Real. Schodzi: Isco. Wchodzi: Mateo Kovacić.

7
4
7
79'

Po podaniu Marcelo prosta strata stołecznego zespołu. W następnej sytuacji Brazylijczyk postanowił już nie podawać, a strzelić z 18. metra. Pudło!

6
4
2
7
3
75'

Kwadrans został na rozstrzygnięcie tego meczu obu klubom. W końcówce zarysowuje się przewaga Realu Madryt, ale nie jest to totalna dominacja.

9
6
5
7
6
73'

Pracował na te napomnienie wytrwale. Żółtą kartkę otrzymał Casemiro.

Real Madryt
9
9
5
6
12
72'

Athletic. Schodzi: Oscar de Marcos. Wchodzi: Inigo Lekue.

72'

Kepa Arrizabalaga mógł nie zdążyć do mocnego uderzenia Cristiano Ronaldo zza pola karnego. Bramkarz Athleticu ma szczęście, że potężnie kopnięta piłka minęła bramkę.

4
4
5
5
5
68'

Wrzutka Luki Modricia za bramkę Athleticu Bilbao. Chyba żadnego ataku Realu Madryt w drugiej połowie nie można z czystym sumieniem pochwalić.

3
6
4
8
9
66'

Gwizdek sędziego jest reakcją na ostre zagranie Casemiro. Tak długo wymieniali podania madryczycy i nie zakończyli tego ataku ani strzałem, ani chociaż dośrodkowaniem.

2
3
2
2
3
64'

Oscar de Marcos zwija się z bólu na murawie. W jednej akcji zderzył się niebezpiecznie z przeciwnikiem i z partnerem z zespołu.

1
1
3
2
5
60'

Ślimacze tempo ataków Realu Madryt. Przed momentem była szansa na oddanie uderzenia, jednak obrońca w czerwono-białym pasiaku wmieszał się w podanie Isco do Karima Benzemy.

4
1
1
1
3
57'

Żółtą kartkę za faul w trakcie powrotu otrzymał Xabier Etxeita.

Athletic Bilbao
3
4
1
1
2
56'

Xabier Etxeita dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główkował nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Zrobiło się niebezpiecznie.

1
1
1
2
53'

Sędzia asystent zobaczył spalonego. Akurat Marcelo nie był wysunięty za linię obrońców, ale nie była to tak drażliwa sytuacja, żeby Brazylijczyk kłócił się z posiadaczem chorągiewki.

3
2
1
3
51'

W rozegraniu Real Madryt. Ma dziś szansę na zmniejszenie straty w tabeli do lidera. Potrzebuje jednak do tego minimum gola.

3
1
2
2
2
48'

Podobnie jak w końcówce pierwszej połowy gwizdy są skierowane w kierunku sędziego. Gospodarze uważają, że Mikel Balenziaga został powalony nieprzepisowo  w polu karnym Realu Madryt.

3
3
3
2
5
46'

1
45+1'

W doliczonym czasie piłka dwukrotnie w polu bramkowym Athleticu. Blisko do niej mieli Sergio Ramos oraz Karim Benzema. Ofiarnie ratowali się gospodarze.

2
1
45'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Oscar de Marcos.

1
1
1
45'

Doliczona minuta.

2
2
3
2
1
42'

Gospodarze domagali się drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Sergio Ramosa za nieprzepisowe zatrzymanie Inakiego Williamsa. Sędzia jest pobłażliwy dla stopera reprezentacji Hiszpanii.

5
1
1
1
2
39'
37'

Piłka spadła pod nogami Cristiano Ronaldo po dośrodkowaniu Marcelo. Portugalczyk w swoim stylu myślał wyłącznie o oddaniu strzału. Skończyło się uderzeniem w boczną siatkę.

6
3
2
5
3
35'

Raphael Varane królował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Aritz Aduriz był w pobliżu i tylko czekał na pomyłkę Francuza.

4
1
1
2
2
30'

Minęła raptem minuta i Toni Kroos odpowiedział uderzeniem z okolic linii pola karnego. Futbolówka przeleciała pół metra obok słupka!

3
2
1
6
3
29'

Centymetry dzieliły gospodarzy od prowadzenia! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Markel Susaeta zgrał piłkę w środek pola karnego. Polował tam na nią kolejny zawodnik Athleticu i zabrakło mu niewiele, żeby dosięgnąć futbolówkę.

7
5
4
5
5
27'

Athletic Bilbao w ataku. Inaki Williams nie wahał się długo i kiedy dostał podanie w tempo, oddał strzał z ostrego kąta w kierunku bramki Realu Madryt. Keylor Navas sparował piłkę końcami palców na korner.

6
3
6
4
4
24'

Już wiadomo, dlaczego Zinedine Zidane tak mocno przeżył strzał w słupek Karima Benzemy. Stworzyć następne sytuacje podbramkowe jest Królewskim trudno.

7
2
2
2
3
22'

Kepa Arrizabalaga chyba już rozgrzał się. Po strzale Toniego Kroosa był tak szybko gotowy do złapania piłki, że mógł jeszcze zrobić jedną pompkę.

5
6
1
2
2
19'

Inaki Williams oderwał się od stoperów i gdyby jeszcze zauważył, że jest na delikatnym spalonym, miałby szansę na zdobycie prowadzenia dla Athleticu.

3
2
5
1
17'

Tym razem Cristiano Ronaldo zakończył akcję indywidualną strzałem. Kepa Arrizabalaga nie pozwolił sobie na błąd na linii. Zinedine Zidane spojrzał zdenerwowany w kierunku Marcelo, ale jego uraz chyba nie będzie niebezpieczny.

6
3
3
5
4
14'

Cristiano Ronaldo wywalczył i wykonał rzut wolny. To była najpewniej próba strzału. Piłka po kopnięciu Portugalczyka nie dokręciła się z ostrego kąta w światło bramki.

4
5
8
4
5
13'

Keylor Navas zmuszony do wysiłku po raz pierwszy w tym spotkaniu. Pewna interwencja doświadczonego bramkarza po strzale Aritza Aduriza.

6
3
2
4
5
11'

Żółtą kartkę za faul na Raulu Garcii otrzymał Sergio Ramos.

Real Madryt
9
7
6
10
14
10'

Zinedine Zidane złapał się za głowę i podskoczył przy ławce rezerwowych. Szybko zdobyta bramka mogła pomóc Królewskim. Muszą jednak nadal atakować.

5
3
1
6
5
8'

Kepa Arrizabalaga został w blokach i miał ogromne szczęście, że piłka po uderzeniu Karima Benzemy trafiła w zewnętrzną część słupka. Poważne ostrzeżenie dla gospodarzy!

8
7
2
3
8
5'

Pierwsza akcja Athleticu Bilbao. Sergio Ramos interweniował twardo, ale zdaniem sędziego zgodnie z przepisami, przez co dośrodkowanie nie zostało zakończone strzałem.

9
7
3
3
3
3'

Futbolówka w centrum boiska i w posiadaniu niemal wyłącznie piłkarzy z Madrytu. Gospodarze w czerwono-białych pasiakach, natomiast przyjezdni na biało. Drużyny więc w tradycyjnych strojach.

20:17

Ławka rezerwowych Athleticu Bilbao: Iago Herrerin - Ager Aketxe, Eneko Boveda, Inigo Cordoba, Inigo Lekue, Sabin Merino, Mikel San Jose

3
2
2
2
3
20:17

Ławka rezerwowych Realu Madryt: Kiko Casilla - Dani Ceballos, Nacho, Theo Hernandez, Mateo Kovacić, Lucas Vazquez, Borja Mayoral

5
2
2
2
3
19:48

Przed ostatnim meczem w fazie grupowej europejskich pucharów piłkarze Athleticu Bilbao i Realu Madryt zmierzą się w Primera Division. Królewscy zdobyli dotychczas ponad dwa razy więcej punktów niż drużyna z kraju Basków.