1
87'

Sampdoria. Schodzi: Dennis Praet. Wchodzi: Jakub Jankto.

82'

Okazja dla Sampdorii. Z rzutu wolnego uderzył Quagliarella, ale trafił w poprzeczkę1

2
1
1
2
78'

Znowu dobra akcja Linettego. Polak szybko wyprowadził akcję i próbował prostopadle dograć do Defrela. Napastnik nie zdążył do piłki, uprzedził go bramkarz.

1
74'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Bostjan Cesar.

Bostjan Cesar #12
Chievo Werona
2
1
73'

Strata piłkarza Chievo i Linetty ruszył z atakiem. Polak nie czekał na kolegów, przeszarżował pod pole karne i oddał mocny strzał, który zatrzymał Sorrentino.

3
1
1
1
71'

Chievo. Schodzi: Sofian Kiyine. Wchodzi: Emanuele Giaccherini.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Sofian Kiyine #13
1
68'

Barba zażegnał zagrożenie z własnego pola karnego i wybił groźne dośrodkowanie z lewej strony.

66'

Chievo. Schodzi: Paweł Jaroszyński. Wchodzi: Fabio Depaoli.

Fabio Depaoli #27
1
1
4
63'

I przebudzili się goście z Werony. Próbują odmienić swoją sytuację i zaczęli naciskać na gospodarzy.

1
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gaston Ramirez. Asystował mu Nicola Murru.

Tym razem Murru dobrze dośrodkował. Piłka doszła do Ramireza, który niczym rasowy napastnik dostawił nogę i przechytrzył bramkarza. Co za wejście Urugwajczyka. Gol, a teraz dokłada asystę. 2:0 dla Sampdorii!

13
4
1
2
1
58'

Praet zagrał na lewą stronę do wbiegającego Murru. Obrońca próbował dograć, ale piłkę złapał Sorrentino.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Joachim Andersen.

Andersen zabawił się w zapaśnika i łokciem zaatakował Meggioriniego. Obrońca będzie pauzował za tydzień w meczu z Juventusem.

Sampdoria Genua
1
1
54'

Ekdal próbował wyprowadzić piłkę z własnej połowy. Nieudanie, bo sfaulował go Kiyine.

52'

I przy piłce Chievo. Piłkarze z Werony nie mają łatwo. Już na własnej połowie mocno przyciskają ich gospodarze.

50'

Sampa chce pójść za ciosem. Strzał z ostrego kąta, ale tym razem broni Sorrentino.

47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Gaston Ramirez.

Ależ bramka doświadczonego snajpera. Po faulu na Linettym do piłki podszedł Ramirez i dośrodkował do Quegliarelli. Ten efektownie, piętą uderzył i zaskoczył bramkarza. 1:0 dla Sampdorii.

13
3
3
2
2
46'

Linetty nieźle dryblował i przybliżał się do pola karnego. Polak próbował obrócić się z piłką, ale w kleszcze chwycili go Bani i Hetemaj.

2
46'

Wracamy na drugą połowę.

46'
45+3'

Praet huknął z dystansu. Belg potężnie uderzył ze znacznej odległości. Sorrentino obronił z drobnymi problemami.

1
1
45+2'

Linetty zmierzał w stronę pola karnego, ale w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał go rywal.

1
1
45'

1
1
45'

Polak jest opatrywany przez medyków.

1
1
44'

Jaroszyński zderzył się z Ekdalem. Ma rozciętą wargę.

1
41'

Bardzo niedokładne rozegranie rzutu rożnego. Kiyine dograł na linię pola karnego do Lerisa, ale nieudanie. Zawodnik Chievo miał problemy z przyjęciem piłki, ale zdołał ją opanować.

2
39'

Sampdoria cały czas naciska. Obrońcy Chievo nie zawsze radzą sobie pod pressingiem rywali.

2
36'

Radovanović poszedł za ciosem. Przejął piłkę i huknął z woleja z dystansu i postraszył gołębie na stadionowym dachu.

1
35'

Caprari podjął bardzo odważną decyzję. Oddał strzał z daleka, ale przestrzelił.

1
34'

Leris próbował uderzyć z dystansu. Zawodnik Chievo trafił piłką, ale swojego kolegę - Mariusza Stępińskiego.

2
2
1
31'

Znowu niezły drybling Saponary. Pomocnik próbował dograć na prawą stronę do Quagliarelli, ale w porę zblokowali obrońcy. Sampa w natarciu, jednak ma problemy z defensywą Chievo.

2
29'

Saponara wdał się w drybling w polu karnym Chievo, ale szybko zblokowali go rywale i stracił piłkę.

27'

Oj, przydałby się Sampie Dawid Kownacki. Quaglierella dostał dośrodkowanie z lewej strony, ale bardzo źle uderzył.

4
2
1
1
4
26'

Kiyine zszedł z piłką do środka i oddał strzał, ale prosto w ręce bramkarza.

1
1
24'

Dośrodkowanie Lerisa z prawej strony zablokowane. Będzie korner.

1
23'

Meggiorini zdołał wrócić na murawę.

22'

Napastnik Chievo schodzi w asyście medyków.

1
21'

Gra przerwana. Na murawie leży Meggiorini.

1
1
19'

Świetne zagranie Jaroszyńskiego w pole karne Sampdorii. Meggiorini próbował uderzyć od razu, ale zrobił to bardzo niecelnie. Piłka poszybowała nad bramką.

14'

Chievo. Schodzi: Joel Obi. Wchodzi: Perparim Hetemaj.

13'

Obi leży na murawie. Nie wiadomo, czy piłkarz Chievo będzie mógł kontynuować grę.

1
12'

Caprari czekał na piłkę w polu karnym Chievo, ale nie doczekał się. Obrońcy z Werony byli skuteczniejsi i zatrzymali podanie z prawej strony.

1
9'

Bardzo dobrą okazję miał Stępiński! Polak niecelnie uderzył głową po dośrodkowaniu ze skrzydła.

2
1
1
8'

Sampdoria rozgrywała atak pozycyjny. Piłkarze Giampaolo nie zdążyli wejść w pole karne. Strata i muszą budować akcję od nowa.

1
7'

Atak Sampdorii przerwany. Napastnik złapany na spalonym.

1
5'

Groźna akcja Chievo. Stępiński mógł uderzyć, ale zostawił piłkę koledze, który nie zrozumiał jego intencji.

1
1
4'

Chievo nie wystraszyło się Sampdorii i na razie stawia rywalom nie najłatwiejsze warunki.

2'

12:24

Chievo też walczy, ale o utrzymanie. Drużyna z Werony jest na ostatnim miejscu w tabeli i traci dziewięć punktów do bezpiecznego miejsca. Pod wodzą nowego trenera, Domenico Di Carlo Chievo nie wygrało jeszcze ani jednego meczu. Dotychczasowy bilans 54-latka to pięć remisów i jedna porażka. W kadrze werończyków na dzisiejszy mecz znaleźli się Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński. Zatem na murawie będziemy mogli zobaczyć nawet czterech rodaków.

2
1
12:24

Sampdoria na razie zajmuje szóste miejsce i walczy o utrzymanie się w strefie pucharowej. Piłkarze Marco Giampaolo nie przegrali pięciu kolejnych spotkań w lidze. Dzisiaj będą chcieli przedłużyć zwycięską passę. Mogą to zrobić nawet z dwoma Polakami w składzie: Karolem Linettym i Dawidem Kownackim. Bartosz Bereszyński nie znalazł się w kadrze z powodu kontuzji.