytuacji podbramkowych. Poza strzałami Federico Chiesy były groźne uderzenia Domenico Berardiego czy Leonardo Bonucciego.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio za ostre przewinienie na Marco Delgado.

18'

Szansa reprezentacji Włoch na zdobycie prowadzenia z rzutu wolnego. Świetne dośrodkowanie, niezłe uderzenie Leonardo Bonucciego, ale na posterunku doskonale interweniuje Ethan Horvath.

14'

Kolejna próba rozpędzających się zawodników z Półwyspu Apenińskiego. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła główkował nieznacznie obok bramki Domenico Berardi.

13'

Emerson Palmieri w polu karnym przeciwnika. Przebiegł dużą część boiska, a wracał niezadowolony, ponieważ sędzia odgwizdał jego faul, kiedy próbował oddać uderzenie głową.

11'

Świetna próba podania z drugiej linii do rozpędzonego Federico Chiesy. Bliżej do futbolówki miał jednak Ethan Horvath i sprzątnął ją sprzed nosa młodego Włocha.

9'

Federico Chiesa uderzył po raz drugi w tym meczu. Tym razem pudło. Piłka ominęła trzech defensorów reprezentacji USA, ale nie poszybowała w lustro bramki Ethana Horvatha.

8'

Christian Pulisić pokazał się na lewym skrzydle, a tam w starciu z dwoma przeciwnikami wywalczył dla reprezentacji USA wrzut z autu. Szybko wznowili grę przyjezdni zza oceanu, ale nic z tego nie wynikło.

6'

Ostro potraktowany w centrum boiska Francesco Acerbi. Defensor Lazio nie zdenerwował się na faulującego i po gwizdku sędziego kibice zobaczyli przyjecielski gest.

1
1
3'

Pierwsza akcja zakończona uderzeniem i zapachniało prowadzeniem reprezentacji Włoch. Podanie crossowe dotarło do Federico Chiesy, po którego strzale interweniował Ethan Horvath.

19:28

Włochy grały z reprezentacją USA po raz ostatni w lutym 2012 roku. Przegrały 0:1 wskutek gola Clinta Dempseya w 54. minucie. Italia była lepsza od przeciwnika zza ocenu w 2009 roku, kiedy drużyny mierzyły się w Pucharze Konfederacji.

1
19:28

Amerykanie byli tak jak Włosi dużymi nieobecnymi mistrzostw świata w Rosji. W tym roku pozostało im rozgrywanie meczów towarzyskich. W listopadzie przegrali już 0:3 z Anglikami. O lepszy wynik postarają się w konfrontacji z Italią.

19:28

Po meczach w Lidze Narodów reprezentacja Włoch zagra towarzysko ze Stanami Zjednoczonymi. Drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego utrzymała się w dywizji A i wynik spotkania Portugalii z Polską nie ma dla niej większego znaczenia.