Kucharczyk do Guilherme, ale Brazylijczyk nie jest Ewą Swobodą i nie był w stanie dojść do piłki.

Jak mawiał klasyk: Wszystko rozstrzygnie się w drugim meczu.

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

7
3
87'

Dąbrowski wślizgiem wybijał piłkę i... przewrócił Malarza. Bramkarz pozbierał się jednak z murawy.

12
5
86'

Ajax. Schodzi: Justin Kluivert. Wchodzi: Heiko Westermann.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Justin Kluivert #45
3
4
85'

Legia poczuła, że grając w przewadze może coś zdziałać w meczu. Czasu jednak pozostało niewiele.

17
3
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za podwórkowe pyskówki otrzymał Davy Klaassen.

Ajax Amsterdam
16
5
84'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Kenny Tete.

38
1
6
83'

Kluivert starał się w polu karnym przechytrzyć Hlouska, ale Czech zorientował się w sytuacji.

4
4
78'

Rozklepali defensywę Legii gracze Ajaxu. Lasse Schoene uderzał z ostrego kąta, Malarz obronił nogą!

10
13
77'

Radović wpadł w pole karne dograł do partnera. Wtem... rozległ się gwizdek sędziego. Spalony!

10
15
76'

Niespełna kwadrans do końca. Zobaczymy bramki w Warszawie? Po zmianach w Legii gra się wyrównała.

12
4
74'

Z dystansu płasko uderzył Hakim Ziyech, Malarz z niewielkimi problemami obronił.

19
4
20:06

Tak, nazwisko to nie jest przypadek. Na boisku pojawił się 17-letni syn Patricka Kluiverta. Ale ten czas leci...

15
5
73'

Ajax. Schodzi: Bertrand Traore. Wchodzi: Justin Kluivert.

10
7
72'

Guilherme z rzutu wolnego w mur i w efekcie tylko rzut rożny.

21
3
71'

Żółtą kartkę otrzymał Kenny Tete.

23
1
3
20:06

Prawdopodobnie przed laty wróżka przepowiedziała Radoviciovi, że nigdy nie zagra w Amsterdamie. Tym razem z gry eliminują go żółte kartki.

9
15
70'

Żółtą kartkę otrzymał Miroslav Radović.

5
33
69'

Ajax w ataku, ale kontry Legii mogą dać Legii, coś o czym marzy każdy kibic tego klubu.

12
4
67'

Kontra Legii, szarżował Kucharczyk, ale arbiter uznał, że wcześniej był faul.

19
5
66'

Ajax ponownie przycisnął Legię. Ciężkie chwile gospodarzy, którzy bronią się w polu karnym.

8
12
63'

Po dograniu z rzutu wolnego Traore z ok. 16 metrów uderzył w obrońcę. Mogło być groźnie.

13
8
63'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Broź.

Legia Warszawa
11
22
62'

Po rzucie rożnym Radović uderzał, piłka otarła się o rywala i trafiła w boczną siatkę.

19
11
60'

Kucharczyk przedarł się z piłką w pole karne prawą stroną i dograł piłkę. Tete wślizgiem uprzedził Radovicia. Legia mogła prowadzić, po interwencji piłka przeleciała tuż obok słupka!

14
1
59'

Legia. Schodzi: Waleri Kazaiszwili. Wchodzi: Guilherme.

58'

Legia. Schodzi: Tomas Necid. Wchodzi: Michał Kucharczyk.

57'

Coraz groźniej wyglądają akcje Ajaxu, Legia póki co potrafi wyjść cało z opresji.

14
8
56'

Amin Younes wjechał w pole karne Legii, dograł do Claassena, a ten nie trafił w bramkę z siedmiu metrów.

9
5
55'

Zamieszanie w polu karnym Legii, ostatecznie zawodnikom Ajaxu nie udało się oddać strzału na bramkę Malarza.

7
2
53'

Piłka wybita przed pole karne, gdzie przejął ją Vadis Odjidja-Ofoe, ale uderzył niecelnie!

8
4
52'

Piłkarze Ajaxu długo budują swoje akcje, ale każde podanie przybliża ich pod pole karne gospodarzy.

7
4
50'

Necid znalazł się w dobrej sytuacji, ale arbiter uznał, że był na spalonym. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

12
4
49'

Szarżował Amin Younes, ale nie zdołał oddać strzału i piłkę przejęli gracze Legii.

14
2
48'

Po przerwie ruszył Ajax, ale to Legia mogła mieć okazję. Czujny był bramkarz gości.

7
2
20:06

Po raz ostatni o golu, którego nie widział sędzia.

14
11
46'

Gramy po przerwie!

16
2
20:06

Mamy już pewność. Sędzia skrzywdził Ajax. Po strzale Claassena padł gol, którego nie widział arbiter stojący za bramką.

25
14
44'

Ależ szczęście miała Legia! Hakim Ziyech dograł do Dolberga, a ten nie trafił w bramkę z kilku metrów!

26
11
42'

Waleri Kazaiszwili znalazł się w dogodnej okazji, ale przewrócił się i szansa przepadła.

23
8
20:06

Raz jeszcze o bramce. Chyba już nie ma wątpliwości?

36
16
39'

Legioniści pod polem karnym odebrali rywalom. Vadis Odjidja-Ofoe dograł do Necida, ale ten uderzył w środek bramki i Onana efektownie obronił.

19
11
37'

Legia zamknięta we własnym polu karnym. Po rogu wysoko ponad bramką uderzył Lasse Schoene.

15
14
36'

Kolejny strzał Traore, uderzenie z ok. 15 metrów na róg sparował Malarz!

22
10
35'

Próbowała Legia, ale po strzale Necida sędzia nakazał wznowienie gry od bramki. Czech niezbyt często podaje do partnerów, o co koledzy mają do niego słuszne pretensje.

22
7
34'

Po stracie Jodłowca Ajax wyprowadził szybką akcję, ale Hakim Ziyech uderzył wprost w Malarza.

20
13
33'

Ponownie Traore, tym razem ofiarny wślizg w swoim stylu "zaproponował" rywalowi Pazdan.

27
6
32'

Traore uderzył technicznie na bramkę Malarza. Podkręcona piłka przeleciała daleko od celu.

15
10
31'

Hakim Ziyech mógł wejść z piłką w pole karne, jednak powstrzymał go czujny Dąbrowski.

13
1
10
29'

Nerwowo grają piłkarze Legii pod bramką Ajaxu.

18
16
28'

Sporo walki w środku pola. Żadna z drużyn nie chce pozwolić na dłuższą dominację rywala.

27
7
26'

Necid w polu karnym popchnął Tete. Na szczęście wszystko działo się pod bramką Ajaxu. Arbiter odgwizdał faul w ataku.

16
10
24'

Vadis Odjidja-Ofoe w końcu znalazł się w "szesnastce", uderzył, ale piłka po rykoszecie wyszła korner. Po rzucie rożnym Tomas Necid uderzył źle.

28
3
24'

Legia przeważa, ale nie potrafia wejść z piłką w pole karne.

27
5
21'

Traore chciał uderzył z woleja sprzed pola karnego. Do Patryka Małeckiego sporo mu brakuje. Piłka nawet nie przeleciała dwóch metrów.

22
1
5
19'

Goście zaczynają popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów, jednak gracze Legii nie potrafią z nich skorzystać.

33
8
18'

Z ok. 19 metrów płaski strzał oddał Vadis Odjidja-Ofoe. Onana rzucił się i pewnie złapał piłkę.

27
1
6
17'

Po chwili w pole karne przedostał się Vadis Odjidja-Ofoe, ale w ostatnim momencie obrońca wybił piłkę na róg. Obudziła się Legia.

27
1
4
16'

Bramkarz gości musiał wybiec przed pole karne i uprzedzić szarżującego Kazaiszwiliego.

15
9
23
3
14'

Dominacja Holendrów. Legia już od dłuższego czasu nie gościła pod bramką rywala.

5
14
12'

Tymczasem powtórki pokazują, że po strzale Klaassena prawdopodobnie piłka przekroczyła linię bramkową, czego nie zauważył sędzia.

16
1
15
11'

Tete uderzył z dystansu, piłka po drodze odbiła się klatki piersiowej Dąbrowskiego i wyszła na korner.

11
7
10'

Ajax powoli uzyskuje przewagę, goście bardzo wysoko ustawili linię obrony.

16
19
8'

Malarz! Kapitalna interwencja bramkarza po strzale Klaassena z ok. 12 metrów. Golkiperowi udało się zatrzymać piłkę przed linią!

43
1
7
7'

Arbiter odgwizdał faul w ataku Vadis Odjidja-Ofoe. Belg starał się wygrać rywalizację z Tete.

19
7
5'

Radović do Necida. Czech na metrowym spalonym i sędzia przerwał grę.

17
13
4'

Kasper Dolberg starał się w polu karnym uciec Dąbrowskiemy, stoper Legii wygrał walkę z Duńczykiem. Od bramki rozpocznie Malarz.

15
4
3'

Gra toczy się głównie w środku pola. Legia raz dośrodkowywała w pole karne rywala, ale bez większego zagrożenia.

29
1
20:06

Losowanie wygrała Legia, grę rozpocznie Ajax.

27
6
20:06

Piłkarze wyszli na murawę. Warunki do gry są dobre, dla zawodników niemal wymarzone.

17
3
20:06

- W Ajaxie nie ma takich nazwisk, których trzeba byłoby się obawiać. Cały zespół jest groźny. Na każdego trzeba uważać, ale my chcemy patrzeć na siebie - powiedział kilkanaście minut przed meczem, w rozmowie z dziennikarzem Canalu+, Jacek Magiera.

11
5
20:06

Zawodnik Legii przypomni się swojemu byłemu trenerowi?