Juventus. Schodzi: Gonzalo Higuain. Wchodzi: Rodrigo Betancur.

1
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain. Asystował mu Douglas Costa.

Drugi cios zadany gospodarzom i punkty na pewno pojadą do Turynu! Gonzalo Higuain trochę czekał na tego gola. Wreszcie główkował celnie po wrzutce Douglasa Costy.

28
13
6
2
2
85'

Pieczołowicie wymieniają podania przyjezdni. Po zmianie wyniku pozwolili sobie na tylko jedną niebezpieczną stratę. Zawodnicy Chievo natomiast mocno zmęczeni.

5
1
82'

Massimiliano Allegri wziął głęboki łyk wody. Przewaga 1:0 nie jest w stu procentach bezpieczna i trenerowi Juventusu mogło zaschnąć w gardle.

1
5
1
78'

Wojciech Szczęsny wybiegł poza własne pole karne, żeby wybić piłkę sprzed nosa rozpędzonego przeciwnika po nadspodziewanie groźnym podaniu. Przytomna reakcja Polaka.

16
14
2
1
77'

Gra na utrzymanie wirtualnego lidera Serie A. Turyńczycy nie mają zamiaru oddać piłki przeciwnikowi.

5
3
1
3
1
74'

Juventus pozostaje na połowie przeciwnika. Jeżeli Chievo zorganizuje się jeszcze do jednego, może dwóch ataków, będzie to wyczyn. Nie mówiąc już o wyrównaniu.

1
3
2
72'
70'

Sami Khedira wyprowadził faworyta na prowadzenie!

10
7
2
2
2
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sami Khedira. Asystował mu Federico Bernardeschi.

Podanie na skraj pola bramkowego do osamotnionego Bernardeschiego, który przytomnie wycofał piłkę do Samiego Khediry. Niemiec nie zastanawiał się długo i po prostu huknął z kilkunastu metrów na 1:0. To musiało się tak skończyć!

42
25
10
7
6
65'

Juventus "musi" strzelić gola w takiej sytuacji. Piłka powędrowała w pole karne w kierunku Gonzalo Higuaina, jednak obrońcy w żółtych koszulkach heroicznie wybijają futbolówkę.

6
3
2
3
2
61'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę za wulgarne protestowanie otrzymał Fabrizio Cacciatore. Chievo w dziewięciu.

17
17
6
4
5
60'

Fabrizio Cacciatore autorem pierwszego celnego strzału Chievo po przebojowym rajdzie Pawła Jaroszyńskiego i bardzo udanym dośrodkowaniu Polaka. Poderwał gospodarzy do walki Jaroszyński!

9
4
3
1
2
58'

Suną ataki turyńczyków i od czasu do czasu kotłuje się w polu karnym Chievo. Podekscytowana publiczność jest jednak przekonana, że dziesięciu gospodarzy zatrzyma mistrza Włoch.

3
1
1
54'

Mario Mandzukić przymierzył z ostrego kąta, jednak nie ominął swoim strzałem dotychczas bezbłędnego Stefano Sorrentino. Weteran złapał futbolówkę.

2
1
1
51'

Kontuzja mięśniowa Nenada Tomovicia jednak nie pozwoli mu pozostać w grze. Za moment zmiany w obu obozach.

1
50'

Nenad Tomović przysiadł na murawie z powodu kontuzji. Nie wiadomo, czy będzie w stanie pozostać na boisku, ale dużo na to wskazuje.

2
48'

Stara Dama oczywiście w ataku pozycyjnym, ale wobec braku ciekawych rozwiązań, wycofała piłkę aż do bezrobotnego w pierwszej połowie Wojciecha Szczęsnego.

1
2
3
46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
1
1
1
46'

Chievo. Schodzi: Manuel Pucciarelli. Wchodzi: Fabio Depaoli.

Fabio Depaoli #27
20:23

Juventus ma problem z potwierdzeniem przewagi.

4
2
1
1
1
Czy Juventus strzeli gola w drugiej połowie?
2
1
1
45'

Doliczona minuta.

2
2
1
1
44'

Wojciech Szczęsny przeczytał dwa rozdziały książki w pierwszej połowie. Podobno. Na pewno nie bronił żadnego strzału gospodarzy.

9
5
5
1
42'

Rolando Maran gra swoje spotkanie przy ławce rezerwowych. Aktualnie trener Chievo jest w ofensywie wobec sędziów.

1
1
1
1
1
40'

Chievo Werona prawie nie atakowało w jedenastu, więc w dziesięciu może grać jeszcze bardziej ostrożnie. Juventus będzie z czasem mieć coraz większą przewagę kondycyjną.

3
2
1
37'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Samuel Bastien za przytrzymanie za koszulkę Kwadwo Asamoaha. Kompletny odlot na inną planetę.

Chievo Werona
12
9
6
4
4
35'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul na Kwadwo Asamoahu otrzymał Samuel Bastien.

4
4
1
1
32'

Żółtą kartkę za zagranie ręką i wprowadzanie sędziego w błąd otrzymał Gonzalo Higuain.

3
1
1
1
2
30'

Stefano Sorrentino był idealnie ustawiony i poradził sobie ze strzałem Gonzalo Higuaina po ziemi.

1
1
2
1
1
29'

Wielka szansa dla Juventusu na zdobycie gola z rzutu wolnego. Do faulu doszło na 19. metrze przed bramką Chievo. Miralem Pjanić strzelił jednak źle. Bośniak jest specjalistą od takich stałych fragmentów, a tym razem trafił w środek muru.

2
1
26'

Dario Dainelli trochę przesadził z szarpaniną w pojedynku o piłkę z Gonzalo Higuainem. Gwizdek i rzut wolny dla mistrza Włoch.

1
1
2
2
24'

Nie do wiary, jak wkręceni w murawę zostali na lewym skrzydle Douglas Costa i Kwadwo Asamoah. Mają szczęście, że akcja Chievo nie zakończyła się golem, ponieważ byłaby często powtarzana w telewizji.

1
1
1
22'

Żółtą kartkę za odepchnięcie w powietrzu Fabrizio Cacciatore otrzymał Kwadwo Asamoah.

2
2
1
1
20'

Stara Dama kazała przeciwnikowi wreszcie zaprzyjaźnić się z piłką. Po stracie Chievo przyjezdni mieli trochę więcej miejsca na jego połowie, a atak zakończył strzałem z dystansu Miralem Pjanić.

2
2
17'

Kwadwo Asamoah dośrodkował na głowę przeciwnika. Ciasno ustawieni obrońcy Chievo nie pozwolili na oddanie strzału czekającemu w pobliżu na piłkę Mario Mandzukiciowi.

1
1
15'

Minął kwadrans meczu. 73 procent posiadania piłki po stronie Juventusu, więc łatwo się domyśleć jak wyglądał ten fragment spotkania. Podobno kropla drąży skałę, więc pozostało czekać na efekt.

1
2
1
11'

Stefano Sorrentino tylko odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko po zagraniu Douglasa Costy. Nie minęła minuta i Mario Mandzukić nieomal wpakował futbolówkę z bliska do siatki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

2
2
1
9'

Paweł Jaroszyński zmierzył się z Mattią De Sciglio na skrzydle. Nie przedarł się boczny defensor Juventusu i jego partnerzy przenieśli grę na przeciwną stronę boiska do Kwadwo Asamoaha.

4
3
2
1
1
6'

Krąży piłka między przyjezdnymi, ale jeszcze niewiele z tego wynika. Odpowiedział atakiem na lewym skrzydle Paweł Jaroszyński, jednak nie uruchomił swoim dośrodkowaniem napastnika.

2
1
3'

Chievo w żółtych koszulkach i spodenkach przesuwa się na własnej połowie. W ataku pozycyjnym jest Juventus, który chyba dla kamuflażu gra w "zgniłej zieleni".