Lotto Ekstraklasa: 17. kolejka
27 lis 2017 18:00
90+3'

Jak to Carlitos mógł zepsuć? Putiwcew stracił piłkę przed szesnastką i Hiszpan zmarnował sytuację sam na sam z Muchą! Za daleko wypuszczona piłka.

19
16
11
17
16
90+2'

Ruszył Bartkowski, ale dośrodkował poniżej krytyki.

6
6
1
4
4
90'

Doliczony cztery minuty. Iancu spróbował strzału z 40. metrów. Maciej Bartoszek zdegustowany.

4
3
4
2
5
90'

Fryc na rzut rożny. Prawy obrońca ustawiony wzorcowo.

1
2
89'

Bardzo aktywny Iancu mógł to rozwiązać lepiej. Rumun zdegustowany swoją postawą.

5
4
4
4
9
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Vlastimir Jovanović. Asystował mu Gabriel Iancu.

Idealna wrzutka Rumuna z rożnego, Jovanović wyskoczył najwyżej i mamy 3:3!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
47
20
10
18
45
87'

Trzecia w krótkim czasie bardzo dobra interwencja Wasilewskiego. Co za powrót!

15
12
5
3
6
85'

Buchalik chyba odbił bezpośredni strzał (?) z rożnego. Sędzia innego zdania, Wisła od bramki.

7
5
3
3
9
84'

"Wasyl" wraca do Ekstraklasy po 11 latach!

77
30
10
3
7
83'

Trudne chwile Wisły! Potężny strzał Iancu odważnie zastopował Głowacki. Tu jeszcze może się sporo zdarzyć.

2
2
3
4
3
81'

Owacje od kibicow otrzymał Wasilewski, który stoi przy linii bocznej

20
9
2
1
3
81'

Stefanik jest dzisiaj kapitalny! Słowak bez namysłu uderzył zza szesnastki, minimalnie obok słupka.

5
4
3
1
80'

Oj, Pawłowski chyba już słania się na nogach. Zgubił piłkę, nie będąc atakowany.

3
6
3
2
1
80'

Podobna sytuacja w Wiśle. Bartkowski zrobił wszystko dobrze, wstrzelił piłkę na 7. metr, ale partnerów tam nie było.

3
2
1
79'

Tam brakło Śpiączki. Pawłowski idealnie wycofał piłkę, ale nikogo z kolegów nie było na 11. metrze.

1
3
3
2
2
77'

Marcin Wasilewski przywołany przez trenera. Za chwilę powinien pojawić sie na boisku.

11
3
1
2
77'

Dośrodkowanie Stefanika zablokowane, kontrę rozpoczęli Małecki z Carlitosem, ale ten drugi podał za plecy Wojtkowskiego.

3
4
3
3
1
74'

Termalica. Schodzi: Akos Kecskes. Wchodzi: Gabriel Iancu.

5
2
3
2
1
73'

Wojtkowskiemu jakby zaczynało brakować sił. Prosta strata, ale nie można się dziwić, zostawił na boisku sporo zdrowia.

1
1
2
2
2
71'

Pierwsza udana akcja zmiennika, Bartosza. Wisła jednak wycofała piłkę w środkową strefę.

4
5
3
69'
16
8
4
2
4
68'
67'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Artem Putiwcew. Ukraińcowi uciekał już Boguski.

8
3
6
4
2
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Carlitos.

Hiszpan bezpośrednio z wolnego! 27 metrów, niepewna interwencja Muchy po koźle. Zresztą, co tu pisac, wielbłąd Słowaka.

Wisła Kraków
57
24
8
10
17
65'

Miković potężnie uderzył, bez zastanowienia, Buchalik jednak nie wypluł piłki przed siebie.

1
3
3
1
64'

Stefanik chyba stracił orientację w przestrzeni. Słowak zakręcił się wokół własnej osi i nie wiedział, co zrobić z piłką przed szesnastką.

3
2
1
63'

Pawłowski podniósł ciśnienie Buchalikowi. Dobre dośrodkowanie wybili jednak obrońcy.

4
2
1
1
1
60'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Szymon Pawłowski. Asystował mu Samuel Stefanik.

Fenomenalną piłkę posłał Stefanik. Między środkowego a lewego obrońcę. Pawłowski przyjął w kierunku bramki i uderzył bez zastanowienia po ziemi.

29
12
4
3
21
58'

Niewidoczny dzisiaj Carlitos podawał do dobrze ustawionego Wojtkowskiego. Stoperzy Termaliki na miejscu.

2
2
1
1
2
56'

Ryzykownie gospodarze, bawili się piłką we własnej szesnastce. Całe szczęście (dla nich), że od bramki zaczyna Mucha.

1
1
1
3
55'
55'

Boguski zrobił to najgorzej, jak mógł. Putiwcew bardzo niepewnie w obronie, piłka spadła pod nogi pomocnika Wisły, który zdecydował się strzał z woleja. Uderzenie wyżej niż dalej, kilka metrów nad bramką.

1
2
1
1
54'

A jednak, ambicja ponad wszystko. Śpiączka, utykając, wbiega na murawe.

2
1
2
1
3
52'

Śpiaczka nie wróci już raczej na murawę. Z trudem opuścił plac.

2
1
3
50'

Śpiączka dostał świetne podanie z prawej strony, Głowacki nie patyczkował się, wyrzucił rywala z butów, ale przy okazji interweniował chyba czysto. Poprawka Piątka nad bramką.

3
2
3
2
3
49'

Arsenić to twardy chłop z Bałkanów. Noga prawie urwana, a stoper Wisły wraca do gry.

2
1
4
2
2
48'

Żółtą kartkę otrzymał Vlastimir Jovanović. Nieładne zachowanie, Arsenić nadepnięty. Stoper Wisły zwija się z bólu.

3
2
3
3
3
48'

Na boisku niewiele się aktualnie dzieje, wiec rzucamy okiem poza kadr. A tam na rozgrzewkę ruszył Marcin Wasilewski.

6
3
1
2
1
46'

Zespoły bez zmian.

1
1
46'

Ruszyła druga połowa.

2
1
45'

Mucha odważnie i pewnie na przedpolu. Słowak wypiąstkował dośrodkowanie Wojtkowskiego.

5
4
1
2
3
44'

Wojtkowski włączył się do akcji, dostał piłkę z prawej strony, tylko ją dziubnął i po rykoszecie wyszła na rzut rożny, mijając słupek o pół metra.

2
1
1
5
2
43'

Nie wiemy, czy to miało tak wyglądać, a wyglądało dość... pokracznie. Dośrodkowanie na 16. metr, do strzału z woleja złożył się Głowacki, ale ledwie trafił w piłkę.

2
4
2
2
42'

Sadlok nie wiedział za bardzo, co zrobić z piłką, więc posłał "świecę" w pole karne. Po zamieszaniu Bartkowski wywalczył rożnego.

1
2
40'

Pawłowski z Piątkiem rozgościli się w polu karnym Wisły. Ten drugi dostał niezłe podanie, mógł strzelać, ale piłka "zeszła" mu z nogi i spadła bliżej chorągiewki niż słupka.

1
1
1
1
39'

Carlitos mógł w tej sytuacji:

1) Nawinąć obrońcę i strzelić

2) Uderzyć z linii szesnastego metra

A Hiszpan katastrofalnie zepsuł kontrę, chciał przelobować Muchę. Carlitosie, nie będziesz (na razie) Panenką.

2
4
1
37'

Arsenić chyba myślał o niebieskich migdałach. Zostawił wolnego Mikovicia, którego dostrzegł atakujący prawą stroną Pawłowski. Słowak uderzył bez namysłu, minimalnie obok słupka.

2
1
1
2
3
36'

Za wysokie dośrodkowanie Jovanovicia. Kecskes wyszedł w górę, ale nie wystarczająco, by groźnie uderzyć.

1
1
2
35'

Śpiączka zgrał klatką piersiową do Pawłowskiego. W ostatniej chwili stoperzy Wisły.

1
1
1
1
33'

Niepotrzebny atak Śpiączki. Buchalik złapał już piłkę, a napastnik Termaliki wpadł w bramkarza Wisły.

2
3
1
1
2
32'

Sadlok ma dzisiaj idealnie ułożoną nogę. Przerzut przez 3/4 boiska otworzył Imazowi drogę do bramki. Tylko Hiszpan zawalił, jego przyjęcie jakby nie jego.

3
3
3
1
3
31'

Boguski wracał ze spalonego. Perez pospieszył sie z podaniem.

2
1
3
30'

Frycowi jeszcze trochę brakuje do Damiana Zbozienia z Arki, ale całkiem niezły wyrzut z autu nie stworzył wielkiego zagrożenia. Od bramki Buchalik.

2
28'

Powiew europejskiego futbolu w Niecieczy. Carlitos mógł stworzyć Sadlokowi kapitalną sytuację po prostopadłym podaniu piętą! Cytując Mirosława Szymkowiaka: "Szacuneczek".

6
4
1
2
2
27'

Zapachniało trzecim golem dla Wisły. Carlitos uwolnił się spod opieki, odpalił z prawej nogi i Mucha musiał pofrunąć. Świetna interwencja Słowaka.

15
6
4
3
5
25'

Dużo dzieje się w Niecieczy. Teraz to Termalika przeniosła się pod bramkę Wisły. Kupczak zablokowany.

2
3
3
1
1
23'

Na uwagę zasługuje nie tylko poziom spotkania. W Niecieczy atmosfera piłkarskiego święta, trybuny prawie pełne, co rzadko zdarza się na stadionie Termaliki.

9
5
1
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Wojtkowski. Asystował mu Jesus Imaz.

Fenomenalne podanie Sadloka przez 30 metrów. Na lewej stronie przedał się Imaz, dograł w środek pola karnego do Wojtkowskiego, który przy biernej postawie Putiwcewa strzelił drugą bramkę! Niemal kopa pierwszego trafienia.

47
20
10
6
11
18'

Piłkarze Termaliki, a dokładniej stoperzy, momentami igrają z ogniem. Dwa ryzykowne podania, Jovanović sobie jednak poradził.

2
2
1
17'

Zrobiło się ostro. Kupczak prostą nogą zaatakował Wojtkowskiego, ale zahaczył piłkę, a nie Achillesy rywala. Brawo za tę interwencję.

3
1
2
16'

Miković docenia podanie Słabego. Gdyby tylko pomocnik Termaliki potrafił lepiej uderzyć, to klaskaliby też widzowie.

3
1
2
14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Piątek.

Pomocnik Termaliki może mówić o sporym szcześciu. Buchalik wyczuł intencję i piłka wturlała się do siatki po jego rękach.

19
16
8
9
36
13'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Perez Alonso.

7
3
5
3
13
13'

Miković szukał partnerów, a znalazł rękę Pereza. Słuszna decyzja sędziego Kwiatkowskiego.

3
2
4
2
8
13'

Karny dla Termaliki!

5
5
3
4
9
10'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Jakub Bartkowski.

Egzekucja z 10 metrów. Bartkowskiego do ofensywnej akcji zaprosił Boguski, prawy obrońca wycofał piłkę do Hiszpana, a ten miał sytuację lepszą niż rzut karny.

56
27
7
9
15
8'

Basha na dwóch metrach zgubił dwóch rywali, trzeci był już czujny. Pawłowski ruszył z kontrą, czując cały czas oddech Arsenicia. Stoper Wisły chyba przewracał pomocnika gospodarzy, ale obyło się bez faulu.

4
1
1
2
2
7'

Znowu Jovanović! Wisła ma szczęście, że pomocnik Bruk-Betu w tej sytuacji nie trafił w światło bramki.

2
2
3
1
2
6'

Bardzo groźna akcja Bruk-Betu. Jovanović dostał podanie pod nogę, strzelił, ale ofiarnie piłkę zablokował Głowacki. Korner dla gospodarzy.

8
3
2
3
2
5'

Sadlok nie zawahał się w polu karnym i wyekspediował futbolówkę przed siebie. Dośrodkowywał Pawłowski.

1
1
4'

Pierwsza ciekawa akcja gospodarzy. Śpiączka prawie minął Głowackiego na 8. metrze. Rzut rożny.

1
1
2'

Kecskes ryzykowanie do Muchy. Słowak poradził sobie przy wysokim pressingu Carlitosa.

1
1
1
2
2
1'

Słoniki w prosty sposób straciły piłkę na własnej połowie. Akcje buduje Wisła.