Joshua Sims sam przed bramkarzem. Soczysty strzał odbił Thibaut Courtois!

1
3
3
87'

Dośrodkowanie na głowę pozostawionego bez opieki Hoejbjerga, ale pewnie broni bramkarz Chelsea.

4
4
1
1
86'

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Victor Moses.

3
2
1
3
4
84'

Od kilku minut obserwujemy strasznie rwaną grą.

2
1
1
3
1
83'

Southampton. Schodzi: Dusan Tadić. Wchodzi: Joshua Sims.

4
1
1
2
2
82'

4
81'

Żółtą kartkę otrzymał Shane Long.

Southampton FC
4
3
3
5
80'
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Olivier Giroud.

Ależ zwrot! Krótkie rozegranie rzutu wolnego, a następnie centra na dalszy słupek. Obrońcy nerwowo wybijają piłkę głową, a ta trafia na 12. metr. Giroud i 3:2 dla The Blues.

19
20
6
17
44
77'

Żółtą kartkę otrzymał Oriol Romeu. Faul przed polem karnym.

4
5
4
4
4
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Willian.

Wyrównanie! Przysnęła obrona Świętych. Dogranie z lewego skrzydła i mocny strzał z 7 metrów.

16
10
4
21
37
74'

Olbrzymia przewaga Chelsea! Gospodarze przeżywają ciężkie chwile.

5
4
4
1
5
71'

Przerwa w grze. W starciu ze strzelcem gola ucierpiał Wesley Hoedt.

4
3
1
9
4
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Marcos Alonso.

Chelsea łapie kontakt. Dośrodkowanie z lewej strony boiska i celny strzał głową.

16
13
4
29
42
66'

Kontra gospodarzy zakończona lekkim strzałem głową Longa.

2
1
2
2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Ryan Bertrand. Utrudnianie wznowienia gry.

2
2
1
5
3
62'

Żółtą kartkę otrzymał Eden Hazard. Niesportowe zachowanie.

2
5
1
1
3
61'

Chelsea. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Olivier Giroud.

60'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jan Bednarek. Asystował mu James Ward-Prowse.

Niebywałe! Cóż za debiut Polaka! Nasz rodak kapitalnie zamyka centrę na długim słupku!

364
168
54
9
11
56'

Mogło być 1:1! Willian płasko przymierzył z 19 metrów. Bramkarz "wypluł" piłkę pod nogi Hazarda, ale ten nie był w stanie skutecznie dobić z ostrego kąta.

2
2
1
2
3
55'

Celnym strzałem odpowiada też Chelsea! Eden Hazard w krótki róg, ale McCarthy odbija na róg.

2
2
1
1
53'

Kontra Southampton! Długie podanie do Longa, który radzi sobie z Christensenem. Nie jest w stanie zablokować go Cahill. Strzał pod poprzeczkę broni jednak Courtois.

2
49'

Zamieszanie w polu bramkowym Chelsea. Maya Yoshida wygrał walkę o pozycję, ale stracił równowagę i nie oddał strzału.

1
1
46'

Początek II połowy.

3
1
2
1
45+2'

Dobra interwencja Bednarka, który głową przecina górne podanie do Williana. Za Polakiem nie było już nikogo oprócz bramkarza.

19
14
1
1
45'

Sędzia dorzucił 3 minuty.

2
2
2
3
44'

Żółtą kartkę otrzymał James Ward-Prowse. Faulowany Willian.

3
3
3
3
2
43'

Brutalne wejście Alonso w nogi Longa! Umknęło to uwadze sędziego, choć piłkarze gospodarzy błyskawicznie do niego doskoczyli, domagajac się stanowczej reakcji.

2
2
1
3
2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre-Emile Hoejbjerg. Faulowany Zappacosta.

2
2
41'

Faul Christensena i stały fragment dla Southampton. Ward-Prowse dośrodkował na głowę Yoshidy, ale ten główkował nad poprzeczką.

2
1
2
38'

James Ward-Prowse groźnie huknął zza pola karnego i Thibaut Courtois odbił futbolówkę do boku. Jest jeszcze lekka "dobitka" Tadicia, choć Serb był na spalonym.

1
1
2
37'

Koszmarne uderzenie z dystansu w wykonaniu Cahilla.

1
1
2
1
36'

Shane Long długo holował piłkę na połowie gości, ale był zupełnie sam. Wszystko kończy strzał z 25 metrów... daleko od celu.

2
1
3
34'

Zderzenie głowami Moraty z Yoshidą. Od pierwszego gwizdka ci piłkarze mają sobie coś do powiedzenia, grając na pograniczu faulu. Akurat w tym przypadku była to normalna walka o piłkę.

1
1
1
33'

Chelsea przeważa, ale jak dotychczas jest to typowe walenie głową w mur.

1
2
2
1
29'

Bezpośredni strzał z rzutu rożnego Williana! Alex McCarthy trąca jednak piłkę, a ta przelatuje obok bramki.

1
2
2
2
1
28'

Centra w pole karne gospodarzy, zgranie głową Zappacosty i strzał Moraty... piłka przeleciała nad poprzeczką.

1
2
3
1
26'

Tadić prostopadle dogrywa do Longa, ale ten przegrał fizyczny pojedynek z Azpilicuetą.

1
2
3
1
23'

I znów lewą stroną "klepnęli" Bertrand z Tadiciem. Tym razem jednak złe dogranie przed bramkę gości.

5
4
3
1
1
21'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Tadić. Asystował mu Ryan Bertrand.

Mamy niespodziewane otwarcie wyniku! Bertrand popędził lewą flanką, wbiegł w pole karne i kapitalnie wyłożył na 7. metr. Tadić dostawia nogę i Świeci prowadzą.

30
15
6
6
8
19'

Willian dobrze dogrywa przed bramkę, gdzie piłkę bez powodzenia starali się sięgnąć Alonso i Morata.

4
4
3
3
2
16'

Willian z piłką na prawej stronie pola karnego gospodarzy. Jest strzał, ale prosto do koszyczka McCarthy'ego.

4
4
4
3
3
13'

Czekamy na lepszą grę, bo jak na razie piłkarze nie rozpieszczają. Wysoki pressing z obu stron i częsta gra długim podaniem. Niektórzy powiedzieliby, że kopią "na aferę".

4
4
4
4
4
10'

Yoshida źle obliczył lot piłki i pojawiła się szansa dla Chelsea. Strzał Moraty blokuje jednak Cedric Soares.

5
4
4
3
2
8'

Dusan Tadić przedarł się lewym skrzydłem, zbiegł do linii końcowej i zagrał przed bramkę... zbyt lekko i piłka u bramkarza.

6
5
6
2
2
5'

Morata ostrym pressingiem zaatakował Bednarka. Polak wybija z kłopotami, jest kontakt z piłką Moraty i od autu rozpocznie Southampton.

13
7
2
1
2
3'

Hiszpańska akcja Chelsea. Fabregas górą do Moraty, ale napastnik pomógł sobie ręką w przyjęciu piłki.

5
3
3
2
1
12:51

Spotkanie poprowadzi 49-letni Mike Dean.

3
2
2
2
3
12:51

Trzymamy kciuki! Żeby się tylko "nie spalił".