5
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcos Alonso. Asystował mu Pedro Rodriguez.

Ekstaza w szeregach Chelsea! Wanyama stracił piłkę na własnej połowie, Pedro natychmiast uruchomił Alonso, a ten pokonał Llorisa płaskim strzałem pod jego rękami. Kiepska interwencja bramkarza Kogutów.

61
37
17
12
18
87'

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Alonso. To efekt dyskusji z sędzią.

7
4
4
4
7
86'

Tottenham poczuł krew i próbuje iść za ciosem. Duży chaos w ostatnich minutach.

7
7
6
5
11
82'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Michy Batshuayi.

Nieprawdopodobne! Z rzutu wolnego dośrodkował Eriksen, przecinął to Batshuayi, ale z jego interwencji głową wyszedł strzał do własnej bramki. Belg koszmarnie zniweczył wysiłek kolegów.

35
22
12
17
45
80'

Tottenham. Schodzi: Ben Davies. Wchodzi: Moussa Sissoko.

6
3
4
3
4
79'
78'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

8
6
3
2
2
77'

Cesar Azpilicueta przyjął na ciało mocny strzał Vertonghena sprzed pola karnego. Chwilę później Andreas Christensen zablokował uderzenie Kane'a.

9
4
4
3
5
73'

Sprzed pola karnego płasko strzelił Willian i Koguty uratował słupek!

9
9
9
8
9
71'

Z ostrego kąta mocno, ale tuż nad bramką uderzył Victor Moses.

6
8
5
6
3
70'

Willian podał do wbiegającego w pole karne Moraty, lecz jego strzał przyblokował obrońca i piłka nieznacznie minęła słupek!

5
5
5
5
3
69'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Wanyamy. Courtois nie musiał interweniować.

5
4
4
4
4
68'

Tottenham. Schodzi: Eric Dier. Wchodzi: Heung-Min Son.

5
5
5
4
5
68'

Willian wyszedł z bardzo groźną kontrą, jednak w decydującym momencie zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i obrona Kogutów oddaliła zagrożenie.

3
4
3
8
3
65'

Mauricio Pochettino powinien pomyśleć o zmianach, bo jego podopieczni zaczynają wyglądać na zniechęconych.

6
4
2
1
1
61'

Chelsea skupiona na razie wyłącznie na defensywie. Osamotniony z przodu Alvaro Morata bardzo rzadko ma okazje do wyjścia z kontrą.

5
4
3
4
6
57'

Chelsea podeszła teraz nieco wyżej, Tottenham trochę bije głową w mur.

6
4
3
3
6
56'

Kieran Trippier wyłożył piłkę w polu karnym Kane'owi, ale szybszy był obrońca Chelsea.

5
7
2
3
4
52'

Alvaro Morata zablokowany przy próbie strzału z 14 metrów.

4
8
3
3
3
51'

Żółtą kartkę za ostry faul na Mosesie otrzymał Jan Vertonghen.

2
6
3
3
4
49'

Chelsea ma problem z utrzymaniem się przy piłce. Jeśli nie poprawi tego mankamentu, będzie przeżywać ciężkie chwile.

6
4
3
7
5
46'

Christian Eriksen zablokowany przy próbie strzału z 10 metrów. Już gorąco w polu karnym mistrza Anglii!

3
3
3
2
4
46'

Początek drugiej połowy.

8
5
5
4
4
45+1'

Tottenham atakuje z furią i ma teraz miażdżącą przewagę.

11
6
4
6
14
45'

Doliczone 3 minuty.

5
5
4
4
4
44'

Teraz Thibaut Courtois wybił piłkę na rzut rożny po kąśliwym uderzeniu z dystansu Bena Daviesa.

7
3
3
2
1
42'

Ogromne szczęście Chelsea! Harry Kane doskonale wypracował sobie pozycję w polu karnym i mierząc w dalszy róg trafił w słupek!

3
9
5
4
6
42'

Ogromna wrzawa na Wembley. Temperatura meczu jest bardzo wysoka i na brak emocji nie można narzekać.

5
3
2
2
2
39'

Bardzo groźna centra Eriksena z rzutu wolnego. Nikt nie przeciął lotu piłki i poleciała ona nieznacznie obok słupka.

6
3
2
2
4
38'

Żółtą kartkę za faul otrzymał David Luiz.

Chelsea FC
4
3
5
6
12
38'

Chelsea zwarła szyki w defensywie i Kogutom trudno ją teraz zaskoczyć.

5
2
2
3
3
34'

Kolejna przerwa. W powietrznym starciu z rywalem ucierpiał Tiemoue Bakayoko.

3
3
4
14
5
32'

David Luiz ma problemy ze zdrowiem, lekarze na boisku.

4
3
8
16
9
31'

Żółtą kartkę otrzymał Eric Dier. Ostry faul na Luizie.

8
5
7
3
3
30'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger. Faulowany Kane.

4
2
1
7
4
29'

Harry Kane doszedł do strzału w dużym tłoku w polu karnym, ale świetnie interweniował Thibaut Courtois!

9
6
4
4
3
27'

Po rzucie rożnym obok słupka z trudnej pozycji główkował Toby Alderweireld.

7
6
3
3
2
26'

Tiemoue Bakayoko przeciął dośrodkowanie Eriksena z rzutu wolnego z narożnika boiska.

8
5
2
3
3
24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcos Alonso.

PERFEKCJA! Chelsea miała rzut wolny z ok. 26 metrów, do piłki podszedł Alonso i cudownym uderzeniem w okienko nie dał szans Llorisowi!

62
34
13
12
17
20'

David Luiz miał trochę swobody na 18. metrze, ale źle przyjął piłkę, w efekcie uderzył w trybuny.

6
3
2
7
5
19'

Soczyście z dystansu uderzył Moussa Dembele i piłka poleciała tuż nad poprzeczką. Na wszelki wypadek musnął ją jeszcze Thibaut Courtois.

3
2
1
1
4
19'

Tottenham próbuje podkręcić tempo i szuka luki w defensywie Chelsea. Goście czekają na kontry.

5
3
2
2
3
15'

Niepewnie we własnym polu karnym interweniował Andreas Christensen, chciał to wykorzystać Dele Alli, uderzał jednak z bardzo ostrego kąta i nie miał szans przymierzyć celnie.

5
4
2
2
2
14'

W polu przeważają Koguty, najlepszą jak dotąd okazję mieli jednak The Blues.

4
1
1
1
4
10'

Potężnie z dystansu uderzył Harry Kane, jednak w sam środek bramki i Thibaut Courtois - choć w dość nieporadny sposób - odbił piłkę.

10
3
3
3
3
10'

David Luiz przeciął groźną centrę Diera z prawego skrzydła.

8
3
2
3
3
7'

Tottenham próbuje prowadzić atak pozycyjny.

5
6
2
2
6
5'

Powinno być 1:0 dla Chelsea! Alvaro Morata doszedł do piłki dośrodkowanej z prawego skrzydła, ale w fantastycznej sytuacji główkował z kilku metrów obok słupka!

8
5
5
12
3
2'

Dynamiczny początek na Wembley. Oba zespoły przeprowadziły już po jednej szybkiej akcji. Zabrakło tylko strzałów.