Lotto Ekstraklasa: 31. kolejka
29 kwi 2017 20:30
90+3'

Jeszcze na zakończenie celny strzał Babiarza z dużej odległości. Piłka u Kuciaka.

17
11
5
4
6
90'

Piłkarze pograją 3 minuty dłużej.

5
4
2
1
6
90'

Vladislavs Gutkovskis biegł wzdłuż linii pola karnego, szukając miejsca do strzału... nie znalazł.

3
6
1
1
87'

Peszko łatwo minął Szarka, a następnie dokładnie obsłużył Kuświka. Ten mógł strzelać, ale postanowił jeszcze podawać na 16. metr, gdzie rywale zablokowali uderzenie Wiśniewskiego.

5
5
1
2
7
86'

Dobra centra Wiśniewskiego z prawej strony pola karnego Termaliki. Akcję zamykał Peszko, ale w ostatniej chwili uprzedził go Przemysław Szarek.

8
5
4
3
1
85'

Celny strzał z przeszło 20 metrów oddał Bartłomiej Babiarz, ale Kuciak nie miał większych problemów z obroną.

8
6
1
3
2
83'

Martin Miković wypatrzył Gutkovskisa, ale w zamiarach podającego połapał się Mario Maloca i przeciął prostopadłe podanie.

6
5
2
1
2
80'

Kombinacyjna akcja Lechii, ale w kluczowym momencie "na pamięć" piętą zagrał Wiśniewski.

7
6
6
1
2
78'
78'

Stefanik prostopadle do Ziajki. Obrońca płasko uderzył przy bliższym słupku, ale Kuciak na posterunku.

5
2
1
1
1
76'

Ziajka faulował Peszkę tuż przed linią końcową boiska. Dośrodkowanie przed bramkę Treli zbyt krótko wybitę głową przez jednego z obrońcę. Do piłki na 17. metrze dopadł Ariel Borysiuk, ale kropnął wysoko nad poprzeczką.

3
4
2
1
4
76'
20:07

Spotkanie na trybunach ogląda 10 095 widzów.

6
5
4
4
73'

Odważnie środkiem boiska ruszył Ziajka. Obrońca zagrał do Nowaka, ale tego błyskawicznie osaczyli obrońcy i stracił piłkę.

4
4
1
3
72'

Lechia. Schodzi: Marco Paixao. Wchodzi: Grzegorz Kuświk.

69'

Termalica. Schodzi: Patrik Misak. Wchodzi: David Guba.

4
1
2
1
2
66'

Lechia ma 2:0 i o to jej chodziło. Gospodarze przestali forsować tempo gry, przez co od kilku minut niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

10
6
2
3
63'

Krasić dośrodkował na głowę Marco Paixao, ale strzelec drugiego gola tym razem uderzył głową nad poprzeczką.

7
4
4
1
60'

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Flavio Paixao.

59'
58'

Szarża Wolskiego lewą stroną boiska, ale pomocnik przegrał fizyczny pojedynek z rywalem.

3
4
2
3
55'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Haraslin. Faul na Nowaku.

Lechia Gdańsk
10
6
1
4
12
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marco Paixao. Asystował mu Simeon Sławczew.

Otwierające podanie od Sławczewa i Marco techniczną podcinką przeniósł piłkę nad rękoma bramkarza.

75
33
12
14
17
53'

Dusan Kuciak w niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk... bez konsekwencji.

3
5
1
2
7
51'

Peszko z piłką na dużej szybkości popędził lewą stroną. Podanie przed bramkę, ale tam dobrze ustawieni byli obrońcy Termaliki.

4
5
2
2
6
49'

Blisko przejęcia piłki i wyjścia na czystą pozycję był Sławomir Peszko. W ostatniej chwili piłkę sprzed nosa wygarnął mu Misak.

8
5
1
5
5
48'

Bardzo niecelny strzał z 30 metrów w wykonaniu Borysiuka.

7
5
2
2
7
46'

Zaczynamy grę po przerwie.

8
7
1
2
1
44'

Kolejna zmarnowana "setka" przez gospodarzy. Miękka centra z prawego skrzydła i fatalne pudło z kilku metrów. Simeon Sławczew nie wie jak mógł to zaprzepaścić.

4
7
3
8
13
43'

Fantastyczne podanie Wolskiego do Paixao. Dlaczego Portugalczyk tak długo czekał ze strzałem, mając przed sobą tylko Trelę?! Wracajacy Artem Putiwcew zdołał przyblokować uderzenie napastnika.

8
8
3
5
10
42'

Martin Miković wbiegł między dwóch obrońców i uderzył w sam środek bramki z 16 metrów. Pewnie Kuciak.

3
38'

Prostopadłe podanie do Paixao, ale szybszy Sebastian Ziajka.

8
3
3
3
3
36'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Szarek. Faulowany był Peszko. To czwarta kartka obrońcy Słoni, a to oznacza przymusową pauzę w meczu z Lechem Poznań.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7
4
1
5
6
35'

Marco Paixao łatwo poradził sobie z Putiwcewem, ale podanie w kierunku Peszki przeciął Osyra.

7
6
3
7
5
33'

Chytrze to wykombinowali goście. Zagranie na bliższy słupek do Misaka. Ten uderzył z woleja, ale tylko w boczną siatkę.

7
5
1
1
30'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Haraslina, ale czujnie obrońcy.

8
7
4
4
8
29'

Żółtą kartkę otrzymał Simeon Sławczew. Zbyt agresywne wejście przy próbie odebrania piłki Putiwcewowi.

6
5
5
8
6
27'

Zelżał napór Lechii. Od kilku minut to Termalica ma więcej z gry.

8
8
5
7
9
24'

Z lewej strony pola karnego gospodarzy piłkę przyjął Miković. Poszukiwania Nowaka, który wbiegał tuż przed bramkę i niepewna interwencja Janickiego. Napastnik przez moment miał piłkę przy nodze, ale "wyjechał" z nią poza boisko.

8
6
3
2
5
22'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Miković. Słowak "wyciął" Haraslina.

8
6
3
3
8
19'

Błąd przy wyprowadzeniu piłki przez Ziajkę i przechwyt Haraslina. Podanie przed bramkę, gdzie niepewnie interweniował jeden ze środkowych obrońców. Jeszcze strzał Wolskiego sprzed szesnastki. Dariusz Trela odbił piłkę do boku.

6
7
3
5
7
17'

Ofensywne wejście Ziajki lewą stroną boiska i dogranie w pole karne... zbyt głęboko i futbolówka u Kuciaka.

5
8
1
3
3
16'

Szybkie wznowienie gry z autu. Simeon Sławczew zaskakująco uderzył z ostrego kąta, a Trela odbił piłkę przed siebie. Jeszcze próba Peszki, ale za lekko i w sam środek.

6
6
2
2
3
15'

Nagłe przyspieszenie rozegrania piłki i kapitalne prostopadłe podanie do Sławczewa. Bułgar źle zagrywał wzdłuż bramki.

5
4
2
3
3
11'

Kolejna piłka za plecy obrońców gospodarzy zagrana przez Ziajkę. Doskakuje do niej Dawid Nowak, ale zamiast strzelać niepotrzebnie wykłada na 12. metr. Tam są tylko gdańszczanie.

8
5
1
2
2
9'

Cóż za okazja przed Termaliką! Martin Miković dostał idealne podanie za linię obrony Lechii i stanął sam na sam z Kuciakiem. Próba lobowania jednak bardzo nieudana.

15
8
2
7
8
8'

Lechia wyszła na ten mecz mocno nabuzowana. Gospodarze atakują z zaciekłością, chcąc szybko rozstrzygnąć losy spotkania.

15
9
4
6
6
6'

Próbuje odwdzięczyć się podaniem Haraslin. Centra z prawej flanki do Paixao. Marco bardzo się starał, ale był w stanie jedynie trącić futbolówkę czubkiem głowy.

6
11
3
4
6
3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lukas Haraslin. Asystował mu Marco Paixao.

Szybko otwierają wynik gospodarze. Paixao podał na prawą stronę, gdzie nie było żadnego z rywali. Haraslin wbiegł w pole karne i zmieścił piłkę między bramkarzem, a bliższym słupkiem.

98
41
13
18
31
20:07

Za moment zaczynamy. Piłkarze już na boisku. Gospodarze w biało-zielonych strojach, goście na pomarańczowo.